Каде да наjдам? [Food Edition]

Член од
24 јули 2014
Мислења
118
Поени од реакции
64
Jelapeno(халапињо ќе да се на македонски) пиперчиња, некој ?? Поубави пикантни пиперки во живот не сум пробал.Во Доминос ги ставаат на одредени пици. Ви пишувам и лиги ми течат. Би ви бил многу благодарен ако ми помогнете !:гик:
Јок и ја ги барам више извесно време.
 
Член од
9 август 2014
Мислења
423
Поени од реакции
993
Да не знае некој Битола каде се продаваат бразилски ореви? Во некој од поголемите маркети Веро,Тинекс?
 
H

Hip.Hop_MKD

Гостин
Па не знам баш дали е за овде, ама ќе прашам кога веќе почнав ехехех. Оние од Би Милк нешто како овошлни јогуртчиња ли беа што ги рекламираа доста ги има пробано некој?
 
Член од
16 септември 2013
Мислења
702
Поени од реакции
691
Грчки јогурт негде во Скопјево?
Да прецизирам - не мислам на спитико павлака ниту на обичен наш јогурт туку јогурт со густина на павлака и со мала масленост, од 0,5-1% и со фина текстура.
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
Има ли некаде во Македонија ресторан каде што се приготвува јастог??
 

Gunner_L

Lord , Lord Bendtner
Член од
7 април 2009
Мислења
922
Поени од реакции
500
Дали у нашава Македонија има курсеви за готвење или нешто слично, освен овај шо е правецот за Гастрономија на Туризам ??
 
Член од
21 октомври 2011
Мислења
1.726
Поени од реакции
2.544
Дали кај нас може да се најде Индиско кари по оригинален рецепт?
Ова исто кaко во Индија да бараш ајвар по оригинален рецепт. Таму секое село тврди дека нивниот рецепт за кари е тој оригиналниот.
 

Mama.

уметник
Член од
23 јули 2011
Мислења
524
Поени од реакции
326
Ова исто кaко во Индија да бараш ајвар по оригинален рецепт. Таму секое село тврди дека нивниот рецепт за кари е тој оригиналниот.
Добро еве не мора да е оригинален, но да не е ептен лоша копија како карито на котами на пример
 
Член од
21 октомври 2011
Мислења
1.726
Поени од реакции
2.544
Добро еве не мора да е оригинален, но да не е ептен лоша копија како карито на котами на пример
Кога се работи за кари, прашање е на вкус. Пробај ги сите на кои ќе наидеш, кај нас нема некој избор или направи си дома, барем рецепти може да се најдат а и сите состојки ги има по пазариве или продавниците за здрава храна.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom