КОСОВО

Sinisa

libertad o muerte
Член од
27 август 2005
Мислења
661
Поени од реакции
52
what is macedonian напиша:
Ајде тогава примерно вие спечелете "поени", "углед" или "вредност" като давате предлози за проблемите на унгарците в Трансилванија, как ти звучи това абстрактно или реално? И ми објасни дали ако случајно излезете с подобен предлог НИштО не рискувате? Абсолутно ништо, да :):):)?
Лоше ти је поређење, ти сам размисли зашто. И ово нема више везе са темом, далеко идемо. Нико није поменуо мешање у унутрашње ствари без позива. Овде се ради о 1) оружаном конфликту у коме је интервенисала међународна заједница 2) заштити мањина и (не)мењању граница. Овај проблем је интернационализован.

То је проблем Косова, који је наравно битнији мени него теби. Све сам ти у вези Бугарске рекао шта мислим. Ако ме бугарска Влада именује за саветника за односе са Србијом, објаснићу ти још пуно ствари.:icon_lol: А ти кажи ако имаш шта о Косову, доста је било скретања са теме.

У међувремену, много би више волео да се укључи у расправу неки Албанац.
 

what is macedonian

татар от болгариа
Член од
14 мај 2005
Мислења
116
Поени од реакции
0
Sinisa напиша:
Лоше ти је поређење, ти сам размисли зашто. И ово нема више везе са темом, далеко идемо. Нико није поменуо мешање у унутрашње ствари без позива. Овде се ради о 1) оружаном конфликту у коме је интервенисала међународна заједница 2) заштити мањина и (не)мењању граница. Овај проблем је интернационализован.

То је проблем Косова, који је наравно битнији мени него теби. Све сам ти у вези Бугарске рекао шта мислим. Ако ме бугарска Влада именује за саветника за односе са Србијом, објаснићу ти још пуно ствари.:icon_lol: А ти кажи ако имаш шта о Косову, доста је било скретања са теме.

У међувремену, много би више волео да се укључи у расправу неки Албанац.
Pa znaeh, che edinstvenata ti opcija e da pretendirash, che ne moze da se sravnjavat dvata problema, no misleh, che imash dovolno mozok da precenish, che DORI i ungarskija problem v Rumanija da beshe po-zestok otkolkoto kosovskija v Srbija vie NEMATE i minimalen shans da davate "predlozi". Ednostavno! Ako ne razbirash zashto - zdrave.......

Vrskata s "internacionaliziraneto" ne e nikakva vrska. I e nai-malkoto nepochtenno i glupavo (ot moralna, a i ot sekakva gledna tochka) da pechelish "poeni" ot (pred) nekogo si za neshto shto NE e tvoe po nikoi nachin i kade shto ne pripagjaash i NEMASH pravo da odluchuvaash! Eto ti NASHETO mnenie - "EBI IM ..... NA "POENITE" i "megjunarodni (pichki maini) zaednici", poshto problemot e:

1. Mnogo slozen;
2. NE e nash problem.


Osven, ako ....... hmmm....................... ne slozish na masata.................... PRICHINA.......? (da, o.k., znam, deka e merkantilno i nemoralno, znam, no kogato brat ti otdavna ne ti e brat ke mora da plakja za sirenje, da? :)(.)
 
Член од
1 ноември 2005
Мислења
2.142
Поени од реакции
1.256
Офчар напиша:
:

- албанија нема свесно да прифати некој кој ќе ја влече надоле (црната дупка косове)
- на албанците у мк не им одговара, затоа што во големата албанија нема да можат да мафтаат со знамето и да се жалат ко обесправени (со опроштење)

иљирид нема да биде..

Malku si gi pomeshal rabotite. Vo ovie ravenki crnata dupka e Albanija, a eventualna Velika Albanja ke bide scenaa na vechna gragjanska vijna megju klanovi i bandi.
 

Sinisa

libertad o muerte
Член од
27 август 2005
Мислења
661
Поени од реакции
52
what is macedonian напиша:
Pa znaeh, che edinstvenata ti opcija e da pretendirash, che ne moze da se sravnjavat dvata problema, no misleh, che imash dovolno mozok da precenish, che DORI i ungarskija problem v Rumanija da beshe po-zestok otkolkoto kosovskija v Srbija vie NEMATE i minimalen shans da davate "predlozi". Ednostavno! Ako ne razbirash zashto - zdrave.......

Vrskata s "internacionaliziraneto" ne e nikakva vrska. I e nai-malkoto nepochtenno i glupavo (ot moralna, a i ot sekakva gledna tochka) da pechelish "poeni" ot (pred) nekogo si za neshto shto NE e tvoe po nikoi nachin i kade shto ne pripagjaash i NEMASH pravo da odluchuvaash! Eto ti NASHETO mnenie - "EBI IM ..... NA "POENITE" i "megjunarodni (pichki maini) zaednici", poshto problemot e:

1. Mnogo slozen;
2. NE e nash problem.


Osven, ako ....... hmmm....................... ne slozish na masata.................... PRICHINA.......? (da, o.k., znam, deka e merkantilno, znam....., no ima prichini da e taka.........za zal....:(:(.)
Сви конструктивни предлози су добродошли, поготову од суседних земаља. Кад је у Румунији била револуција, Југославија је имала конструктивну улогу. Слала је вести у свет, већина информација из Румуније ишла је преко Југославије. Заузела је јасан став око дешавања од самог почетка. Србија данас има довољно својих проблема због ратова, и сада није у позицији да утиче на друге. Видећемо шта ће бити у будућности. То су факти. Ја стварно не разбирам зашто је то проблем и није могуће. Према томе, здраве! :) Фино разумем бугарски а никад га нисам учио. То што се ми не разумемо сигурно нема везе са језиком.

Зајеби "наше" и "ваше" мишљење, моментално разговарамо ја и ти а не Србија и Бугарска. Ја сигурно не представљам никог осим самог себе, не знам за тебе. Кажеш да је Косово сложен проблем и да није ваш, слажем се и ценим то. Могао си одмах да кажеш да те не интересује Косово, немаш ништа да кажеш позитивно на ту тему и крај приче. Нико никога не моли за помоћ, не ради се уопште о томе.
 

what is macedonian

татар от болгариа
Член од
14 мај 2005
Мислења
116
Поени од реакции
0
Sinisa напиша:
Сви конструктивни предлози су добродошли, поготову од суседних земаља. Кад је у Румунији била револуција, Југославија је имала конструктивну улогу. Слала је вести у свет, већина информација из Румуније ишла је преко Југославије. Заузела је јасан став око дешавања од самог почетка. Србија данас има довољно својих проблема због ратова, и сада није у позицији да утиче на друге. Видећемо шта ће бити у будућности. То су факти. Ја стварно не разбирам зашто је то проблем и није могуће. Према томе, здраве! :) Фино разумем бугарски а никад га нисам учио. То што се ми не разумемо сигурно нема везе са језиком.

Зајеби "наше" и "ваше" мишљење, моментално разговарамо ја и ти а не Србија и Бугарска. Ја сигурно не представљам никог осим самог себе, не знам за тебе. Кажеш да је Косово сложен проблем и да није ваш, слажем се и ценим то. Могао си одмах да кажеш да те не интересује Косово, немаш ништа да кажеш позитивно на ту тему и крај приче. Нико никога не моли за помоћ, не ради се уопште о томе.
Sinisa, znaesh li zashto imame predrasudi za vas? Samo edin primer. MNOGO harakteren primer! Vnimavai: "..Кад је у Румунији била револуција, Југославија је имала конструктивну улогу. Слала је вести у свет, већина информација из Румуније ишла је преко Југославије....""

Zaebi, Sinisa, ne veruvam deka imash poima ot geografija, balkanska politika, istorija, tradicii, komunikacii i t.n., ama Sinisha, brate, AZ SUM RODEN VO GRAD RUSSE, boga mi!!!!!! Aide proveri malko ot malko kato kakvo predstavljava mojat grad i DALI nekoi (osven srbin, razbira se) moze da iztrese takova "neshto": "..Кад је у Румунији била револуција, Југославија је имала конструктивну улогу. Слала је вести у свет, већина информација из Румуније ишла је преко Југославије...."". Napishi "Rousse" vo google i se ZAMISLI malko............

Da ostavim nastrana fakta, che po vreme na rumanskata revoljucija Balgarija beshe primer za nova LUDA I DIVA demokracija s REUTERS, CNN i t.n. vo SEKOE dunavsko selo, da ne govorim za RUSSE, mnogo hiljadi ot nas stanaha bogati samo za edna nosht togava prevozvaiki korespondentite na CNN do Bukuresht v sobstvenite si avtomobili - TOCHNO 60 km, a patot e prekrasen..........:):):):)..... .........................

P.S. znam, che razbirash balgarski, ot vsichki slavjani samo makedoncite ne go razbirat i nie mnogo dobre znaem prichinite..................................
 

what is macedonian

татар от болгариа
Член од
14 мај 2005
Мислења
116
Поени од реакции
0
Sinisa напиша:
.......Нико никога не моли за помоћ, не ради се уопште о томе......
Sinisa, toa e tragedijata, brat - nito nie bihme si pedstavili nekoga da molim za pomosht VAS, nito vie bihte molili NAS. A sme nai-bliski po krv!

i koi gubi? (bez da spomenavam moral, dolg, rodninski chuvstva i cennosti).....
 
Член од
10 јуни 2005
Мислења
3.399
Поени од реакции
19
what is macedonian напиша:
P.S. znam, che razbirash balgarski, ot vsichki slavjani samo makedoncite ne go razbirat i nie mnogo dobre znaem prichinite..................................
да да и во Словачка разбираат Бугарски...а вие во Бугарија како цепите Словенечки....само ние прости сме, ништо не знајме....
а бе ај у п....
ај да не карам, срамота е
 
Член од
20 март 2005
Мислења
163
Поени од реакции
1
даите да се в'рнеме на темата за косово.п'рво трјабва да се отдели косово,после черна гора да проведе успешен референдум за независимост,а като влезне б'лгарија в еу на "брачата срби" ште им б'дат поставени в'проси от типа-зашто намалихте изучаването на б'лгарски език в западните покраинини от 4 на 2 часа седмично???.........
 

Sinisa

libertad o muerte
Член од
27 август 2005
Мислења
661
Поени од реакции
52
what is macedonian напиша:
Sinisa, toa e tragedijata, brat - nito nie bihme si pedstavili nekoga da molim za pomosht VAS, nito vie bihte molili NAS. A sme nai-bliski po krv!

i koi gubi? (bez da spomenavam moral, dolg, rodninski chuvstva i cennosti).....
Ми смо браћа и блиски народи, мени је то јасно и ја се понашам тако. Ја никад нисам рекао нешто лоше о Бугарској. Нема тога, пробај да нађеш. Али покушавам да емоције остављам по страни кад дискутујем, мада ни мени то понекад не полази за руком.

У вези Русе. Што се живцираш, бе човек? Чуо сам за њега и раније, ишао сам на google да видим слике, мени изгледа као леп град. Ти кажеш да је твој град имао позитивну улогу 1989. и ја ти верујем. У чему је поента? И даље стојим иза оног што сам рекао за Југославију и информације и ако хоћеш доказаћу све, од почетка у вишенационалном банатском граду Темишвару (види карту) до смрти Чаушеска. На самом почетку ретко ко је вани знао шта се догађа и већина информација јесте долазила преко Југославије, онда кад је то било и најважније. И у самој Румунији многи на почетку нису знали шта се дешава или су били дезинформисани. О томе сам читао и лично причао са Румунима.
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Pa zarem i Srbite Kosmet go prekrstija vo Kosovo?
 

Sinisa

libertad o muerte
Член од
27 август 2005
Мислења
661
Поени од реакции
52
Космет је кованица од Косово и Метохија. Уобичајено је да се каже скраћено Косово, као што се каже Босна уместо Босна и Херцеговина. Косово је иначе словенска реч, а Метохија је грчка.
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Kosmet e isto lesno da se kaze kako Kosovo ama znacenjeto e sosem neshto drugo zatoa shto go nema eden "dobar del" od pokrainata.
 

Sinisa

libertad o muerte
Член од
27 август 2005
Мислења
661
Поени од реакции
52
У праву си, има ту политике и око имена, али то је сада потпуно небитно.
Могуће је да ускоро неће бити ни Космет ни Косово него Дарданија, тако да нећемо имати о чему да причамо у вези имена.
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Mozno e ama dokolku ne im e strav da ima Republika Baskija ili Republika Katalonija a bi mozelo i Republika Cemerija.
 

what is macedonian

татар от болгариа
Член од
14 мај 2005
Мислења
116
Поени од реакции
0
Sinisa напиша:
Ми смо браћа и блиски народи, мени је то јасно и ја се понашам тако. Ја никад нисам рекао нешто лоше о Бугарској. Нема тога, пробај да нађеш. Али покушавам да емоције остављам по страни кад дискутујем, мада ни мени то понекад не полази за руком.

У вези Русе. Што се живцираш, бе човек? Чуо сам за њега и раније, ишао сам на google да видим слике, мени изгледа као леп град. Ти кажеш да је твој град имао позитивну улогу 1989. и ја ти верујем. У чему је поента? И даље стојим иза оног што сам рекао за Југославију и информације и ако хоћеш доказаћу све, од почетка у вишенационалном банатском граду Темишвару (види карту) до смрти Чаушеска. На самом почетку ретко ко је вани знао шта се догађа и већина информација јесте долазила преко Југославије, онда кад је то било и најважније. И у самој Румунији многи на почетку нису знали шта се дешава или су били дезинформисани. О томе сам читао и лично причао са Румунима.
В Русе има един хотел до Дунава - "Рига", много висок. От терасата нај-отгоре се гледа половин Рум'нија. До Букурешт са само 60 км. по прав п'т. По време на рум'нската револјуција в този хотел беше базата на CNN, в'тре никој немаше право да влезе без пропуск. Но целијат трафик до Букурешт и обратно беше само с русенски коли, джипове и камиони. Русенци по принцип познаваме отлично Букурешт и много от нас се оправјат с рум'нскија език. Абсолјутно всички с'битија в Букурешт ние ги гледахме на живо по CNN, но много русенци ги видеха на живо в .......Букурешт.

А за Косово мене ме интересува само:
1. Какво ште се случи с'с с'рбите, които са там СЕГА?
2. Какво ште се случи с'с с'рбите, които са напуснали Косово?
3. Какво ште се случи с'с ср'бските исторически и културни ценности?

Имам двама пријатели, които са полицаи в Косово. Те живејат /нормално/ при с'рби, в ср'бско село до Приштина и са страшно прив'рзани к'м своите ср'бски домакини и к'м всички с'рби в селото. С'рбите имат там неверојатно много проблеми - изолација, несигурност, липса на работа, снабдјаване, образование, електричество и т.н. и т.н. не знам, но не требва ли да почнат да се учат да живејат с албанците заедно..........или да емигрират в Белград...?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom