Исчезнати лица

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.639
Поени од реакции
8.540
На Телма кажаа дека дента кога девојчево е киднапирано и убиено и било роденден. Ау каков монструм од родител.
Како ѓаволот лично да умешал прсти, све совршено добро у корист на злото, тоа е мислам дека нејтрагично за сите нас...се осеќа некој дух како да сме поразени. Просто е неверојатно од која страна и да гледаме на ова што се случи.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.957
Поени од реакции
34.328
Не знам зошто и таткото требало побашка да пријавува во полиција?
Мене ми е сомнително дека воопшто се јавувал да пријави...
Ајде вака, нели во добри односи си биле со мајката, а таа му јавила ли дека детето им го нема и пријавила во полиција? Гарант прво кај него ѕвонела после класната дека Вања ја нема.
Дали по дома (за не дај боже ситуација) секој посебно пријавува во полиција? Кражба на пример?
И ова беше одговорено: мајката пријавила по телефон, на некој број за исчезнати лица. Таткото подоцна отишол во полиција за да пријави писмено, официјално.
 
Член од
19 март 2013
Мислења
2.250
Поени од реакции
2.836

Данок во крв?
Веста од пред неколку месеци во Демир Капија држи вода со ова.
Кој се разбира повеќе , ќе објасни подобро од мене , ама околу тоа злато се темелите на мотивот мислам.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.957
Поени од реакции
34.328
Дај бе прекинете со политика во темава! Јасно ми е дека некогаш не може да се разграничи едно од друго, ама мислења поврзани со други политички случаи од претходно, партии, партиски ботови и се што нема директна врска со случајот нема да се толерира веќе.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.362
Поени од реакции
29.835
Затоа пишав претходно против смртна казна. Најлесната работа на секоја полиција е да собере неколку клошари од улица кои се под-просечно интелигентни, да ги "обработи", да помине низ судски систем набрзина и случајот да биде затворен. Ако има смртна казна тогаш и случајот е затворен за секогаш.

Ако Палчо не биде вратен во државава ЖИВ и нема отворено судење со МАТЕРИЈАЛНИ ДОКАЗИ, тогаш целиов случај е едно комплетно местење.
Немаше одамна еден случај со силување и убиство под подвозникот кај Бриколаж. Прво осудија некој бездомник за после пар години во обид за силување/убиство да го фатат правиот убиец, па овој тогаш го признал и првото убиство?
 
Член од
6 април 2018
Мислења
97
Поени од реакции
85
На Телма кажаа дека дента кога девојчево е киднапирано и убиено и било роденден. Ау каков монструм од родител.
Не е точно. Во потрагата и интерпол пишуваше 27.02.2009

vanja (1).jpg
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.831
Поени од реакции
39.141

Данок во крв?
Веста од пред неколку месеци во Демир Капија држи вода со ова.
Кој се разбира повеќе , ќе објасни подобро од мене , ама околу тоа злато се темелите на мотивот мислам.
да би имало злато тој би го ископал многу одамна.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.196
Поени од реакции
16.758

Данок во крв?
Веста од пред неколку месеци во Демир Капија држи вода со ова.
Кој се разбира повеќе , ќе објасни подобро од мене , ама околу тоа злато се темелите на мотивот мислам.
А зошто е тогаш Вања убиена ?
Освен и тој ако немал некаква врска.
Премногу прашања малку одговори, ќе покажи истрагата.
 
Член од
19 март 2013
Мислења
2.250
Поени од реакции
2.836
Инаку снимка за Штекли имаше истиот ден сегде по нетов , а овде карши фонтана фреквентно место ниедна не искочи од дуќаните. За тие по семафори знам дека не работат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom