Каде да наjдам? [Food Edition]

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
Ахх, маргаритата од Бамбини во Порта Влае не се заборава...
А и не се заборава денот кога ќе пропаднев во земја откако донесов пица дома и мајка ми ја виде колку е тенка и отиде да им ја врати... и ненормалните и ја уважиле поплката и напраиле нова. Не знам колку време после тоа не стапнав таму.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
Термометар за месо?
Автоматски споено мислење:

Термометар за месо?
 
Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.547
Поени од реакции
5.305
Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.547
Поени од реакции
5.305
Член од
16 декември 2012
Мислења
2.710
Поени од реакции
6.855
Знаев за ова, мислев да си ја пробам среќата со други

Мислам дека во Хубо беа поевтини
 
Член од
20 октомври 2020
Мислења
253
Поени од реакции
102
Здраво дечки. Пред некој ден не знам што му стана на друштвово мое, но запна да сме иделе на суши во Скопје. Распрашав неколку души, но кога ми ги кажаа цените за порција, ќе ме натераа да станам веган.
Ме интересира за ваше мислење за некое местенце каде има суши за некоја „по нормална“ цена ? Ми спомнаа едни дека дека по некои маркети ги продавале замрзнати, но кај мене не можев да најдам. Ако некој знае и за тоа каде ги има, би пробал и такви.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
Здраво дечки. Пред некој ден не знам што му стана на друштвово мое, но запна да сме иделе на суши во Скопје. Распрашав неколку души, но кога ми ги кажаа цените за порција, ќе ме натераа да станам веган.
Ме интересира за ваше мислење за некое местенце каде има суши за некоја „по нормална“ цена ? Ми спомнаа едни дека дека по некои маркети ги продавале замрзнати, но кај мене не можев да најдам. Ако некој знае и за тоа каде ги има, би пробал и такви.
Moremaniasushi
Pobaraj gi na instagram, ne sum jadel, ama mislam deka se okej so ceni, mozes da sporedis.
 
Член од
29 септември 2013
Мислења
790
Поени од реакции
1.581
Минава недела јадев од MoreMania, добри се (додуша тие што се со imitation crab не ми се допаднаа многу, ама тие со лосос се топ).
 
Член од
13 март 2015
Мислења
165
Поени од реакции
125
Производи на Мирана во Скопје? Имам најдено во Кит-Го маркетите, но само 2 основни прозиводи имаат (Кечап и Мајонезот и тоа само од класикот). Кои маркети ги имаат останатите 20+ прозиводи на Мирана?
 

smole

Ѕверотилук
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.693
Поени од реакции
287
Каде во Скопје можам да најдам пржен кромид како на сликава?

 

Kajgana Shop

На врв Bottom