Исчезнати лица

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.392
Поени од реакции
21.951
Зошто реното е нивно и одма ќе ги поврзат со грабнувањето/убиството, цитроенот не е нивни
И на крај одат со двете возила (реното и цитроенот), едно позади друго од Дебар Маало до Бразда/Чучер Сандево, фатени на 200 камери.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.607
Поени од реакции
43.438
Според видеоно на Код дупката ја ископале пред да го киднапираат девојчето и све било од почеток планирано така да заврши. Не бил провален планот или слично.
Da, ova mi bese najcudniot del, odnosno ne najcuden, zasto za psihopati stanuva zbor, ama ne go znaev ovoj detal do ova video na Kod.
Oni kopale tamu improviziran grob uste pred da ja kidnapiraat, koj go pravi ova ako saka da iznudi pari od nekogo? Ima i svedok koj gi videl kako kopaat den prethodno. Diskutabilen e motivot od ovaa perspektiva sega, deka sakale da zarabotat, imas grob koj odnapred e iskopan sto znaci celta definitivno im bila da ja ubijat, i isto taka faktot deka e ubiena vednas po kidnapiranjeto otkako pristignale na mestoto.

Ova ne e tipicno za nekoj sto saka da zaraboti pari so uceni i slicno deka clen na odredena familija e kidnapiran, voopsto ne e tipicno, oni ne se ni obidele da ja izvestat majkata deka e kidnapirana na kraj kraeva, nit pak pobarale pari. Mnogu raboti nalagaat deka motivot ne e onoj koj sega za sega se forsira.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom