Италијанско првенство

Кој е најдобар италијански клуб?


  • Вкупно гласачи
    746
Статус
Затворена за нови мислења.

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.662
Поени од реакции
5.347

Интер никогаш нема да биде казнет, ниту пак ќе излезат некои докази материјални како шо беа телефонските разговори на претходниот скандал. Нема шанси Морати да постапи толку глупаво и да се одвива некака нерегуларност сигурно добро испланирано е нејзиното прикривање.

Ама не се знај сепак за Морати се работи, се фати сега за скудетото и ги преврте очите извикувајки "My precious!". Така да не очекувајте лесно да се оддели од него.
Не му се секирај..Овие ако местат, има начини како да се фатат..Не се секирај..Денешниве технологии се можат, така да сега без Проди да видам како ќе се одвиваат работите...
 

Pinturicio

Forza Juventus !!!
Член од
22 септември 2007
Мислења
1.705
Поени од реакции
109
Иронија , и неинтелигентните понекогаш ја сваќаат . . . . . понекогаш .
ИРОНИЈА !? Ако ја бараш иронијата ќе ја најдеш кај тебе ( во твојот клуб) бидејќи сега вие сте оние „ироничните„ кои ви судат по еден непостоечки пенал на секоја утакмица. „Мојата„ иронија ( на Јуве ) помина, (за среќа) али сега „твојата„ се гледа и не ја барај на погрешни места. Немам намера да се расправам со тебе бидејќи не сме на иста фрекфенција. Ај поз.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.705
Поени од реакции
43.823
@KikoMC Tука постои едно големо АКО местат , ја реков , нигде ги немаше овие шпекулации ни минатата сеозна ни во целиот прв дел од Калчото , тогаш секаде читавме Браво Интер , дури и на goal.трач.com , али проблемот го прават 4 последователни натпревари , што е сосем нелогично така наеднаш да си рече Морати '' Aj да местиме , цела мината сезона бевме ок , супер , освоивме титула , оваа сезона во првиот дел од првенството бевме феноменални имавме само еден пораз од Фенер у Турција али ајде од Парма почињаме со диригирање на Калчото " , не држи муабетот , премногу е аматерски за да веруваме во истото .
Ние најмалце можеме да знаеме , има институции у Италија кои без оглед на тоа колку Морати е моќен ( сигурно не е над еден Галијани или Берлускони ) истите доколку има местење нормално истото и ке го санкционираат .




ИРОНИЈА !? Ако ја бараш иронијата ќе ја најдеш кај тебе ( во твојот клуб) бидејќи сега вие сте оние „ироничните„ кои ви судат по еден непостоечки пенал на секоја утакмица. „Мојата„ иронија ( на Јуве ) помина, (за среќа) али сега „твојата„ се гледа и не ја барај на погрешни места. Немам намера да се расправам со тебе бидејќи не сме на иста фрекфенција. Ај поз.


http://en.wikipedia.org/wiki/Irony . . . . .Повели ! Човек учи додека е жив . . . нели ?
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.737
Поени од реакции
9.729
зар веруваш дека Морати после Калчополи ке го диригира калчото , да ризикува со Клуб чии навивачи сеуште немаат заборавено некои грешки од минатото , да ризикува напуштање на првата лига за прв пат во историјата , и доколку еве речеме го диригира , зар веруваш дека ке чека да поминат 18 кола без проблем
Верувам. Верувам и во други зделки поврзани со Калчополи, али да не спомнувам...
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.705
Поени од реакции
43.823
Блондираното... верувам. Верувам и во уште други работи во врска со Калчополи али нејќам да спомнувам.

Нема ништо ни да постигнеш ако ги спомнеш .
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.662
Поени од реакции
5.347
@KikoMC Tука постои едно големо АКО местат , ја реков , нигде ги немаше овие шпекулации ни минатата сеозна ни во целиот прв дел од Калчото
Syn, никој не се обидуваше лани ни да помисли на местење..А во мојот пост никаде не уверувам дека Интер мести, ги прикажвам работите од моја гледна точка..

тогаш секаде читавме Браво Интер , дури и на goal.трач.com , али проблемот го прават 4 последователни натпревари , што е сосем нелогично така наеднаш да си рече Морати '' Aj да местиме , цела мината сезона бевме ок , супер , освоивме титула , оваа сезона во првиот дел од првенството бевме феноменални имавме само еден пораз од Фенер у Турција али ајде од Парма почињаме со диригирање на Калчото " , не држи муабетот , премногу е аматерски за да веруваме во истото .
А да се разбереме за минатата сезона..Минатата сезона Интер немаше конкуренција во Сериа А, па затоа постоеше тоа браво Интер(се очекуваше од Милан, ама милан покажа очајна форма во Италија таа сезона)..И годинава браво, едноставно имате јака клупа,ама сепак мислам дека за тој тим не е прав тренер Манчини, ама нејсе...Проблем знајш зошто го прават?Пред да го вратат Јуве во Сериа Б, кога на секоја утакмица даваа од пенал голови, и сите срања тогаш знам какви муабети се ширеа..Моментално и Интер на секој натпревар им судат пенал, и тоа најтрагично за да постигнат први гол..Ќе речеш, црвени се судат..Црвените мислам дека ги заслужија и Виера и Бурдисо...А кога ќе им дадеш на некој гол прв од пенал(зборвам за екипи од типот на Катанија, Емполи) и претходно да ја поседуваа играта ќе им падне темпото, колку сакате бунете се , ама ако им дадеш гол од пенал(или од офсајд ситуација) им паѓа моралот на играчите..Не викам дека не биле сите спорни ситуации ама мислам дека не е се во ред на 6 и повеќе натпревари Интер да заводува од белата точка,го величате Ибрахимович кој половина голови ги даде од белата точка, а Круз го потценувате(барем еден добар дел од интерашите тука) кој има 10гола ниту еден од пенал..Мислам дека Круз е НАЈДОБАР напаѓач во Интер..Сетете се само на ланскиот меч со Парма..Влезе во 80минута и одма стопроцентна шанса, и после гол..Исто вака беше потценет и Залајета во Јувентус....


Ние најмалце можеме да знаеме , има институции у Италија кои без оглед на тоа колку Морати е моќен ( сигурно не е над еден Галијани или Берлускони ) истите доколку има местење нормално истото и ке го санкционираат .
Не се согласувам..Морати ја има ТЕЛЕКОМ ИТАЛИЈА! Кој ги снимаше разговорите на Моџи, Галијани и сите?Сега можи немаШЕ толкава моќ како Силвио Берлускони, ама сепак има пристап до веродостојни докази(читај преслушување)и Џорџ Буш да им беше сопственик нема да можеа да се спасат..Не за џабе сите навивачки групи на Јувентус ги напаѓаат Интер за кодошењето...А и плус излезе информацијата дека човекот што ги поднесол снимките за преслушување е од градот Милано..(од Милан не можат да бидат бидејќи не ќе се местат самите себеси, значи што останува??)
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.705
Поени од реакции
43.823
@KikoMC да не си грешка малце , Морати не е претседател на Телеком Италија али беше инволвиран во настан кој излезе и во Италијанската јавност заедно со Carlo Buora и тоа поради тие прислушкувања на приватните телефонски линии , али далеку од тоа дека Морати истото и го контролира, за истиов случај имаше и полициски истраги али истово беше направено поради сомнежот на малверзации во Италија што покасно и беше обелоденето како точно , а Морати у целиот муабет инсистирал да има прислушкувања.

Велиш на Интер оваа сезона на секој натпревар им судат пенал ( збориме за контроверзни ситуации ), грешка си , се тоа се случува на последните 4 натпревари ( од кои на 2 имаа пенал ) без останатите 18 од лигата каде не се вадеа вакви муабети , реков јас за црвените картони дека се согласувам освен со оној на Цезар , со Емполи нека ти текне каква компензација имаа , имаа играч више , пенал не реализираа , така да и самиот тренер нивни рече дека самите се виновни што натпреварот го изгубија , со Удинезе Интер играа со играч мање цел натпревар така да глупо е што се фаќате само за 4 натпревари за кои 10000 пати реков дека е нелогично некој да прави малверзации свесно 4 натпревари по ред , земете плукајте на судиите зашто они беа главните актери у целиов случај .

Мене мислиш не ме нервираат такви работи , и кога победуваш има разлика како истото го правиш , не ми е сеедно кога Интер ке победат на контроверзен начин , али 4 натпревари и одма Интер и новиот Калчополи а се заборава првиот дел на сезоната каде имаа само еден пораз и тоа во Лигата на Шампионите ( кога пола тим им беше суспендиран) а играа и со Јуве (гости ) , Рома (гости) , Милан , Фиорентина (гости) , на крај краева баталете муабет , ако постои нешто , значи има едно големо АКО , се ке излезе на виделина , и самите сте свесни се додека не се докаже истото Интер остануваат невини у целава ситуација .
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.662
Поени од реакции
5.347
@KikoMC да не си грешка малце , Морати не е претседател на Телеком Италија
Нешто е во главните фацки...Директор нешто сигурно...

.... земете плукајте на судиите зашто они беа главните актери у целиов случај ....
Кога Јуве местеше го плукавте Јувентус, не судиите..( не викам за тебе ), за грото од сите тука...Кога на Јуве му судеа сомнителни пенали, голови од офсајд, го серевте Јувентус не судиите..Сега сакаш никој да не спомнува за Интер, сите за судиите да зборваат..Искрено, можно е и да се судиски грешки, ама можно е и ново Калчополи...

Мене мислиш не ме нервираат такви работи , и кога победуваш има разлика како истото го правиш , не ми е сеедно кога Интер ке победат на контроверзен начин , али 4 натпревари и одма Интер и новиот Калчополи...
И мене ме нервираат..Не сакам судиите да се наклонети кон никој..Сакам чисто судење,ама не сакам Јуве да го окрка за џабе, а стара песна да се пее..Мислам се разбираме
 
Член од
28 ноември 2007
Мислења
198
Поени од реакции
0
Леле, гледам и се смејам... :pos2::pos2::pos2:
Интер местел утакмици...
Не знајте како да се тежите и сеа Интер местел... lol ..
Кико...
Нормално дека ќе кодошет Интер, ко Интер мачисе да освојт титула во Сериа А, а "лап" Милан и Јуве наместиси.... Ама затоа пак излегоја на виделина доказите...
И не се согласувам дека Морати е сопственик таму на ТЕЛЕКОМ... Не сум сигурен 100 %... Ама 80 % сигурен сум :)
И да убо ви викат Syn...
Само овие 4 натпревари местеле, а другите не... Така вие викате....
А како прво шо биле таму 2 пенали со Парма и Емполи... Заборавивте на пеналот за Емполи!? Зарем не беше правдата задоволена...
Баш јас напичав таму побарај "Шо чутите сеа ко пи*ки а Јуве!?" Побарај... Никој не ми реплицира....
А да... Заборавивте ли на црвените картони!?
Па сигурно ако местеле немат да добиваја црвени картони на секоја утакмица!!!
Аман не пишите глупости појќе дека Интер местеле или се "сомневате" дека местиме...
Кој вие крив дека немојте сега да не стигните...
Добро, не велам дека не мојте... Пример мојте да не стигните само...
Ак пак почните да местите!!!
Та биле, Буветус... ПКМ... И леопардите... Ова де волците...
Појќе не смејте ме со вашите непромислени постови...
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.662
Поени од реакции
5.347
Момак, информирај се за Морати дека е нешто ко-директор на Телеком Италија, и информирај се дека еднаш е тужен за преслушување..Ете Syn нека ти објасни подобро...
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.705
Поени од реакции
43.823
Според мене Калчополи или Моџиполи ( така и беше нарекувано ) у принцип беше анти - Јуве насочен , се останато беше минорно и си дојде спонтано . Главната мисија беше санкција за Јуве што и подоцна успеа , џабе се вртат фановите ма Милан и Интер едни против други , ние читаме весници и од таму и ги добиваме информациите , каде у стил има препокувања помеѓу таборите на Милан и Интер а у принцип и Морати и Берлускони у приватен живот стојат многуууууу добро , еве ви едно примерче( а ги има 1000 ) , Letizia Brichetto-Arnaboldi Moratti ( жена на братот од Морати , Џианмарко Морати ) беше министер за Образование во вториот и третиот мандат на Берлускони , а сега е градоначалник на Милано така да у принцип Калчополи беше Милан и Интер vs Јуве , не сте свесни колку сплетки и поврзаности имаше целиов скандал и ја незнам од каде да почнам а каде да завршам . Сите останати клубови , а тука вклучувајќи го и Милан , уз пут беа казнети , т.е. следејќи го и уништувајќи го Јуве се разоткрија плус други работи кои сепак останаа минорни и воопшто не им беше посветено внимание , затоа и се согласувам со Кико , каква казна за Јуве таква и за останатите али на што ке личеше Калчото , без Јуве беше мизерно за гледање а камоли и без Милан , Виола , Лацио .

Премногу работи знаеме за скандалов , а дупло повеќе не знаеме и никогаш нема ни да ги дознаеме , али мене истиов скандал една работа ми разјасни , фудбалот во Италија се играше и се диригираше надвор од терените и незнам УЕФА зашто ќутеше во целава ситуцаија . Да се случуваше истово у некои помали земји и првенства истово ке беше строго санкционирано .
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
За да не сфати некој дека нешто смрди во италијанското првенство сезонава треба навистина на си има мака со „носот“.

За 4е4е не знам дали вреди да му се реплицира пошто обично појма нема шо тропа.:tapp:
 
Член од
28 ноември 2007
Мислења
198
Поени од реакции
0
Момак, информирај се за Морати дека е нешто ко-директор на Телеком Италија, и информирај се дека еднаш е тужен за преслушување..Ете Syn нека ти објасни подобро...
Знаев дека имат нешо со телефониви, ама не знаев од која фирма е (ми текнува за скандалот со Виери)
За да не сфати некој дека нешто смрди во италијанското првенство сезонава треба навистина на си има мака со „носот“.

За 4е4е не знам дали вреди да му се реплицира пошто обично појма нема шо тропа.:tapp:
Вие, не знајте шо тропате не е само речи...
Зато ќе сте први, во едно "ФЕР" првентсво... :kesa:
Некош... :pusk:
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.031
Поени од реакции
1.143
Пак сте почнале со карање? Јас не планирам да се мешам, а и немам сега многу време за форум..
Не знаев дека играле Милан - Ливорно.. 60 и некоја минута е 1:1..
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.662
Поени од реакции
5.347
4е4е, јас викам за деца не се форумиве ама никој не ме слуша...:) џабе чоек објаснува..Со деца маштеница не се срка..Убаво рекле старите
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom