Каде е границата на прељубата?

simonce*

SEXY
Член од
14 декември 2005
Мислења
290
Поени од реакции
3
dodeka ides so nekoj/a,vo isto vreme flertuvas so nekoj/a..nekoj vikaat toa e vid preljuba..a..nekoj vikaat deka ne e.. sto mislite vie???

jas mislam deka :nenene: e taka
 

simonce*

SEXY
Член од
14 декември 2005
Мислења
290
Поени од реакции
3
Delux напиша:
pa normalno deka e preljuba,kako mozi da ne bidi,ako denes se zapoznaes utre si vkrevet
PA NEMORA DA SE ZAPOZNAES...SAMO FLERT(POGLEDI,SMEKANJE,ITN...)A ZA TOA DEKA ODMA U KREVET...NEMA SANSI,ZAR NEKOJA STO PRV PAT GLEDA NEKOJ TIP ODMA KE LEGNE SO NEGO...NE ZAEBAVAJ ZA STO NE SMETAS NAS ZENSKITE ...NASMEJ I SE I ODMA U KREVET...
 

~angela~

mladiot matematicar
Член од
29 август 2008
Мислења
226
Поени од реакции
25
Па јас мислам дека границата се наоѓа кај флертот, каде што има нешто повеќе од флерт ондак веќе преоѓа во прељуба, ама како што кажав претходно ако женската сака ептен онака само физички да го почувствува и тоа претходно ми го образложи, ондак има виза од моја страна, нормално ова ќе биде и еден вид тест каде што ќе биде нејзината љубов кон мене ставена на тест, ако по односот со типот она не покажува никакви сомнителни знаци на поколебување во врската, тоа значи дека навистина ме љуби а тоа што го имала со типот било чиста физиолошка потреба малку да се смени ритамот за да не се влезе во монотонија. Нормално истото разбирање треба да го има и таа кон мене.
Се сложувам со тебе, се додека и двајцата се согласат дека можат да дозволат такво нешто. и да биде без лутење секако од двете страни, мислам дека е ок, но сепак постои ризик дека можеби некој од нив двајца ке смени чувства кон другиот, но што знам сепак би било добар тест за двајцата......
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.694
Поени од реакции
13.331
Да речеме има две страни, страната на „обвинителот“ и на „обвинениот“.
КАј првиот е кога тој се сомнева.
Кај вториот е кога тој ги прекршува правилата на заедничката врска.
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.785
Поени од реакции
4.028
Како што кажува темата:
Што е тоа што го сметате за изневерување, почнувајќи од флерт, држење за раце, бакнување, зборење или мислење на секс со друг маж, зборување со другари/другарки за секс со друга личност, разменување смс пораки со флертувачка содржина, зборење на фексбук.... па се до секс.
Каде е вашата граница за што би го обвиниле партнерот за изневерување?
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.689
Поени од реакции
8.147
Ако она се ебе со друг муж е изневерување, иначе ако има флерт од нејзина страна со друг тоа сигурно ќе води до секс (ко бира, маструбира е правилото) :D
 

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.594
Поени од реакции
2.207
Изневерување, има повеќе “начини„.
Почнувајки од оние мали и небитни лаги, се до поголеми и на крај до губење на целосната доверба. На крај по автоматизам ке заврши со друг, па етети изневерување во вистинска смисла на зборот.

Затоа колку сте потрепазливи толку подбро. Довербата е битна, но нетреба се да се зема здраво за готово.

Секој многу слични гледа на изневерувањето, секогаш го поврзуваат со сексот, што и немора да биде тоа.
 
S

Sheldon Cooper

Гостин
љубоморен тип сум такада би ми пречел и најмал флерт а да не зборувам за мување и секс..
 
Член од
7 ноември 2011
Мислења
3.014
Поени од реакции
3.759
секоја работа почнува од првиот чекор а флертот е оној првиот, невиниот чекор кон изневерувањето и не е ништо страшно ако работата застане тука, исто како кога некој крадец само се поврткал околу дуќанот кој сакал да го провали ама не превзел ништо повеке од врткање околу дуќанот. Секој чекор понатаму е изневерување, сексот е круна...
 
С

сашенко

Гостин
исто како кога некој крадец само се поврткал околу дуќанот кој сакал да го провали ама не превзел ништо повеке од врткање околу дуќанот
Не е баш исто.Да се вртка крадец околу дуќанот не е крадење исто како што да се вртка некој тип околу девојка ти на 100 метра од неа не е варање :D Али ако катанецот на дуќанот почнал да се вртка и да му покаже на крадецот дека не му пречи да му влезе клучот на крадецот :pos: тогаш тој катанец ја изневерил твојата доверба.Катанецот (таа) го привлекол/ла крадецот(типот) и ја изневерил довербата која си му ја дал.Крадецот иначе не би ни влегол во дуќанот ако катанчето не се покажало така.....
 

Nymphadora

Емоцинално незрело џубре
Член од
2 февруари 2009
Мислења
986
Поени од реакции
1.672
Зависи од ситуациите... некогаш може да биде обична ситница.. али сепак треба да има физички контакт со таа особа за да го сметам тоа за изневерување. Не може една смс или пак некои лајкови и пораки по фб да се зимаат здраво за готово нити пак да се прави сцена од тоа.
Али.. пред се треба партнерот да си го познава човек добро за да знае како да ги свати тие ситници..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom