Каде во Скопје има пластична хирургија?

Член од
16 мај 2011
Мислења
4
Поени од реакции
0
Пластична хирургија во државна болница?
Сакам да направам естетска корекција на нос и откако ја прочитав статијата на а1 за клиниката за пластична хирургија во Скопје ме интересира за нивната работа... Дали имате направено таму корекција на нос или било каква корекција? Дали сте задоволни? Дали има долги редици на чекање?
 
Член од
22 јули 2011
Мислења
1
Поени од реакции
0
Zdravo. Moze li na 17 godini da se napravi korekcija na nos, i kolku pari e?
 
Член од
11 април 2012
Мислења
2
Поени од реакции
0
Zdravo! Se zacleniv tuka bidejki se nadevam nekoj ke mi pomogne so informacii. Sakam da prasam konkretno za zgolemuvanje na gradi(ne kako Pamela Anderson),tuku najmnogu za 2 broja,odnosno normalni ubavi gradi bidejki prirodata ne me nadarila ama ic :)...jbg.Slusnav deka cenata se dvizi spored goleminata sto ja sakas no neznam kolku e toa tocno.Drugo,baram preporaka na doktor specijalist vo taa oblast,dokolku nekoj ima iskustvo da mi pise pokonkretni informacii.I drugi slicni informacii vo vrska so cena,kolku e bolno,kolku e opasno,zosto e opasno,i sto ke bide otkako ke imam deca,dali bi precele tie silikoni za vreme na doenje?i bi sakala da znam kolkava e moznosta da se pomine bez mnogu ili voopsto zabelezitelni luzni ili ke mora da se prikrijat laserski ili so bilo kakov drug zafat. Vi blagodaram !
 
Член од
6 јули 2012
Мислења
16
Поени од реакции
21
Каде во Скопје, поточно дали во Ре-Медика вршат пластични зафати или пак најдобро е кај Др.Анчевски или на др. место !? Ми треба да одам на пластична операција имам лузни од куче мали на лицево и ми кажаа дека ќе чини околу 100евра и дали работат со картони ? Бидејќи некои велат дека може и во државно но да не има после некакви проблеми? Јас искрено не сакам да имам лузни на лицево, од куче ми се и секако пластична операција добро ми дошла сепак никој не сака лузни на лице ( и дали после операцијата би се познавало нешто или би имал нешто проблеми).. ве молам за помош од тие што се имале операции на некои лузни некаде.. фала однапред поздрав..
 

PsychoalieN

Омлет мастеР
Член од
12 јули 2009
Мислења
1.703
Поени од реакции
1.411
Каде во Скопје, поточно дали во Ре-Медика вршат пластични зафати или пак најдобро е кај Др.Анчевски или на др. место !? Ми треба да одам на пластична операција имам лузни од куче мали на лицево и ми кажаа дека ќе чини околу 100евра и дали работат со картони ? Бидејќи некои велат дека може и во државно но да не има после некакви проблеми? Јас искрено не сакам да имам лузни на лицево, од куче ми се и секако пластична операција добро ми дошла сепак никој не сака лузни на лице ( и дали после операцијата би се познавало нешто или би имал нешто проблеми).. ве молам за помош од тие што се имале операции на некои лузни некаде.. фала однапред поздрав..
во ре-медика има пластична и реконструктивна хирургија д-р даскалов раководи со неа, знам тетка ми имаше изгореници на рака меѓутоа во ремедика и рекоа малце солена сума, па некои дополнителни третмани па прегледи... a кај д-р анчевски и рекоа дека е малку сложена операција и они демек се повеќе како естетско-корективната ординација и на крај заврши во систина за окулу 85 евра, сега има пак некој точки се познаваат али со тек на време рекоа дека тоа се ке исчезне, се ке се обновело...
 
Член од
12 октомври 2012
Мислења
1
Поени од реакции
0
Zdravo,
Bidejki kaj nas vo Makedonija estetskata hirurgija e tabu tema, vo sosedna Srbija u veliko cutu :D
Pa zatoa, koj saka da procita za iskustvata na mnogu devojki koi legnale pod noz za da go razubavat svojot izgled mozete da procitate na sledniot link, kade pokraj svoite iskustva imaat i postaveni sliki.
http://plasticnahirurgija.macedonianforum.net/t3-delimo-iskustva
 
Член од
24 август 2011
Мислења
4
Поени од реакции
1
Направена е страна специјализирана за пластични операции
Членовите делат искуства и поставуваат слики.
http://plasticsurgeon.macedonianforum.net/
--- надополнето: 24 октомври 2012 во 20:02 ---
Направена е страна специјализирана за пластични операции
Членовите делат искуства и поставуваат слики.
http://plasticsurgeon.macedonianforum.net/
 
H

Hip.Hop_MKD

Гостин
Епа вака: Кога бев мал играв во маало кај мене и знаете како иде од играчка плачка, настана тепачка па мавање со камења и парчиња од цигли :pos:, па се утепавме сите... Јас бев погоден над окото со парче цигла и ми направи доста длабока дупка. После кога зарасна малце веѓата ми е надоле, па ептен ме нервира кога ја гледам. Видов има и нешто во услугите како подигање на веѓи, дали некој правел на тоа и колку е цената или еве ако не цел лифтинг на чело и предложете клиники добри во Скопје...

Ако не оваа година сигурно за 1 или 2 ќе направам, не дека се познава нешто многу али јас го знам дека е таму и ме живцира. :D
 
Член од
24 ноември 2013
Мислења
4
Поени од реакции
0
dali nekoj dali ima nekade vo mk na plasticna hirurgija neznam kako se vika tocno toj procesot so e za slabeenje sto si go otstranuvaat saloto I celulitot(mislam deka se vika липосукција на стомак.. ama ne sum sigurna deka e toa toa.. so edno kako stapce se pravi I go vsmukuva saloto)I cena otprilika kako se dvizi..
--- надополнето: 24 ноември 2013 во 23:58 ---
а дали некој слушнал за др. Огнен Даскалов?
дали он прави операции на уши?
и каде работи сега?
доста го фалат
vo remedika mislam deka
 
Член од
21 мај 2013
Мислења
20
Поени од реакции
1
Здраво. Сакам да го споделам моето негативно искуство од Пластичната Болница "Клинички" Скопје
Само што направив операција на моите гради "Gynecomastia", мојата операција можам слободно да кажам дека е тотално промашена од мојот доктор воедно и директор на пластичната хирургија др.Смила Туджарова. Накратко "Gynecomastia" значи маж со големи гради како на жена, операцијата треба да се изведе во 2 чекора .... првиоот липосукција и вториот е вадејне на вишокот внатрешно ткиво
Др.Смила Туджарова само ги зема моите 500 евра дадени за оваја операција и ми направи само липосукција на моите гради а вториот и важен чекор го прескокна.... иначе липосукција на целото тело кошта 10 000 денари а не како што ми зема мене 30 000 денари. Кога ја прашав зажто не ми го извади вишокот ткиво ми одговори дека немам и дека оток тоа ми е и тоа ке спадне па се ке биде нормално, ниту спадна ниту ништо, прет тоа направив ехо тест и нанего јасно се гледа дека имам вишок ткиво и јасно можам да го фатам и допрам со рака ...................... поштено ме заеба
Друго после операцијата иако платив 30 000 денари, апчина против болка требаше сам наприватно да си ги купам кои коштаја 17 денари за едно :))) и од услугата и начинот на систрите и персоналот кои работат тамо сум многу многу незадоволен
Го пошивам ова, само да помогнам на некој кој сака да се оперира кај др.Смила Туджарова да му кажам 3 пати да си размисли да не го зафркне како мене да ти ги земе парите ................
Сега ми ида да и ги скршам сите заби незнам кој и дадол диплома Брука за македониа и макдеонската медицина !!!
 
G

garthok

Гостин
За Смиља читав на фемина дека и за нос била катастрофа
 
B

babsyy

Гостин
Пишувајте на форум, прашувајте пред да преземете било каков чекор.
Било да е од здравствена или естетска причина. И второво е исто толку битно.
Смиља работи премногу грубо, познавам личности незадоволни од опериран нос, а исто така и од гради (иако често ја фалеле и за тоа), знам личности што имале огромни болки и проблеми после зголемување на градите. И тоа било пред 10тина години, ако не успеала досега да научи да оперира не знам што воопшто бара на пластика?
За жал докторите се ептен поврзани и многу тешко дури и да ги тужите, дека ќе биде во ваша полза колку и да сте унаказени физички (пример), повеќе пари ќе ви отидат по тужби, отколку за операција, а истите ќе продолжат со лошата работа и понатаму.
На една пријателка не успеаа ни грпката од носот (риносептопластика) да и ја извадат како што треба. Криво беше стругана коската и направи дури и нерамнина (дупка). Познавам два вакви случаеви и ќе ги споменам и двете докторки со надеж дека оној којшто планира операција кај нив ќе се предомисли; се работи за Лидија Дубровска и Габриела Копачева на аудиолошки центар за уво нос и грло. Среќа после тоа отиде на операција во Белград и супер си ја завршија работата докторите таму.
Различно било на пример во приватните болници, тука се случило направиле грешка, а потоа и бесплатна ревизија (повторна операција) да ја коригираат грешката.
Подобро соберете пари, доколку не сте во можност финансиски во моментот да се оперирате кај квалитетен доктор, затоа што последиците можат да бидат фатални и после да се каете што воопшто сте решиле да се оперирате таму.
Мајка ми иако е на ортопедија веќе 30 години, сепак е блиска со многумина од пластика и знае како работат. Кога требаше да ми се коригира девијација на носна преграда, сите одлучно кажаа дека штом е за нејзино дете најдобро би било во странство.
Не велам дека нема исклучоци, има доста квалитетни доктори кај нас, меѓутоа повеќето квалитетни кои работат државно се гадови, и дебело ќе треба да платите за да стигнете на ред, и ќе ве третираат со огромна доза на ароганција и препотентност. Последен приведен таков пример е Јане Нетковски.
Внимателно бирајте ги докторите, и ако треба да инвестирате повеќе на здравјето не се двоумете. Затоа што на крај ќе платите три пати повеќе, а траумите што сте ги доживеале нема да може да ги вратите назад.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom