Каде започнува неверството?

Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.116
Поени од реакции
8.224
тогаш она ќе најде друг :pos2:
Aaaa не, јас бев малце понасилна :) Баш така му реков, слушај батка, или даваш или јас и ти завршивме, или јас швалер наоѓам. Изборот е твој :)
 

Шеј Лонг

Koristam kirilica.
Член од
16 јуни 2010
Мислења
1.987
Поени од реакции
1.610
Aaaa не, јас бев малце понасилна :) Баш така му реков, слушај батка, или даваш или јас и ти завршивме, или јас швалер наоѓам. Изборот е твој :)
Абе ти женско си билааа хахаха. Можда бил невин уше па за тоа не ти давал ^^
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.116
Поени од реакции
8.224
Абе ти женско си билааа хахаха. Можда бил невин уше па за тоа не ти давал ^^
Не беше невин брате :) Ами сакал да ни ја провери сериозноста на врската. Јас бев невина во тоа време, може имал фобија од крв, црева, а може и се плашеше дека за маж ќе го барам а?? Хахахахахахахахха :)
 
T

theTinule

Гостин
Не сметам за неверство нешто што нема емоција во него.
Неверство е кога почнуваат да ти се гаат емоции кон друга личност. Не страсти, емоции.
„Се заљубуваш“ во друга личност и почнуваш да чувствуваш обврска кон твојот партнер, те гуши самата помисла дека имаш партнер/ка.

Ова ми важи и за мажи и за жени.

Of course, постојат скотови што не си ги сакаат девојките и не чувствуваат никаква обврска кон нив, па си прават што сакаат.
За таквите и самата помисла на некоја(некои) друга(и) ми е неверство, бидејќи на тој начин, ја става девојката на ист ранг со некоја си трета таму што би ја..
 

Шеј Лонг

Koristam kirilica.
Член од
16 јуни 2010
Мислења
1.987
Поени од реакции
1.610
Не беше невин брате :) Ами сакал да ни ја провери сериозноста на врската. Јас бев невина во тоа време, може имал фобија од крв, црева, а може и се плашеше дека за маж ќе го барам а?? Хахахахахахахахха :)
Коа прв пат го причитав постов ми падна смешно прво ова(зборам за болдираново). Инаку за другото ќе кажам само, душичка напатена си била сигурно ти било мн тешко ххх
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.116
Поени од реакции
8.224
Коа прв пат го причитав постов ми падна смешно прво ова(зборам за болдираново). Инаку за другото ќе кажам само, душичка напатена си била сигурно ти било мн тешко ххх
Смеј се слободно и јас од денешен аспект се смеам, тогаш не ми беше до смеење :)
 

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.740
Неверството започнува од очите т.е да појаснам од луѓето слепци. Најчесто оние кои се изневерувани се толку несвесни и слепи што излегуваат најголеми магариња на крајот. Отсекогаш ми било чудно како човек не приметува знаци дека некој го мафта и му прави нешто зад грб. Па луѓево не се толку тешки за да ги проѕреш психолошки богати. Тоа што на некој му одговара да се прави на три и пол и да си легнува со мисла "Абе ми се причинува" е негов проблем, само мене ми пречи што истите луѓе после трујат дека никој не чинел. Добро бе пријателе, ти ако немаш очи за да го спасиш својот свет и да си го направиш животот поубав и подостоинствен не значи дека треба да труеш со муабет кој е гнил и е резултат на твоја вина.
Ако ме прашате мене, се е изневерување, зависно од мислата. Само што треба човекот до вас добро да го процените, за наредниот пат кога тој/ таа прави сосем безопасен муабет кој наликува на флерт со продавачот/чката во бутик да си знаете дали го интересираат фармерките или како да земе нечиј број. Школована работа е тоа, има опасни флертувачи, ама пак на крајот на краиштата сами си ги бираме луѓето кои се до нас, ако изглегуваш со Казанова, веројатно очекувањата да си му one and only е рамна на виц.
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.116
Поени од реакции
8.224
Се натажи тогаш многу? хаха
Не туку мислев дека имам јас некој проблем, дека овој се заебава со мене, брееее мажишта ме сакаат (а јас бре за вистинскиот си се чував) и таман го најдов тој тука ми соли памет :) Не се натажив, сакав главата да му ја скршам :)
 

Шеј Лонг

Koristam kirilica.
Член од
16 јуни 2010
Мислења
1.987
Поени од реакции
1.610
Не туку мислев дека имам јас некој проблем, дека овој се заебава со мене, брееее мажишта ме сакаат (а јас бре за вистинскиот си се чував) и таман го најдов тој тука ми соли памет :) Не се натажив, сакав главата да му ја скршам :)
хахаха лееле колку си љутааа ау ау ау :D

ПС се надевам сеа немаш вакви проблеми, а коа има сигурен сум дека летаат глави хх
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.785
Поени од реакции
4.028
Не е битно кај почнува, битно е кај завршува.
+ 1

Само би додала дека, кога нешто ќе пукне тоа не се лепи.
Без навреда, ама ват д фак...?!
Као демек, не е битно шо ме извара, битно му раскинав?
Ај шо го изварав, ЈАС му раскинав?!
*лук оф дисапрувал*

Он: Од бакнежот - почнува варањето...
Не можам да речам дека е (сум) неверен ако мисли на некоја или ако ја глеа, па и ако му се допаѓа...
Ако е сељак и да и се пушта на некоја дур е со мене, негов карактерен проблем. А ако сака да ме извара - нека ми каже, нека ми раскине, ќе му посакам среќа. Чим оди по друга, ваљда таа има нешто повеќе да му понуди. Ако не друго, ќе го сметам за човек.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom