Кабелски интернет, предности, штети...

GrD

Член од
27 октомври 2008
Мислења
289
Поени од реакции
5
Мене ми е многу арно си користам кабловски интернет од кабле тел и сум многу задоволен па плус ни ја зголемија брзината на 4 Мб/сек и плус неограничен е значи нема промена на цената што ја плаќаш. Е една негативна страна е фиксна ип адреса па rapidshare не оди така лесно и морам да се снаоѓам со премиум акаунти,

Koj ti rece deka e fiksna :D. Jas kabletel ne gi menjam samo zaradi IP addressite :D. si ja stavam koja mi prdne i si ja cuvam taa do koga sakam :D.

Inace brzinite im s shit i cel INTERNET vo makedonijava.

Дечки ке можете ли да ми кажете дали се ми е во ред со конекцииве:S
FURAJ. odlicen si. I taka maximum davaat brzina od kabletel 10 Mbit taka da ako imas internet nemas nikakov problem :D
 

astrion

REBEL
Член од
15 ноември 2005
Мислења
792
Поени од реакции
18


Neogranicen download-kabelski Strumica
a na Tele Kabel Robi za 500 denari e 4096kbps/512 na 15 gb ogranicuvanje na brzinata
 
П

Паган-др

Гостин
Абе се е супер само се нервирам што со тек на време на почеток на месец ке си иде се топ колку што ти е а понатаму опаѓа брзината. Е јас имам 4 мега а сега ми иде 2 мега.
 

oBi_VaN

Is the man!
Член од
11 ноември 2007
Мислења
756
Поени од реакции
21
Ќе ги тепам овие од кабловска да им ебам мајката у пичка смрдлива!!! Имам профи пакет и интернетов од 2 мбпс не мрда.... Се јавувам и ми викаат дека сега од 20 ГБ па натаму ќе имам брзина ДО 2 мбпс.... СЕЉАЦИ.... одма се стаам на Дуо... 1500 денари за 20 гига.... не благодарам!!! А иначе до сега ДЛ просек ми беше месечно по 100~120 гига...:nenene::nenene::nenene:
 
Член од
13 мај 2008
Мислења
19
Поени од реакции
0
Дали до телекабел или до мене:S Јануари месецов мн споро ми идеше а немав надминато лимит. ај ништо си викам до нив е...али и сеа од коа се смени лимитот брзината остана иста, ма утре ке им се јавам ке ги отерам у пм.
 
Член од
20 јули 2008
Мислења
18
Поени од реакции
1
EVE KOLKU E BRZ TELEKABEL VO STIP. OVA SE DESAVA OD 01.FEVRUARI I OSVEN OD 03:00-09:00 CELO VREME E VAKA. PRAVAT NI JA :pusk:

 

blaster1

Искусен Кајганџија
Член од
16 декември 2008
Мислења
777
Поени од реакции
26
Користам Телекабел и сум задоволен.Некогаш и они забушаваат мада многу ретко за разлика од некои други (CableTel....).Не надминувам,добра ми е брзината,не паѓа конекцијата...задоволен сум се додека ни они не почнат да забушаваат.
:salut:
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958


Незнам дали е грешка ова, али фура нетот моментално:vozbud::vozbud:
 
Член од
21 декември 2008
Мислења
41
Поени од реакции
1
Веќе една година користам кабловски од CableTel и да ви кажам супер е сега за сега пред некој месец ни ја зголемија и брзината на кобајаги 4 mb/sec ама имаме 3,8mb/sec што е одлично, на сите срдечно им го препорачувам. До сега ми нема падната конекцијата освен кога имаше рестрикции на струја низ градов па изгледа им се зафркнуваше мрежата.
 
Член од
9 октомври 2008
Мислења
276
Поени од реакции
14
Abe da ne znae nekoj zasto ne mozam da si proverma smetka na Telekabel. neznam dali e do mene ili do niv e problemot. aj ve molam ako znae neka pisi nekoj
 
Член од
21 март 2009
Мислења
7
Поени од реакции
0
Па добра тема за разговор .....хмм.. еве јас имам вејќе неколку години кабелски интернет од 600 денари и е супер мислам неограничен е 512/256 е добар е за тие пари а ако имаш пари се знае тука ти е АДСЛ и 100гб хехе поздрав:helou:
 

mandak

матапрчо
Член од
26 март 2009
Мислења
799
Поени од реакции
525
jas imam kabelski ama sranje e nekako so brzinata ama to jet jbg
 

Razor

u jelly?
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.543
Поени од реакции
167
јес да телекабел имаше проблеми во последно време, али што сакате бре вие за 500 денари неограничен и нон стоп да симнувате ?
еее не
 
Член од
29 март 2009
Мислења
17
Поени од реакции
2
Telekabel si bese OK porano (2 ipol godini go koristam), no poslednive 4 meseci e najgolemo SRANJE. Namesto 4 mbita denje brzinata e 400 maksimum, so ping nad 200 (speed testovi pravam sekoj den i ne mozam nisto da igram online, poradi pingot) . Celi 4 meseci se javuvam vo tehnicka podrska (veke me naucija tamu) i "DEMEK" ke pratele ekipa i nikako da stigne 4 MESECI (se imam javeno nad 20 pati). Duri i kaj gazdata Zoran se javuvav i djabe. Kaj eden drugar na Cable Tel brzinata mu bese 4 i pol mbita denje i programite na TV mu bea cisti za razlika od kaj mene, a ima poveke televizori ukluceno i internet preku 2 ruteri na 2 kompjuteri. Da ne zboram toa sto instalacijata i modemite, duri i resiverite za digitalna TV, im se BEZ PARI vo Cable tel (a telekabel e 2000 modem i 3000 resiver i pari za instalacija).
Zaklucok: Telekabel mozat da im go CUCAAT na Cable tel.

Zatoa koj saka dobar internet i dobra kablovska, pod nikoj slucaj da ne stava od telekabel.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom