Каде е границата?

Член од
20 мај 2008
Мислења
130
Поени од реакции
54
Ако работи човек работа која му е одбивна и му претставува САМО извор на добивање пари, никогаш нема да биде тоа комплетно среќен човек. Оние што не работат, ќе помислат дека ова е чиста глупост, но не е.
 

Crni Bombarder

Shipwrecked
Член од
4 февруари 2008
Мислења
152
Поени од реакции
6
Затоа што сигурно знаеш дека чувството да те гази некој не е најпријатно.
Самиот факт што знаеш колку е тоа одвратно,треба да те одврати од мислата да газиш по други.
Плус нема сила на светов што ќе ме убеди дека човек не може да успее и на чесен начин,со напорна работа и труд.
Апсурдно.Колку и да звучи чудно за некој,сепак постојат луѓе кои само со своја заслуга,без да повредат и погазат друг успеваат во животот.
Dobredojde vo modernoto opstestvo kade sto toa e nevozmozno.
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Дали би газел преку луѓе за подобра иднина...???
Се разбира да.Некој мора да го направи тоа.Подобро јас одколку друг. Подобро јас да уживам во успехот одколку незадоволно да мрчам како другите се снашле.
А за матни работи....точно,тука лежат парите,само треба да си доволно паметен и искусен за да знаеш која работа има есап да ја потераш.
На крај краишта сите пари имаат иста боја и на нив непишува ниту име ниту потекло.

ПС: Можеби парите нема да ме направат посреќен ама покомфорно е да плачеш во мерцедес одклолку во југо :music5:
Значи ти за твое лично задоволство би работел нечесни работи кои можат и да наштетат на некој друг човек? Само за да имаш мерцедес наместо југо, во кој покомотно ќе си размислуваш за своите нечовечки дела?
Добро, знам дека има секакви луѓе, но ме интересира како тоа немате никакви чувства? Како може да сте толку себични и само вие да сте си важни?


Dobredojde vo modernoto opstestvo kade sto toa e nevozmozno.
Од кај па ти знаеш дека е тоа невозможно? Си ги прашал и испитал сите луѓе во модерново општество, па гарантираш дека твојов пост е точен?
Како може да гарантираш толку сигурно нешто во кое нема трошка вистина?
Мислете малку де ...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom