Каде е границата на прељубата?

RealGirL

My LiFе...My ST0Ry
Член од
13 февруари 2006
Мислења
2.348
Поени од реакции
19
Нате напиша:
Јас мислам дека ако некој се нашол во такво искушение , тоа може да значи дека бара да му/и обрнуваат повеќе внимание. Или укажува дака во врската нешто не штима.
ti ako imas seks so nekoj drug,decko ti toa treba da go svati deka ti treba poveke vnimanie:lud:
 

Sandra

wicked
Член од
24 август 2005
Мислења
1.490
Поени од реакции
224
Дивајн напиша:
Да, има многу луѓе што се такви по природа, ама се менува тоа верувај, доколку се погоди да им се појави некој/а поради кого/која флертувачите ќе си ја сменат сами дотогашната природа. А како што реков, не е тоа баш прељуба, ама во секој случај е (да се изразам како што ми доаѓа) покварена работа, а зошто? Затоа што флертот ако не застане на фантазијата како би им било во кревет, многу често знае да продолжи во турање органи кај тој другиот ... а искрено, ни двете варијанти не ми се свиѓаат:icon_lol:
Ne se soglasuvam .. Zasho da se menuva nekoj/a ?!? Rekof deka toa im e priroda..od kultura.. toa im e vo dushata.... ne znat deka e nekoj si flert ali lugevo taka ke go svatat .. Neli mushkoto/zenskoto isto ke padni na karaktero.. zasho da se smeni ondak coekot ? Nema da bidesh toa sho si ako se menuvash za da "pasovash" vo vrskata.. Flert za mene ne e preljuba .. Za sekoj coek ima granici kaj odi flertot.. i nikoj nemozi da dokazi Kaj e granicata..
 

Нате

УџУџУ
Член од
7 јуни 2006
Мислења
159
Поени од реакции
0
RealGirL напиша:
ti ako imas seks so nekoj drug,decko ti toa treba da go svati deka ti treba poveke vnimanie
Многу убаво е објаснето . Повторувам: ако некој се нашол во таква ситуација , тоа значи.......... може да значи...... итн
тоа не значи дека ќе го изневерам дечкото туку тоа е мое мислење! А во глобала сите неверства се околу тоа , а мене ми обрнува доволно внимание и супер ние така да....:lud:
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
Во право е риалгрл. Неверството е знак дека партнерот те запоставува и дека ти бараш поголемо внимание? Воопшто не мора да значи дека е тоа. Неверство може да направи секој, под секоја околност, секаде и со секого. Не се потребни некои големи причини што партнерот се решил за таков чекор, уште помалку запоставеност и што ти знам јас.:nesvest:
 
Член од
5 јуни 2006
Мислења
16
Поени од реакции
0
Abe dovolno e malku da ti skurci(ups)od nekoja sitnica i op eto ti neverstvo ides u nov pohod
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.186
Поени од реакции
34.419
Vaci напиша:
Abe dovolno e malku da ti skurci(ups)od nekoja sitnica i op eto ti neverstvo ides u nov pohod
Ова сам за себе збориш или?
Бидете малку поконкретни и поопширни во репликите, вака ко да читам некој чет, а не дискусии.
 
Член од
5 јуни 2006
Мислења
16
Поени од реакции
0
Pa i sam za sebe,ali u princip e bas taka,vo sekoja vrska ima padovi sto e najnormalno i pri najmala karanica vo vrskata za najmala sitnica moze da te dovede do izvrsuvanje na preljuba,nemora da znaci deka partnerot te zapostavuva i radi toa ti vrsis preljuba moze i od prezasitenost od vrskata da izvrsis preljuba,ali veke koga ke dojde do toa najubavo e da se prekine vrskata barem ja taka mislam.
UUU ama se rasprikazav,nesvojstveno za mene:)
 
Член од
14 јуни 2006
Мислења
28
Поени од реакции
0
Што спаѓа под неверство?!

Гледам дека има 5-6 теми за/околу неверство, ама никој не кажал што е неверство...

Дали е тоа:
  • вечера со друга
  • да си повеќе време со друга девојка отколку со твојата, иако нема ништо сексуално меѓу вас
  • бакнеж
  • турбо бакнеж (или по селски, залапуење - хаха)
  • масажа (со гардероба)
  • масажа (на голо)
  • foot massage
  • fingering
  • blowjob
  • sex
  • trojka во присуство на дотичната/дотичниот
  • ...
  • ...
  • ...
Или, доколку дечко ви го прави кое од горенаведените, сметате дека станува збор за неверство... (и кое би/сте го направиле вие, а не би/сте го сметале за неверство, ако е различно).

Тадаааа...
 

Marata

kinky
Член од
9 мај 2006
Мислења
473
Поени од реакции
3
  • вечера со друга НЕ
  • да си повеќе време со друга девојка отколку со твојата, иако нема ништо сексуално меѓу вас НЕ
  • бакнеж ДА
  • турбо бакнеж (или по селски, залапуење - хаха) ДА
  • масажа (со гардероба) прецизирај.. не ми е јасно
  • масажа (на голо) пак прецизирај
  • foot massage НЕ?
  • fingering ДА
  • blowjob ДА
  • sex ДА
  • trojka во присуство на дотичната/дотичниот ПОИМ НЕМАМ
  • ...
  • ...
  • ...
 

ВМРО

Loved By Few, Hated By Many, Respected By All
Член од
12 септември 2005
Мислења
1.863
Поени од реакции
25
AlexanderGreat напиша:
Гледам дека има 5-6 теми за/околу неверство, ама никој не кажал што е неверство...

Дали е тоа:
  • вечера со друга
  • да си повеќе време со друга девојка отколку со твојата, иако нема ништо сексуално меѓу вас
  • бакнеж
  • турбо бакнеж (или по селски, залапуење - хаха)
  • масажа (со гардероба)
  • масажа (на голо)
  • foot massage
  • fingering
  • blowjob
  • sex
  • trojka во присуство на дотичната/дотичниот
  • ...
  • ...
  • ...
Или, доколку дечко ви го прави кое од горенаведените, сметате дека станува збор за неверство... (и кое би/сте го направиле вие, а не би/сте го сметале за неверство, ако е различно).

Тадаааа...
Zarem blowjob spaga vo neverstvo????
:pos:
 

*P|nK_G|rL*

~Pretty in Pink~
Член од
21 мај 2006
Мислења
761
Поени од реакции
5
  • вечера со друга НЕ
  • да си повеќе време со друга девојка отколку со твојата, иако нема ништо сексуално меѓу вас НЕ
  • бакнеж ДА
  • турбо бакнеж (или по селски, залапуење - хаха) ДА
  • масажа (со гардероба) НЕ
  • масажа (на голо) НЕ
  • foot massage НЕ
  • fingering ДА
  • blowjob ДА
  • sex ДА
  • trojka во присуство на дотичната/дотичниот НЕЗНАМ НИ ЈА ЗА ОВА
  • ...
  • ...
  • ...
 
Член од
3 јуни 2006
Мислења
228
Поени од реакции
0
pa baknez kakov i da e ,sex normalno i nekoi dr raboti vo koi moze da vklucime i blowjob......
 
T

trilobite

Гостин
Acid напиша:
Вечера со друга спаѓало во неверство?
Па нека излезе женати да вечера со чужд маж да видиме дал лежерно ќе гледаш свецко...:mist:
Клизав терен е тоа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom