Каде има најдобра скара во Македонија, воопшто?

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Во Мрс!!! Закон, во Берово!
Олимпик АС, џигери, мммммм...бољи од Љуц се. кај АМСМ у Скопје и на водњанска.
И оф корс, Крчма, мада мамката у пизда на газдата кој е килавендра и келнерот кој извади г'з дека Дезертфокс беше расоложен да не држи нас да не го разбиеме ко дете звечку одшто се испонаша ко коњ. Тиња келнерска. Арно ама, скарата е уба.
 
Член од
5 јуни 2006
Мислења
18
Поени од реакции
0
Definitivno najdobrata skara e vo Prilep.Jas kako student na Ekonomskiot fakultet vo Prilep imam probano skara skoro vo sekoe kafance i bi gi preporacal:Evro,Kaj Boge,Makedonska kukja,Kaj Kumata,Kaj Pashata.....mnogu ima,a skarata e dobra sekade.

Pojdete i probajte!!
 

JuveFan

Џабарлак
Член од
11 мај 2006
Мислења
918
Поени од реакции
7
Дефинитивно во Прилеп во "Македонска Куќа" и во Росоман кај "Крал Џо"
 
Член од
12 март 2006
Мислења
354
Поени од реакции
1
Дивајн напиша:
Леле ми се јаде!!! Виде дека е најубаво? :pos: Иначе ни јас не сум пребирлива, како што кажа Ејсид, така да помалце би пишувала ако кажам каде нема убава скара :pos: :P
а можит да знам во кое ресторанче јадевте?? абе во Струга има најдобра скара ама и во Прилеп е многу добра. Биден сум во Македонска куќа.... прстите да си ги излижиш мммммммммммммммммм
 
Член од
9 јуни 2006
Мислења
66
Поени од реакции
0
Скара има најдобра у Струмица ама не сам сигурен - на гладно сегде ми беше убаво и бојлеро ништо не приметил ама сепак мислам дека струмица држи најдобри мевца
 
Член од
12 јануари 2006
Мислења
374
Поени од реакции
9
ФАКТ:ВЕЛЕШКАТА скара е најдобра

Мене тоа ми се случило во Прилеп, а сум јадел добра скара и покрај Вардар(незнам како се викаше кафаната) во Велес.....[/QUOTE]

Незнам баш за Прилеп ама дајте бе луѓе се знае дека ние велешани имаме најдобра скара и пити.Сум јадел на разлицни места ама скарата никаде не е толку добра како кај нас.Ми иделе луѓе од Грција,Србија,Германија и Австралија и сите ми ја фалеле нашата скара,па дури понекогас земаат к'јма и си носат за дома.

ПС.Ти си јадел или кај -ХАЈДУК-(велешани го знаат како -ИНГИЛИЗОТ-или пак кај -ПАРМАКОТ-
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.186
Поени од реакции
34.418
Абе не ви се доста „најдобрите пастрмајлии”, па сега сакате и најдобрата скара да ја имате. Е, велешани... Во се сакате да бидете најдобри. :wink:
 
Член од
12 јануари 2006
Мислења
374
Поени од реакции
9
Acid напиша:
Абе не ви се доста „најдобрите пастрмајлии”, па сега сакате и најдобрата скара да ја имате. Е, велешани... Во се сакате да бидете најдобри. :wink:
Па дај ти се молам почни еднаш од Струга преку Битола,па Прилеп па накај нас,па седни си во некоја од нашите кафани покрај Вардар :cug::mist: :kajg: и ќе видиш дека ние имаме најдобра скара,СИТЕ ЈА ФАЛАТ
 
Член од
24 ноември 2005
Мислења
3.233
Поени од реакции
391
Без никаква цел да ги навредам оние кои не се од Скопје, но морам да кажам дека секаде каде во Македонија сум јадел скара, добра како во Скопје не сум јадел. Единствено можеби Куманово одскокнува малку од другите места по квалитетот на скарата.
 

IsidoraD

Neko to od Gore vidi Sve!
Член од
18 октомври 2005
Мислења
671
Поени од реакции
29
Za skara na prvo mesto mi e Kumanovo (ne deka sum od tamu tuku najveke mi se dopaga) imase edna kafana stara sto se zatvori ama pravese prekrasna skara.
Imam probano i u Skopje ne bese losa,ne se sekavam na koe mesto bese ali vkusot ne bese los.
A za pastrmajlija se znae Shtip.:)
 
N

n/a

Гостин
Kaj LJUC pod fiskulturno i KAJ ZABAROT na kej!(u Skopje)...
KAJ AJCO u Bitola...
i pod mostot u Veles...:bip:
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Dobra SKARA u Sk Kebapcilnica Maja...Kaj Blue Cafe u Kapistec...Definitivno od site mesta kaj so sum probal najbolji e :bip:
 

asterix_m

Регулатор
Член од
19 април 2006
Мислења
2.765
Поени од реакции
33
Boomerang напиша:
Dobra SKARA u Sk Kebapcilnica Maja...Kaj Blue Cafe u Kapistec...Definitivno od site mesta kaj so sum probal najbolji e :bip:
Е баш што мислев и јас да ја пишам истата многу убава скара, кој не пробал ке се кае

Специјалитет Ајдучки кебап:bravo: :party1:
 
Член од
19 јули 2006
Мислења
6
Поени од реакции
0
definitivno najdobra skara kaj zlate vo sk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom