Каде во Скопје има пластична хирургија?

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Јане е приведен поради тоа што смета на одредени фаци и не е од владеачката гарнитура, ако него го приведоа треба доживотна за оние макази шо оставаат. Убедливо најдобар е од сите таму, случаи што има решено тој немаат сите заедно од тој оддел. Тоа што е ноксан човек е друга работа.
 
B

babsyy

Гостин
Јане е приведен поради тоа што смета на одредени фаци и не е од владеачката гарнитура, ако него го приведоа треба доживотна за оние макази шо оставаат. Убедливо најдобар е од сите таму, случаи што има решено тој немаат сите заедно од тој оддел. Тоа што е ноксан човек е друга работа.
:pos:
Ради тоа беше приведен а? Не дека имаше снимка како доказ дека бара мито?
Секој што има блиски кои работат во државна, на уво нос и грло, знае дека бараше по 500 евра од човек за операција која чинеше 3000 денари.;)
Добар доктор е, али и Фродита Јакимовска е одлична докторка, со далеку поголемо искуство, пошто ако не знаеше дополнителната работа е забранета веќе две години, така што, ако не барала она, нема ни он што да се прави паметен, и онака карактерно е гад и може пациентите многу лесно да си ги изгуби. Има квалитетен кадар и на никој нема да му фали стока што се изживува со пациенти и закажува операција после една година, доколку не му платиш кеш.
Ама тоа е, додека има вакви што поддржуваат доктори кои бараат мито, ќе има и такви гадови што ќе се преценуваат. Каков народ, таква држава.:rolleyes:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
:pos:
Ради тоа беше приведен а? Не дека имаше снимка како доказ дека бара мито?
Секој што има блиски кои работат во државна, на уво нос и грло, знае дека бараше по 500 евра од човек за операција која чинеше 3000 денари.;)
Добар доктор е, али и Фродита Јакимовска е одлична докторка, со далеку поголемо искуство, пошто ако не знаеше дополнителната работа е забранета веќе две години, така што, ако не барала она, нема ни он што да се прави паметен, и онака карактерно е гад и може пациентите многу лесно да си ги изгуби. Има квалитетен кадар и на никој нема да му фали стока што се изживува со пациенти и закажува операција после една година, доколку не му платиш кеш.
Ама тоа е, додека има вакви што поддржуваат доктори кои бараат мито, ќе има и такви гадови што ќе се преценуваат. Каков народ, таква држава.:rolleyes:
Сакам да кажам дека не е само тој што бара мито ама кога имаш некој над тебе што те штити, лесно е да се скриеш и да си мајка Тереза. Тој што ќе зуцне - апсаана ко Кежаровски.

Откај па сеа дека поддржувам вакво нешто? Да не ме сфати некој погрешно сите овие што земаат мито треба во затвор да одат ама не можеш да очекуваш сите да одат кога шефовите за кои работат им се најголеми лопови во државава. Нетко го тргнаа се појавија тројца нови, ене можат да бидат видени по митинзи. Исто како во мафијашките филмови. ;)
 
Член од
26 декември 2014
Мислења
4
Поени од реакции
1
Dali ima nekoj nekakva informacija za dr.dobrila andonovksa od hirurgija vo neuromedica ???? bidejk isakam da praam kaj nea operacija na gradi gynecomastia sekakva informacija bi mi pomognala
 
C

cige

Гостин
Пишувајте на форум, прашувајте пред да преземете било каков чекор.
Било да е од здравствена или естетска причина. И второво е исто толку битно.
Смиља работи премногу грубо, познавам личности незадоволни од опериран нос, а исто така и од гради (иако често ја фалеле и за тоа), знам личности што имале огромни болки и проблеми после зголемување на градите. И тоа било пред 10тина години, ако не успеала досега да научи да оперира не знам што воопшто бара на пластика?
За жал докторите се ептен поврзани и многу тешко дури и да ги тужите, дека ќе биде во ваша полза колку и да сте унаказени физички (пример), повеќе пари ќе ви отидат по тужби, отколку за операција, а истите ќе продолжат со лошата работа и понатаму.
На една пријателка не успеаа ни грпката од носот (риносептопластика) да и ја извадат како што треба. Криво беше стругана коската и направи дури и нерамнина (дупка). Познавам два вакви случаеви и ќе ги споменам и двете докторки со надеж дека оној којшто планира операција кај нив ќе се предомисли; се работи за Лидија Дубровска и Габриела Копачева на аудиолошки центар за уво нос и грло. Среќа после тоа отиде на операција во Белград и супер си ја завршија работата докторите таму.
Различно било на пример во приватните болници, тука се случило направиле грешка, а потоа и бесплатна ревизија (повторна операција) да ја коригираат грешката.
Подобро соберете пари, доколку не сте во можност финансиски во моментот да се оперирате кај квалитетен доктор, затоа што последиците можат да бидат фатални и после да се каете што воопшто сте решиле да се оперирате таму.
Мајка ми иако е на ортопедија веќе 30 години, сепак е блиска со многумина од пластика и знае како работат. Кога требаше да ми се коригира девијација на носна преграда, сите одлучно кажаа дека штом е за нејзино дете најдобро би било во странство.
Не велам дека нема исклучоци, има доста квалитетни доктори кај нас, меѓутоа повеќето квалитетни кои работат државно се гадови, и дебело ќе треба да платите за да стигнете на ред, и ќе ве третираат со огромна доза на ароганција и препотентност. Последен приведен таков пример е Јане Нетковски.
Внимателно бирајте ги докторите, и ако треба да инвестирате повеќе на здравјето не се двоумете. Затоа што на крај ќе платите три пати повеќе, а траумите што сте ги доживеале нема да може да ги вратите назад.
Добар ли е тој Јане Нетковски да се прегледам кај него за што ми тече крв од носот секоја пролет?
 
Член од
16 јули 2020
Мислења
1
Поени од реакции
0
Zdravo na site!
Pred dve godini stapnav na morski ez, no ne najdov nikakov trn. Posle 6 meseci, vo rok od 3 dena imav gnoenje i ne mozev da stapnam na nogata i taka se setiv deka moze da mi e od ezot. Otidov na pregled. Dva pati me operiraa. Prviot hirurg se otkaza od ponatamoshno lekuvanje. A drugiot voopsto go nema. Jas seushte imam problemi so nogava i ne mozam da odam na nea, imam bolki, i ne znam vo koja sostojba sum veke, samo znam deka moze da dojde do golemi komplikacii i da bide fatalno. Ve zamoluvam ke moze li nekoj da mi pomogne da si najdam nekoj obucen, dobar i bezbeden plasticen hirurg
 

Kajgana Shop

На врв Bottom