Исчезнати лица

Член од
12 ноември 2008
Мислења
1.975
Поени од реакции
2.777
Внатре во срценцето твое тлее една мала искра надеж дека не е он сторителот и масоните и банкстерите му го спакувале делово, ама чичино, не е така.
Само треба да си среќен што не те викнале таа кобна ноќ со нив и ради воља на севишниот сега не си со нуларица фризура од Сокол.
Од напишаното повеќе ми личи ти дека довчерашен поддржувач на Палчо па сега се вадиш. Слободно провери што имам пишувано за Палчо на темата за томосот. Јас коментари не бришам.
 
Член од
22 ноември 2023
Мислења
14
Поени од реакции
5
Oficijalno, tatkoto ne priznal vina.
Isto, toa sto oficijalno go kazaa kako dokaz, e teska glupost.
Neoficijalno, (od Latas) za tatkoto nemaat nikakov materijalen dokaz.

Za drugite 3-ca, DA, i priznale vina, I imaat dokazi.
Зашто го задржале во притвор ако немаат доказ, само затоа што осомничените рекле дека е виновен??
 
Член од
13 април 2021
Мислења
3.183
Поени од реакции
10.621
Јас како што разбрав протестирале оти сакале воведување на смртна казна.
Јас сум против воведувањето на смртна казна, не викам дека овие не го заслужуваат тоа, туку како мерка смртната казна е средство за злоупотреба, можни политички лични егзекуции на невини луѓе и е мерка од еден претходен систем како голи оток. Плус постоење на смртна казна кажува нешто за нас како општество што не е добро, да не се правиме саудиска арабија.
Мислам дека смртната казна за педофили и убијци на деца е само благослов.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.629
Поени од реакции
62.831
Нека протестираат колку сакаат, се дур Македонија се стреми да влезе во ЕУ, такво нешто никогаш нема да се воведе, едноставно, Европа не дава да има егзекуција како казна во нивното поимање на правосуден систем. Настрана тоа што имаме судство кое сега има 2% доверба кај народот.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.220
Поени од реакции
108.041
3 pati ti objasnija pak ne svakjas :D
Што? Дека имаат докази против сите? Мене многу ми е јасно дека треба обвинителството и судот да ја довршат работата, само сакав да кажам дека работата на МВР не треба да се занемарува. Испаѓа дека можеш да се исереш во сред полициска станица и ништо нема да ти се деси јер на суд е само битното, а уствари полицијата предава се што прибрала на ОЈО и после они си го довршуваат случајот.
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.329
Поени од реакции
5.428
Зашто го задржале во притвор ако немаат доказ, само затоа што осомничените рекле дека е виновен??
Затоа што ако е виновен а избега како Палчо после ќе пишувате постови како МВР ги пуштиле да избега.

Триста теории на заговор триста глупости напишани а убијците сите ги знаеме.

Факт е дека МВР потфрлија пошо на 100 камери што биле пред зграда нема шанси да не виделе што се десило.

Али живееме у северџанија така да незнам што ви е чудно.
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
3.828
Поени од реакции
5.970
Киднапирале и убиле 14-годишно девојче, притоа СЕ изјасниле за ВИНОВНИ и ја ПРИЗНАЛЕ ВИНАТА и дале детали КАДЕ ДА ГИ НАЈДАТ ЗАКОПАНИТЕ ТЕЛАТА НА УБИЕНИТЕ, кои детали може да ги знаат само убијците и тука некој ИДИОТИ на форумот и во јавност неписмени квази-професори и можеби соучесници ми зборат зошто ги исшишале кратко. ЕЕЕЈ ГИ ИШИШАЛЕ!

Па уште можеле да бидат и невини!!! "Презумција на невиност" за луѓе кои го признале делото и кажале каде го закопале 14те годишното девојче?

Понеписменo нешто од такво коментари не постои! И тие квази адвокати и неписмени квази професори!!!

Искрено, срамно за Администраторот на овој форум што дозволува вакви членови да провоцираат наместо ВЕДНАШ да бидат банирани и нивните ниско-интелегентни мислења отстранети!
Dali tebe ti e jasno deka pred 40god vo Prilep pri soobrajcajka so eden zaginat shoferot ispadna nevin!
Zatoa shto najdoja deka MAGARETO jadelo komina i bilo pijano i predizvikalo soobrajcajka !
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.220
Поени од реакции
108.041
Druze, na drugo celam jas, ne sum jas ili Ti tie sto ke kazat dali e nekoj vinoven ili nevin. Sudot go pravi toa.
Jas zboram za postapkite pri priveduvanje, nacinot na koj e dojdeno do priznanie, poinakviot tretmanot koj go dobija a ne e ustanovena pritvorska praksa itn itn itn.
Se toa moze da mu se odbie od glava na obvinitelstvoto i sekako im odi vo prilog na obvinetite( ne osudenite) ako nekoj ispadni deka ne e vmesan vo slucajot.
Nekoi akcii prevzemeni od MVR bea totalno nepotrebni, duri i kontraproduktivni so ogled na toa kako sto vikate imaat sobrano dovolno dokazi. Da ne napomenuvam deka tatkoto uste se drzi do svojata nevinost, a glavniot osomnicen voopsto ne e ni vo drzavata.
Кој е начинот со кој е дојдено до признание? Повели објасни. Јас ти објаснив два поста поназад. Еве те молам објасни ми што грешно е направено од страна на МВР што може притворените да го употребат на суд против.
 

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.639
Поени од реакции
8.540
Факт е дека МВР потфрлија пошо на 100 камери што биле пред зграда нема шанси да не виделе што се десило.
Не е стварта дека потфрлиле, не е незнаење у прашање. Некој очигледно ја забошотувал истрагата додека можел. И што е најголем проблем спрема мене е што Палчо од страна на структури у оваа власт можно е да е чуван и користен за многу прљави работи. Начинот на кој што е извршено ова, ароганцијата и се друго не наведува да се сомневаме у цел систем од горе па надоле.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.172
Поени од реакции
25.774
Кој е начинот со кој е дојдено до признание? Повели објасни. Јас ти објаснив два поста поназад. Еве те молам објасни ми што грешно е направено од страна на МВР што може притворените да го употребат на суд против.
Беа очигледно тепани, така да признанието на вина може да го направи ништовно дури и приправник. Ама се надевам дека МВР го правела тоа свесно, зошто им требало насока за собирање докази. И дека обвинителството на суд нема ни да ги спомене признанијата, туку само ќе настапува со докази. Мојот проблем со обвинителството во моментов е што на јавноста не предочија ниеден доказ. Ама сеуште според правни критериуми случајов е во рана фаза, па треба да им се даде време.
 
Член од
3 јуни 2022
Мислења
1.018
Поени од реакции
2.481
Член од
23 август 2010
Мислења
38.220
Поени од реакции
108.041
Ама се надевам дека МВР го правела тоа свесно, зошто им требало насока за собирање докази
Тоа е тоа, енд оф стори. Џабе не е тепан никој. Се кладам да кажеле уште од дома немало да биде никој допрен.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.957
Поени од реакции
34.325
Премногу забегавте во темава. Триста теории на заговор, триста глупави прашања, две од три мислења се офтопик и немаат поврзаност со темата... И тоа најмногу од ликови кои се најавиле на форумов пред 10 години, ги немало никаде, и се појавуваат дури сега за да изнесат некоја глупава теорија. Додека не се појави некој важен момент во истрагата, или додека Палчо не е екстрадиран, мислам дека е најдобро темава да биде под клуч. Ако се поjaви нешто што сум испуштил, тагнете ме или пишете ми порака. А кога ќе имам време, ќе ги исчистам последните 40-50 страници од глупости.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom