Каде бевте синоќа и дали се одлепивте или нафуравте лошо?:-)

Adr1anA

NAUGHTY GIRL
Член од
12 септември 2005
Мислења
198
Поени од реакции
4
Гижо напиша:
oпаа романтична вечера :) свеќи, ова, она :)
:icon_lol: :icon_lol: плескавичка и виршличка во студентската менза...ама беше интересно...ти Гижо зашто ни избега???
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.197
Поени од реакции
34.431
Adr1anA напиша:
:icon_lol: :icon_lol: плескавичка и виршличка во студентската менза...ама беше интересно...ти Гижо зашто ни избега???
Мх мх, па претпоставувам зошто ве оставил сами Гижо... :wink:

Бај д веј, вие додека бевте на романтична вечера, јас и Гижо бевме на неромантично пиво со Анонимус. Ама добро беше! Па уште кикириките... Мх, мх, мх...:party2:
 

Adr1anA

NAUGHTY GIRL
Член од
12 септември 2005
Мислења
198
Поени од реакции
4
Acid напиша:
Мх мх, па претпоставувам зошто ве оставил сами Гижо... :wink:

Бај д веј, вие додека бевте на романтична вечера, јас и Гижо бевме на неромантично пиво со Анонимус. Ама добро беше! Па уште кикириките... Мх, мх, мх...:party2:
Ејсид, тета Адриана треба да ме вика Тореадор...само запознавање...бре сега муабет ке ми извадите!!
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.197
Поени од реакции
34.431
Adr1anA напиша:
Ејсид, тета Адриана треба да ме вика Тореадор...само запознавање...бре сега муабет ке ми извадите!!
Абе јас знам, ама Гижо незнаел и затоа ве оставил!
Не вадам никакви муабет, уживај си.

Битно е што убаво сте поминале. :wink:
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
142
ја чао да не им кажав ке ме заборавија,:) си се бутнаа у такси и отидоа у менза
 

bibuska

смешка
Член од
5 септември 2005
Мислења
2.403
Поени од реакции
7
Caligula напиша:
Не би смеел да кажувам у јавност такви работи :) башка требе малце поише да се опуштите,многу некако скаменети ни бевте..башка на глумицата Андријана не и беше јасно како комуницираме (начинот на комуникација може да си го визуелизира само Мистичен ;) ) ќе ви доеме пак здравје за 2 недели ако го букираат Танче да пушта.
како бе поише да се опуштиме?!?!?!па срамота ќе беше да се опуштевме поише!!!!!! а за андриана no koment...a нај малер е тоа што не ми ги пуштаат сликите со Кан....
 

bibuska

смешка
Член од
5 септември 2005
Мислења
2.403
Поени од реакции
7
Синоќа бев на плоштад:pov: мизерија... а после тоа за прв пат (немој да ми се смеете и чудите), во МАРАКАНА...е таму си поминав лудило:music3:
секој друк коментар е излишен:music3:
 

sinook

Rock 'n' Roll
Член од
26 февруари 2005
Мислења
218
Поени од реакции
2
На плоштад,па пред АРМ,стара железничка,па на варено вино во Аја..па дома..Ми се допадна гужвата низ град..ме потсети на едно мое патување лани..нашата "метропола"..Се разбира,тоа беше кратко..чувство..од толку култура почна да ми се гади..некако не сум навикнат..8)
 
Член од
17 август 2005
Мислења
1.410
Поени од реакции
23
Vcera beshe dosta zabavna vecer:):)
prvo se zapivavme vo dramski so ekipata,mavavme tekili:)
definitivno najbolje film:)
posle sobravme pijanite faci i se odvezovme nekako do process
iamse hiphop,bese ludnica
dencavme do smrt:)i posle doma,koma u krevet...
 

Caligula

Realiziran
Член од
25 јануари 2005
Мислења
895
Поени од реакции
97
mary_jane напиша:
se odvezovme nekako do process
iamse hiphop,bese ludnica
dencavme do smrt:)i posle doma,koma u krevet...
како не те видов ја горе на сепаре бев лево од дј кабината :)
 

Caligula

Realiziran
Член од
25 јануари 2005
Мислења
895
Поени од реакции
97
мразам да се гужвам меѓу децата таму.. али Kanye West - Gold Digger ја обожавам :)
 

Caligula

Realiziran
Член од
25 јануари 2005
Мислења
895
Поени од реакции
97
Sinokja...sinokja katanga... pocnav so kafana..pa u bizar..pa u sektor..pa zavrsiv na privatna zurka u kozle.Alkohol u krf miljon promili..glaava mi zue..vodka vodka vodka..snema vodka..viski viski...snema viski..i ne pamtam.Znam so nekoja curica kaj edni ogledala se drapafme.Toa e toa.
 

schtranga

Кратовчанче
Член од
7 август 2005
Мислења
1.295
Поени од реакции
18
sinoke bev na shljiva party u Minhen ... prvin pola saat lutavme niz Minhen barajki edna zatucana ulicka ... koga konecno go najdovme mestoto taka iznervirani odma se frlivme na pienje :party2: ... prvin zabavata pocna so 1 saat pustanje stranska muzika i potoa odednas sve se stisuva i roknuva nase muzice t.e. turbo folk :eek:jea: pocnuva vednas srceto zabrzano da mi cuka , (samo onie koi ziveat vo stranstvo znaat koj e toj filing , onie so se u Makedonia ne smetaat za seljaci :icon_roll ) pocnuvaat site da vriskaat casi i sisinja letaat :music3:... se custvuvav ko doma ko u svoja zemja halata bese ogromna i prepolna so luge... bese mnogu toplo edno vreme duri ne se disese ... ako sakav da izlezam nadvor mi trebase polovina cas da se probijam niz masata luge i polovina cas da se vratam :( a isto taka i koga morav u wc cekav po polovina sat :zid: .... imase iznenaduvanje za nas damite crnec striptizer :shok: i taka ludovanje, mesanje sve do sabajle ...
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.197
Поени од реакции
34.431
Синоќа бевме „Кај Перо” на ќебапчиња, крилца (без птијчи грип), помфритче, к`баски, пиво и ракија со форумџиите - фудбалери (+2 фудбалерки).

Одлично си поминавме, иако муабетот за Хари Потер беше тапа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom