Исчезнати лица

Член од
7 ноември 2011
Мислења
2.966
Поени од реакции
3.681
Нема такви птици на Балканов што можат да кренат дете. А кога ќе ги кренат не ги носат далеку, така да пак во близина ќе бидат.
Кога можат да дигнат јагне од 10-15 килограми зошто не би можеле дете од исто толку килограми?
 
Член од
13 април 2021
Мислења
3.136
Поени од реакции
10.493
Штрк и орел се две различни птици душо...и тебе сигурно некоја чавка ти се мавнала у кола.:)
Знам дека се различни душо, ама замисли си дека место штркот, орел е. Така звучи.

И не, орел беше сигурно.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.145
Поени од реакции
16.658
Абе да оставиш 2 годишно дете само 1,5 минута, и да не можеш да го најдеш 10 км радиус од куќата, мислам дека има нешто скриено тука. Не велам дека се родителите и слично, ама има нешто што се крие...
Или мајката од паника не кажа точно колку време детето било само оставено.
Ама и да е така шанса нема да ме можат да го пронајдат еве веќе два и пол дена.
Збораме за двегодишно дете кое не знае да оди како шо треба. Плус скоро цела куќа е заобиколена со трња.
Не верувам дека некој киднапер би отишол на тоа место деца да кради, неколку куќи има на тоа место, мештаните викаат дека важело за многу мирно место и немало никакви инциденти досега.
Плус семејството не живеело таму, отишле да си поиграат децата, значи сепак ако станува збор за киднапирање гарант е некој кој го познава семејството и знаеле дека таму ќе бидат
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.762
Поени од реакции
9.559
Или мајката од паника не кажа точно колку време детето било само оставено.
Ама и да е така шанса нема да ме можат да го пронајдат еве веќе два и пол дена.
Збораме за двегодишно дете кое не знае да оди како шо треба. Плус скоро цела куќа е заобиколена со трња.
Не верувам дека некој киднапер би отишол на тоа место деца да кради, неколку куќи има на тоа место, мештаните викаат дека важело за многу мирно место и немало никакви инциденти досега.
Плус семејството не живеело таму, отишле да си поиграат децата, значи сепак ако станува збор за киднапирање гарант е некој кој го познава семејството и знаеле дека таму ќе бидат
Затоа мислам дека е договорено киднапирање.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.548
Поени од реакции
62.462
А мене не ми е јасно зошто во старт сите ги напаѓаат родителите?

Јас колку што сфатив детето било оставено кратко време во дворот, а не во паркот? Не дека е нормално да оставиш и само двегодишно дете во дворот, ама може ете за кратко го оставила? Не знам.

Во секој случај, детето не може само туку така да избега.
Мајката веројатно од страв, а и срам, не смее да каже дека детето е оставено подолго време без надзор. Значи, и 5 минути да не го гледала, а не како што тврди, дека влегла во домот да земе вода за постарото синче, шанси нема да се одалечи од домот до степен да не може да ја најдат. Ти кажувам како родител на двегодишно женско дете, зашто свесен сум колку далеку може да отиде.

Овде си играле децата? :(
Ова не е воошто добра вест. На твитер има една нишка каде што лице кое што учевствува во потрагата дава вести од потрагата. Се сомневаат на две работи, киднапирање или дека девојчето има загинато во несреќен случај, па го кријат телото.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.145
Поени од реакции
16.658
И мене на тоа ми врти умот.
Дека можи загинало во несреќен случај, се е можно со деца.
Имаше една серија кај шо сестрата беше убиецот па таткото превзеде вина, така нешто беше.
После серијата секогаш кога ќе исчезни мало дете таа мисла не ми излегува од глава.
 
Член од
22 декември 2011
Мислења
2.008
Поени од реакции
4.177
Кога можат да дигнат јагне од 10-15 килограми зошто не би можеле дете од исто толку килограми?
Па виде на видеото што си го ставил колкав орел е тоа? Вакво нешто само во дивините во Канада и Русија можеш да најдеш.

Кај нас само албански двоглав орел може да те украде.
 
Член од
7 ноември 2011
Мислења
2.966
Поени од реакции
3.681
Па виде на видеото што си го ставил колкав орел е тоа? Вакво нешто само во дивините во Канада и Русија можеш да најдеш.

Кај нас само албански двоглав орел може да те украде.
нешто вакво
 

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.438
Поени од реакции
9.345
Секогаш кога нешто се откопува во овие истраги, секогаш таму се наоѓа нешто. Да не ви барам линкови, еве најблиску до нас, некаде тука на балканот, ќе ви раскажам две случки што се случиле лани и оваа година.

Во Србија исто, имало една девојка со посебни потреби, живеела со мајка и и комшиите во полиција пријавиле дека девојката била трудна, па сега веќе не е, а бебе не слушаат, а во меѓувреме доаѓаат коли, луѓе.. И се за истрагата и муабетите беа дека бебето го продала мајка и на луѓе. Барале ама никој ни ги запаметил ни видел повеќе тие луѓе.

Е сега после некое време пак ја гледаат трудна и пак нема бебе (ама пошто ептен батал село ваљда не знаеле да пријават во полиција одма) и пријавиле пак дека била трудна ама пак нема бебе, а дека пак доаѓале луѓе.

И исечоци на изјави на комшиите, па не знам сега после второто бебе после некое време почнаа да им ја копаат куќата.

И две мртви бебиња закопани во дворот, мајката на девојката ги убивала, а луѓето што доаѓале, доаѓале да ја силуваат девојката за пари.

И така, како и во уште сто случаи каде веќе почнува да се копа таму има нешто, ама ме мрзи вториот да го пишувам не па сите. Овие два дека со деца...
 
Последно уредено:
Член од
5 март 2018
Мислења
15.145
Поени од реакции
16.658
Мајката треба да одговара најпрво шо ги однесла децата да си "играат" во онаа руина, па уште и само го оставила некоја минута детето, секунда не треба да оставиш дете во оние рушевини.
Летва можи да му падни наместо да го отепа, или да се затрча во тие трлата партал да се направи.
Еден куп ризици можам да набројам и да ја пцујам до трето колено ама небитно е сега тоа, штетата е направена.

Кој све не раѓа деца денешно време мајко мила, едно за едно деца раѓаат а не можат ни со едно на крај да излезат :(
 

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.438
Поени од реакции
9.345
Значи првото што јас го разбрав за случкава, дека тие како најнормално семејство си отишле во родното место на мајката кое било урбано, имало и згради, па ги однела децата да си играат во некое паркче каде наспроти имало шума и таа се свртила на секунда и детево го снемало. Значи вака беше и насекаде и пишувано.

Од каде сега овие места, хорор штали и била дома, па била во дворот, па во она хоророт.

Што вистина се случувало?

А иначе полиграфот не штети на бременоста, него поради бременоста не може да даде точни резултати.
 
Член од
9 октомври 2022
Мислења
1.276
Поени од реакции
2.150
Поучени од нашиот случај прошла година, што повеќе одминува време, потенки шансите за позитивен исход.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.145
Поени од реакции
16.658
Значи првото што јас го разбрав за случкава, дека тие како најнормално семејство си отишле во родното место на мајката кое било урбано, имало и згради, па ги однела децата да си играат во некое паркче каде наспроти имало шума и таа се свртила на секунда и детево го снемало. Значи вака беше и насекаде и пишувано.

Од каде сега овие места, хорор штали и била дома, па била во дворот, па во она хоророт.

Што вистина се случувало?

А иначе полиграфот не штети на бременоста, него поради бременоста не може да даде точни резултати.
Нема згради, не се работи за никакво урбано место. Не знам кај имаш читано ама на српските медиуми од почеток се објавија снимки и слики од куќата
Има видео погоре, неколку видеа имаше и на твитер кај шо новинари ја имаа опколено околината па се расправаа со роднините оти овие не ги оставаа да снимаат додека истрагата е во тек
 

Kajgana Shop

На врв Bottom