Каде во Скопје има пластична хирургија?

Член од
6 октомври 2009
Мислења
49
Поени од реакции
0
Dr gigov edno prasanje do tebe. Jas se pravev operacija na usite se bese vo red dodoeka so tek na vreme vo period od 2 meseci izlegoa kako sto bea pred toa znaci isti, e sega prasanjeto e dali moze toa da bide predizvikano od stud bidejki bese januar mesec i koi se najcestite pricini spored tebe za nesupesna operacija
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.576
Поени од реакции
3.772
Dr gigov edno prasanje do tebe. Jas se pravev operacija na usite se bese vo red dodoeka so tek na vreme vo period od 2 meseci izlegoa kako sto bea pred toa znaci isti, e sega prasanjeto e dali moze toa da bide predizvikano od stud bidejki bese januar mesec i koi se najcestite pricini spored tebe za nesupesna operacija
Стручноста на докторот во секој случај.

Operacija na uvo ili OTOPLASTIKA po metodot na Stentstrom ili Converse mozata da se pravat i na 7 godisni deca so lokalna anestezija toa e mojot opit. i odma se pribirat doma so soveti za grizi i sto da pravat sto ne
Prijaten den


Другар, ова од одличен хирург го слушнав и не го измислив сам.
 
Член од
19 март 2010
Мислења
3
Поени од реакции
0
Dobro utro

Dr gigov edno prasanje do tebe. Jas se pravev operacija na usite se bese vo red dodoeka so tek na vreme vo period od 2 meseci izlegoa kako sto bea pred toa znaci isti, e sega prasanjeto e dali moze toa da bide predizvikano od stud bidejki bese januar mesec i koi se najcestite pricini spored tebe za nesupesna operacija
Blagodaram na Prasanjeto!
Vaka sega vrakanjeto na Usite vo prvobitnata polozba stanuva zbor za RECIDIV, moze da bide Na Celo vrakane ili samo do opredelen stepen i vo dvata Slucaja se raboti za Recidiv edniot Kopleten drugiot casticen, Ovoj problem e dosta prisuten pri operacija na uvo ,vsusnost najcest , za razlika ot drugite komplikacii. No pak dobrata Vest e deka se opravuva mnogu lesno.Koga ke kazam lesno navistina e taka no toa zavisi ot samiot Plasticen hir. i negovata tehnika. Ako e premahnato del ot rskavecot na konhata ili e nasecen pri Reoperacija e malku opasno zosto moze da stane krsene ili na Praktika ot 100 km da te razberat deka ti e operirano uvoto, Toa ne e celta nitu na pacientot nitu na hir.
Posle operacija ne treba lugeto da poznaat deka i izvrsena nekoja manipulacija na uvoto.Uvoto treba da izgleda Prirodno negoviot izgled e seedno ne operirano. Zatoa vo nekoi kliniki voobsto e zabraneto da se raboti po vakvi tehniki.( Kliniki kade na den pravevme po tri otoplastiki'LIL')
Za Vaseto Prasanje dali moze da bide predizvikano ot stud?
:vozbud::vozbud: Absulutni GLUPOSTI!!!!!!!!!! Duri se preporacuva Operaciite na Usi da bidat zimnite periodi.!!!!!!!!!!!!!!
Najverojatno vrakanjeto na vasite Usi se Dolzi na Ispustuvanje na samite konci, Druga pricina nemozam da se setam a nema , osven ako vie samite ne ste se kontuzile ili ne ste ispolnuvale sovetite na samiot Pl.HIr.
P.S Toa mi e edna ot omilenite operacii:)
Za poveke informacija dr.gigov@gmail.com
Caos Prijaten Den
 
Член од
13 јуни 2010
Мислења
1
Поени од реакции
0
др даскалов

Луѓе,

Се зачленив тука пошто прочитав дека др Даскалов бил добар хирург. Јас не мислам така и сакам да ги заштитам сите што помислуваат кај него нешто да направат. Бев глупава и поверував на реклами. Знаев од секогаш дека татко му бил професор на хирургија ама го занемарив тој факт и фактот дека можеби со врски све има завршено. Во една операција решив да си ставам гради, да го поправам носот и да направам лупосукција. Резултатите се следни градите ми ги има утнато до крај. Едната града ми е централно поставена и нормална другата е на страна. Сем тоа силиконите се напипуваат и секој ке каже дека се силикони. Носот ми изгледа полопшо него пред да го оперирам. А после липосукцијата имам симнато само 1 цм во обем и целата сум нерамна испод кожата. Типот е идиот и на тоа све вика дека ке ме поправел. Како ке ме поправи кога незнаел ни да направи како треба. Целата сум избезумена. Поминати се 9 месеци од операцијата и овоа се крајни резултати. Во Белград ми бараат 12000 евра за да ме поправат.... Ужаз. Незнам што да правам. Ако планирате било каква операција одете сегде само не кај Даскалов. Ке станете само дел од армијата на унаказени луѓе од неспретните раце и незнаењето на доктор Огњан Даскалов
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
Луѓе,

Се зачленив тука пошто прочитав дека др Даскалов бил добар хирург. Јас не мислам така и сакам да ги заштитам сите што помислуваат кај него нешто да направат. Бев глупава и поверував на реклами. Знаев од секогаш дека татко му бил професор на хирургија ама го занемарив тој факт и фактот дека можеби со врски све има завршено. Во една операција решив да си ставам гради, да го поправам носот и да направам лупосукција. Резултатите се следни градите ми ги има утнато до крај. Едната града ми е централно поставена и нормална другата е на страна. Сем тоа силиконите се напипуваат и секој ке каже дека се силикони. Носот ми изгледа полопшо него пред да го оперирам. А после липосукцијата имам симнато само 1 цм во обем и целата сум нерамна испод кожата. Типот е идиот и на тоа све вика дека ке ме поправел. Како ке ме поправи кога незнаел ни да направи како треба. Целата сум избезумена. Поминати се 9 месеци од операцијата и овоа се крајни резултати. Во Белград ми бараат 12000 евра за да ме поправат.... Ужаз. Незнам што да правам. Ако планирате било каква операција одете сегде само не кај Даскалов. Ке станете само дел од армијата на унаказени луѓе од неспретните раце и незнаењето на доктор Огњан Даскалов
:tv:
дал да се смеам дал да плачам .. :kesa:
абе деца деца ..
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.289
Поени од реакции
15.490
:pos:
Што ќе ви се силикони, сакаме природна убавина.....
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.257
Поени од реакции
3.607
Самото тоа што си одбрала погрдно име за самата себе ме доведува фо заклучокот дека лажеш во 102 запирка 5 проценти на текстов:)
Никој човек со добра намисла (во случајов да советува други) не би се нарекол така себеси. Не знам за што се работи , за љубомора, за завист, за вонаби познат синдром или нешто сосема десетто но во секој случај се што е напишано се лажги со опашки по мое.
 

Belle

A Jedi
Член од
12 април 2009
Мислења
1.006
Поени од реакции
552
мене на 1ви месецов ме оперираше Даскалов.... За корекција на уши...
 
Член од
1 декември 2009
Мислења
187
Поени од реакции
27
me interesira dali ima nekoj na forumov praveno operacija na nosot. treba da se pravam operacija zatoa sto na trening me udria i mi ja iskrivija koskata na nosot i sega imam problem so disenjeto a plus toa imam i sinusi.e sega me interesira daki e bolna operacijata,kolku vreme treba da nosis prevrska, a imam cueno deka trebalo da se nosi posle operacija nekoja plastika na nosot edna godina.
 

delfybuba

Schatje
Член од
22 октомври 2008
Мислења
1.212
Поени од реакции
93
me interesira dali ima nekoj na forumov praveno operacija na nosot. treba da se pravam operacija zatoa sto na trening me udria i mi ja iskrivija koskata na nosot i sega imam problem so disenjeto a plus toa imam i sinusi.e sega me interesira daki e bolna operacijata,kolku vreme treba da nosis prevrska, a imam cueno deka trebalo da se nosi posle operacija nekoja plastika na nosot edna godina.
Преврска до три дена.Ке ти набутаат тампони до очите и богами не е за фалење,болно е.После тоа ти ги вадат и толку.За пластика не знам.
Знам дека после долго време ке треба да си го плакнеш носот со солена вода.
 
С

сашенко

Гостин
Ина4е како се движат цените за корекција за уши по приватниве ординации?
 
Член од
15 март 2011
Мислења
2
Поени од реакции
0
Луѓе,

Се зачленив тука пошто прочитав дека др Даскалов бил добар хирург. Јас не мислам така и сакам да ги заштитам сите што помислуваат кај него нешто да направат. Бев глупава и поверував на реклами. Знаев од секогаш дека татко му бил професор на хирургија ама го занемарив тој факт и фактот дека можеби со врски све има завршено. Во една операција решив да си ставам гради, да го поправам носот и да направам лупосукција. Резултатите се следни градите ми ги има утнато до крај. Едната града ми е централно поставена и нормална другата е на страна. Сем тоа силиконите се напипуваат и секој ке каже дека се силикони. Носот ми изгледа полопшо него пред да го оперирам. А после липосукцијата имам симнато само 1 цм во обем и целата сум нерамна испод кожата. Типот е идиот и на тоа све вика дека ке ме поправел. Како ке ме поправи кога незнаел ни да направи како треба. Целата сум избезумена. Поминати се 9 месеци од операцијата и овоа се крајни резултати. Во Белград ми бараат 12000 евра за да ме поправат.... Ужаз. Незнам што да правам. Ако планирате било каква операција одете сегде само не кај Даскалов. Ке станете само дел од армијата на унаказени луѓе од неспретните раце и незнаењето на доктор Огњан Даскалов
Mnogu cudno...jas pravev operacija na nos kaj nego i mnogu sum zadovolna, nosot mi e preubav i priroden, me ima samo razubaveno, no ne i smeneto kako lik :D I tocno e deka nisto voopsto ne boli, mene duri mi bese cudno kako e mozno menjanje na plomba da boli poveke od operacija na nos... :) Sega sakam da pravam i liposukcija i iskreno samo Daskalov mi e siguren, ama i malku skapicok :( Za kaj Mitanovski ne poznavam nikoj sto pravel liposukcija za da mi kaze iskustvo, nitu pak za vo klinika koj e najstrucen hirurg za taa operacija... :/ dali nekoj ima informacija koja moze da mi pomogne okolu ova? Vi blagodaram odnapred
 
Член од
14 февруари 2010
Мислења
264
Поени од реакции
52
Ина4е како се движат цените за корекција за уши по приватниве ординации?
Јас правев корекција на уши пред скоро време кај Д-р Анчевски, цената е 400 евра(тука е се вклучено), операцијата трае помалце од еден саат само после тоа ке треба да носиш завои две недели, но после тоа се е в ред.
 
Член од
15 март 2011
Мислења
2
Поени од реакции
0
Јас правев корекција на уши пред скоро време кај Д-р Анчевски, цената е 400 евра(тука е се вклучено), операцијата трае помалце од еден саат само после тоа ке треба да носиш завои две недели, но после тоа се е в ред.
Mislis na ordinacija Ancevski?? Ne znaev deka imaat i hirurgija.. dali imas informacija dali vrsat i loposukcija?
 
Член од
13 октомври 2007
Мислења
3.175
Поени од реакции
434
Пластика во Скопје има и на булевар Југославија т.е. кај пластичарите.Хирурзи колку сакаш , др-Нуши, др-Гаши све познати имиња...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom