Кабелски интернет, предности, штети...

Razor

u jelly?
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.543
Поени од реакции
167
омајгад поарно стај си адсл многу е мала таа брзина
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
Што ако е неограничен кога немаш ниту 1 МЕГАБИТ брзина :nesvest:
абе мене баш она брзо ми ги отвора страниве брз е воглавно само ако спуштам филмој поголеми од 5 GB тогаш цела вечер ми ги спушта иначе брз е
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
абе мене баш она брзо ми ги отвора страниве брз е воглавно само ако спуштам филмој поголеми од 5 GB тогаш цела вечер ми ги спушта иначе брз е
Ако тебе ти е брз, во ред тогаш :) Инаку 760 кб е мала брзина... незнам :toe:

Е што тој ? Има некоја предност повеќе ?
Предмалку не ја видов сликата т.е. не се покажа, мислев дека само она Cabeltel е напишано во постот така да моето мислење сметајте го за неважечко :)
 
Член од
13 мај 2008
Мислења
19
Поени од реакции
0
Дечки ке можете ли да ми кажете дали се ми е во ред со конекцииве:S
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
2.681
Поени од реакции
182
Зошто мислиш дека нешто не е во ред? Koга модемот го проклучуваш преку USB се конектира 12 Mbps. A конекцијата од 100 Mbps не знам од што ти е, гледам горе пишува Nvidia nforce networking, претпоставувам дека e од мрежната карта. Ако си ги приклучил и двата приклучока на модемот, не ти требаат два. Освен ако сакаш да го користиш за снимање од две различни IP адреси (корисно за free за account rapidshare, netload, megaupload ...).
 
Член од
13 мај 2008
Мислења
19
Поени од реакции
0
Модемот ми е поврзан преку УСБ, и кога го форматирав пред некој ден , глеам таму во Device manager Usb cable modem нешто пишиваше и го инсталирав драјверот за модемот.
Ама од овој месец незнам дали е до мене или до телекабел:S претерано споро дури и Кантер кога играм ме кикнува поради пингот:S
 

Razor

u jelly?
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.543
Поени од реакции
167
Модемот ми е поврзан преку УСБ, и кога го форматирав пред некој ден , глеам таму во Device manager Usb cable modem нешто пишиваше и го инсталирав драјверот за модемот.
Ама од овој месец незнам дали е до мене или до телекабел:S претерано споро дури и Кантер кога играм ме кикнува поради пингот:S
ако играш на телекабел серверот, моментално има проблеми со него на сите им се качува пингот.
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
Модемот ми е поврзан преку УСБ, и кога го форматирав пред некој ден , глеам таму во Device manager Usb cable modem нешто пишиваше и го инсталирав драјверот за модемот.
Ама од овој месец незнам дали е до мене или до телекабел:S претерано споро дури и Кантер кога играм ме кикнува поради пингот:S
Поврзи го со мрежен кабел
 
Член од
11 јануари 2009
Мислења
722
Поени од реакции
90
Леле овој месец е премногу спор:nesum: што е работава
 
Член од
21 декември 2008
Мислења
41
Поени од реакции
1
Мене ми е многу арно си користам кабловски интернет од кабле тел и сум многу задоволен па плус ни ја зголемија брзината на 4 Мб/сек и плус неограничен е значи нема промена на цената што ја плаќаш. Е една негативна страна е фиксна ип адреса па rapidshare не оди така лесно и морам да се снаоѓам со премиум акаунти,
 

Kajgana Shop

На врв Bottom