Каде е границата на прељубата?

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Kако алфа - мажјак не ја прифаќам теоријата дека некои девојки треба да бидат офф-лимит за мене.
Актот на прељуба кој тие девојки го починуваат за да ме задоволат кога ми е потребно е доказ за реализацијата на моето исконско право да ја имам секоја која ќе посакам.
 

StormAngel

Stormology
Член од
22 јануари 2005
Мислења
5.059
Поени од реакции
244
Никола напиша:
Актот на прељуба кој тие девојки го починуваат за да ме задоволат кога ми е потребно е доказ за реализацијата на моето исконско право да ја имам секоја која ќе посакам.
A koj ti go dava tebe toa iskonsko pravo?
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
StormAngel напиша:
A koj ti go dava tebe toa iskonsko pravo?
Па кој ќе знае, некој најверојатно кој се грижи универзумот да функционира како треба.
Ти не си ли се почуствувал како добитник на нешто слично?
 
Член од
21 септември 2005
Мислења
198
Поени од реакции
0
Ljubi ljubi al glavu ne gubi :icon_cool

A ona so granicata ne e koga preljubata pochnala tuku koga te FCHOPALE :pishtoldz
 

dajdo

The OuTLaW
Член од
17 октомври 2005
Мислења
5.139
Поени од реакции
19
mislam deka eeeeee granicata baknez flert miluvanje dopiranje hmm ali sex e previshe
 
Член од
14 јули 2005
Мислења
2.128
Поени од реакции
41
dajdo напиша:
mislam deka eeeeee granicata baknez flert miluvanje dopiranje hmm ali sex e previshe
Демек немаш проблем со тоа твојата цура да се љуби и поддрпнува со други, или јас погрешно сфаќам???
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
Kaj nas devojki posto sme mnogu po emotivni i skoro sekogas po custvitelni sme bi rekla deka preljubata pocnuva so zelba i misli ( posakuvanje ) na nekoj drug.
A kaj maskite e do situacija , pagate polesno . Sepak granicata za mene e lapanje . Razlicni sme , mame vashe:)
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Посесивен сум....све ми е граница!
 

DACY

DON JUAN
Член од
9 февруари 2006
Мислења
282
Поени од реакции
0
ragazza напиша:
Kaj nas devojki posto sme mnogu po emotivni ...
Mozes sebe da se pofalis deka si takva...ne gi stavaj site vo toj kosh jer se istreben rod:)
Gledam deka nas ne pravis kako poprivilegirani....samo pazi ova, nie muskite i koga ke izmamime ne znaci deka ne ja sakame devojkata..nego sme go napravile toa od zabava i kejf...a vie koga mamite toa e pocetok na zavrsetok na vrska...najcesto!!!..ajt prijatno:)
 
Член од
1 мај 2006
Мислења
371
Поени од реакции
2
Abe se e preljuba se so navede e preljuba i nema tuka so ako si so nekoj vo vrska, a treta licnost te baknala si imala seks i site tie raboti toa e preljuba.
 
Член од
19 февруари 2006
Мислења
1.768
Поени од реакции
31
VAKA zarem preljuba bi bilo ako pomislam WOW DECKOVO E GROM bib bila so nego???
spored muabetov za vas se e preljuba
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
BabyGirl^^^ напиша:
VAKA zarem preljuba bi bilo ako pomislam WOW DECKOVO E GROM bib bila so nego???
spored muabetov za vas se e preljuba
Не е баш прељуба, ама не е и ништо ... тоа е секојдневие да, навикнати сме дека е нормално да се запаѓа ако се види нешто добро на страна, но воопшто не е коректно. Зошто да помислиш така за некого, кога имаш некој до тебе што си со него и логично е тој да е твојот "гром"?
 
Член од
19 февруари 2006
Мислења
1.768
Поени од реакции
31
divine напиша:
Не е баш прељуба, ама не е и ништо ... тоа е секојдневие да, навикнати сме дека е нормално да се запаѓа ако се види нешто добро на страна, но воопшто не е коректно. Зошто да помислиш така за некого, кога имаш некој до тебе што си со него и логично е тој да е твојот "гром"?
ocite se za gledanje i sekogas ima podobar od toj sto e do tebe vo momentot veruvaj vo momentot ne gi gledas manite no podona stanuvaat ocigledni
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
BabyGirl^^^ напиша:
ocite se za gledanje i sekogas ima podobar od toj sto e do tebe vo momentot veruvaj vo momentot ne gi gledas manite no podona stanuvaat ocigledni
Значи според тебе нема човек што може да го задржиш за себе засекогаш? Добро ...
Него не го разбрав тоа со маните, моментот итн ... мислиш на тој од страна или тој до тебе? Чиви мани не гледаш и што имаат врска со муабетов?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom