И познатите не се совршени...

Ivy_K

/
Член од
29 мај 2006
Мислења
1.206
Поени од реакции
16
lelel zastrasuvacko nesto...

hmm bar znaeme deka i tie po nekad imaat po nekoja bubiljuckia i navistina ne se sovrsenikako sto gi pravat mediumite:):):):):)
 
Ч

Чек Он Ит

Гостин
Ете споени се темите сега можете да продолжите.

Моето мислење на темава : Заради тоа не треба да сакаме да изгледаме како оваа или таа, бидејки целиот изглед е само шминка односно е непостоечки или напумпан. Сите се грдички, па ако ставаш еден тон шминка секој ден не знам што ќе остане од лицето после некое време, дури и перфектно да било. :)
 
Член од
22 август 2007
Мислења
550
Поени од реакции
16
Nikoj na svetov ne e sovrsen pa duri ni poznatite. Site izgledaat ubavo koga gi prikazuvaat na televizija ili bilo kade ama koj ne bi izgledal taka ako pozadi niv stoi edna golema profesionalna grupa na sminkeri,frizeri,stajlisti itn...
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
пинк е лудило






гадноооооооо


еве и Џоли без шминка




ах адриана лима не е толку лоша убава си е секогаш


и оваа е добра




страшнооооооооо се изненадив
 
Член од
17 јануари 2008
Мислења
39
Поени од реакции
1
Анџелина Џоли дефинитивно најслатка од сите е,без разлика дали има шминка или не.Ама овие другите се катастрофа!:nesvest:
 

Mädchen

Smile
Член од
31 мај 2006
Мислења
1.571
Поени од реакции
38
Значи ова Камерон е најгрда од ситеи со и без шминка.
 
Член од
22 јануари 2008
Мислења
16
Поени од реакции
0
A vie sto si mielevte deka ovie amerikankive se ubavi bez sminka heheheheh POGRESNO MISLENJE STE IMALE!!!.Poveketo se ruzni ko grob samo gi predstavuvaat kako lepotici so 100 kila sminka na niv.Abe nema nisto poubavo od balkanska zena! TOA TREBA DA E JASNO!!!! POZDRAV DO SITE BALKANSKI DEVOJKI!!
 

Ајверсон

Confessions*
Член од
4 август 2007
Мислења
3.116
Поени од реакции
5
Секој има лоши денови, само шо за време на нивните лоши денови се фатени ненашминкани ни малце и со, да кажам 10 мегапикселни фотоапарати :vozbud: и нормално се гледа секој детал..

џоли и лима .. мх мх

тотално разочаран од ева лонгорија :|
 
Член од
29 ноември 2007
Мислења
1.149
Поени од реакции
38
И после тие биле секс симболи?Па мене така секој ден да ме шминкаат и да ми прават физура лепотица ќе бидам(Јес да и природно сум ок),али ова е...:ija:
Морам да кажам дека Џоли ми остави впечаток и Гвен Стефани,се друго е у аут.
 
Член од
26 декември 2007
Мислења
5
Поени од реакции
0
Најдобра без конкуренција секако е Анџелина, а Камерон најодвртна аууу :ija:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Камерон Дијаз е секогаш одвратна.:toe:
 
D

Delux

Гостин
И после тие биле секс симболи?Па мене така секој ден да ме шминкаат и да ми прават физура лепотица ќе бидам(Јес да и природно сум ок),али ова е...:ija:
Морам да кажам дека Џоли ми остави впечаток и Гвен Стефани,се друго е у аут.
Да девојко,за тоа е овој подфорум...лечење на комплекси:baeh:
 
Член од
29 ноември 2007
Мислења
1.149
Поени од реакции
38
Да девојко,за тоа е овој подфорум...лечење на комплекси:baeh:
Не се секирај ти за мене јас никогаш во животот не сум имала комплекси ниту пак сега имам.А 100% подфорумов не е за ти да ми "објаснуваш".Темава е да напишеш за девојкиве нешто.

SORRY за офтопикот.
Се уште ги бирам Џоли и Стефани:helou:
 
D

Delux

Гостин
Да имаш право,се извинувам!

Јас стојам зад Алба,дека е грда шминката ја прави жена број еден,исто шо и Ева Мендез...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom