Каде е границата на прељубата?

Член од
19 февруари 2006
Мислења
1.768
Поени од реакции
31
divine напиша:
Значи според тебе нема човек што може да го задржиш за себе засекогаш? Добро ...
Него не го разбрав тоа со маните, моментот итн ... мислиш на тој од страна или тој до тебе? Чиви мани не гледаш и што имаат врска со муабетов?
nemaa vrska so muabetot ali sakav da nadovrzam neso ali nema veze...da postoi covek so mozes da go zadrzis do tebe zasekogas megjutoa muabetot e dali e preljuba i ako pomislis na neverstvo?ti vikas zaso da pomislis ako go imas onoj so e exstra do tebe?ne e bas taka kazav ocite se za gledanje nee nisto grevno ako pomislis so bi rekla jas so nekoj wow da napravis neso ali samo POMISLA...
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
За секого различно ... јас на пример неможам ни да помислам затоа што се осеќам како да го омаловажувам партнерот, како да го правам помалку вреден од некој обичен поминувач, како да не ми е важно што се прави за мене, како да фрлам со камен по нашата љубов ... сите тие мисли, споредени со една "фина" замисла како би се е**** со некој друг ... н'ц.
 
Член од
19 февруари 2006
Мислења
1.768
Поени од реакции
31
ne vikam da go omalovazis misalm on odkade da znae ti so si milslis a i sepak toa se misli ti so nisto ne go omalovazuvas
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
BabyGirl^^^ напиша:
ne vikam da go omalovazis misalm on odkade da znae ti so si milslis a i sepak toa se misli ti so nisto ne go omalovazuvas
Абе не реков дека тој ќе знае ... лично јас би се осеќала непријатно ... а и као тој ако не знае, нема врска, небото ни е граница? :) Не функционирам така едноставно ... кажав, секој различно си ги сваќа сите работи во животот.
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
Па јас мислам дека границата се наоѓа кај флертот, каде што има нешто повеќе од флерт ондак веќе преоѓа во прељуба, ама како што кажав претходно ако женската сака ептен онака само физички да го почувствува и тоа претходно ми го образложи, ондак има виза од моја страна, нормално ова ќе биде и еден вид тест каде што ќе биде нејзината љубов кон мене ставена на тест, ако по односот со типот она не покажува никакви сомнителни знаци на поколебување во врската, тоа значи дека навистина ме љуби а тоа што го имала со типот било чиста физиолошка потреба малку да се смени ритамот за да не се влезе во монотонија. Нормално истото разбирање треба да го има и таа кон мене.
 
Член од
6 мај 2006
Мислења
1.890
Поени од реакции
4
прељуба си е прељуба, дал на пијано дал на трезно , дал само со бакнежи или ќе заврши со секс , што е важно. за мене нема граница , кога ќе ја извршиш џабе ти - после еб.е нема каење.
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
DACY напиша:
ragazza напиша:
Kaj nas devojki posto sme mnogu po emotivni ...
Mozes sebe da se pofalis deka si takva...ne gi stavaj site vo toj kosh jer se istreben rod:)
Gledam deka nas ne pravis kako poprivilegirani....samo pazi ova, nie muskite i koga ke izmamime ne znaci deka ne ja sakame devojkata..nego sme go napravile toa od zabava i kejf...a vie koga mamite toa e pocetok na zavrsetok na vrska...najcesto!!!..ajt prijatno:)
Pa to mi bese cel muabet deka skoro sekogas mislite so od 3-tite podolgote , sekoja cest na isklucoci :)
 

DACY

DON JUAN
Член од
9 февруари 2006
Мислења
282
Поени од реакции
0
ragazza напиша:
Pa to mi bese cel muabet deka skoro sekogas mislite so od 3-tite podolgote , sekoja cest na isklucoci :)
Pa da go imase i ti i tebe ke ti se krevase:) Se izviniuvam sto begam od temata!!! Granicata e relativna..."mrzam da mamam"!!!
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Jas mislam deka preljuba si e preljuba duri i ako e obicen baknez ama svesno napraven od dvete strani.
 

pearl

..~..~..~..~..~..~..
Член од
20 август 2005
Мислења
2.651
Поени од реакции
1.962

Mädchen

Smile
Член од
31 мај 2006
Мислења
1.571
Поени од реакции
38
divine напиша:
За секого различно ... јас на пример неможам ни да помислам затоа што се осеќам како да го омаловажувам партнерот, како да го правам помалку вреден од некој обичен поминувач, како да не ми е важно што се прави за мене, како да фрлам со камен по нашата љубов ... сите тие мисли, споредени со една "фина" замисла како би се е**** со некој друг ... н'ц.
Ej potpolno se soglasuvam so tebe.Se sto bese gore navedeno e preljuba.Ako si zadovolna so toj sto e do tebe sto ima da pomisluvas kako bi bilo da sum vo krevet so onaj/onaa.
 

Sandra

wicked
Член од
24 август 2005
Мислења
1.490
Поени од реакции
224
Mnogu napishale deka pochnuva veke kaj flertot .. ali ja znam nogu dushi sho se takva od priroda.. ne deka saka .. nego od kultura nekako paga na flert a ustfari ne e toa .. zar toa e preljuba ? Posho vaka ako pochnime.. flert sho e .. Sho e flert i sho e muabet od kultura .. ?!? Hmm .. nerviranje.. mene preljuba pochnuva ko ke i go turi jaziko/kuro/racete na druga...
 

Нате

УџУџУ
Член од
7 јуни 2006
Мислења
159
Поени од реакции
0
Јас мислам дека ако некој се нашол во такво искушение , тоа може да значи дека бара да му/и обрнуваат повеќе внимание. Или укажува дака во врската нешто не штима.
 
Член од
5 јуни 2006
Мислења
16
Поени од реакции
0
Ili vo vrskata nesto ne stima ili na nekogo mu seta gazeto
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Sandra напиша:
Mnogu napishale deka pochnuva veke kaj flertot .. ali ja znam nogu dushi sho se takva od priroda.. ne deka saka .. nego od kultura nekako paga na flert a ustfari ne e toa .. zar toa e preljuba ? Posho vaka ako pochnime.. flert sho e .. Sho e flert i sho e muabet od kultura .. ?!? Hmm .. nerviranje.. mene preljuba pochnuva ko ke i go turi jaziko/kuro/racete na druga...
Да, има многу луѓе што се такви по природа, ама се менува тоа верувај, доколку се погоди да им се појави некој/а поради кого/која флертувачите ќе си ја сменат сами дотогашната природа. А како што реков, не е тоа баш прељуба, ама во секој случај е (да се изразам како што ми доаѓа) покварена работа, а зошто? Затоа што флертот ако не застане на фантазијата како би им било во кревет, многу често знае да продолжи во турање органи кај тој другиот ... а искрено, ни двете варијанти не ми се свиѓаат:icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom