Исчезнати лица

Член од
6 април 2018
Мислења
97
Поени од реакции
85
 
Член од
22 декември 2011
Мислења
2.041
Поени од реакции
4.339
Мене не ми е јасна логиката на Палчо да оди до Белград па од таму за Бугарија и Турција. Како да не знаел кај да бега.
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.125
Поени од реакции
16.130
Ke vidime kako ke odi taa rabota so ekstradicija od Turcija i kakov e sistemot na isporacuvanje od tamu, valda ne e slucajno sto e izbrana kako lokacija za beganje. Sea slusam eden minister za vnatresni poranesen, potocno zamenik, veli deka ima 3 nivoa na odluka i na kraj Vladata nosi odluka. A za baranje za ekstradicija veli deka mora da se prilozat komplet materijalni dokazi, sipoto minister Loga samo potpisal baranje kako sto izjavija. Mislam deka ne ceka pak edna kolektivna golgota slicna so Smilkovsko, daj boze da gresam.

A dosegasnata verzija za tekot na delata i motivite se apsolutno neizdrzani.
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
3.833
Поени од реакции
6.003
I ne vide deka vejce dva pati e postirana istata informacija?
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.671
Поени од реакции
18.149
Според возилото што го вози типот и возилото што го вози Палевски, не верувам дека во тој однос на струмичанецов му дошло до парите на психото.
Познати ми се луѓе кои немаат возило ниту па некаков имот на свое име, ама имаат суми изразени во милиони денари на сметка. Не е никаков показател.

Палчо сигурно не е Орце Камчев, ама верувам дека можел да му искешира сума на човек кој му бил од доверба. Ако тој човек решил на драго срце да го однесе и покрај тоа што знаел што се случило, тогаш Палчо ќе го сметам за гениј.
 
Член од
1 јули 2012
Мислења
2.305
Поени од реакции
6.730
Состанок со Ердоган имал, додека го бара цела држава, тој струмичанецот ништо не знаел.
Да ја тргнеме на страна вмешаноста на шоферов, дали бил дел од екипава монструми или не знаел ништо, ќе истражат и ќе се дознае, веќе сто пати беше и тука пишано и од медиуми соопштено, Палчо од Македонија искача најнормално, ко слободен граѓанин во тој момент. Палчо во Турција влегува најнормално, ко слободен граѓанин во тој момент, сабота навечер, значи скоро 24 часа пред воопшто да се објави дека е главен осомничен во неделата навечер. Не знам која е тоа цела држава што го бара во сабота навечер. Монструмот воопшто до неделата навечер никој не го ни спомињаше на било кој начин со случајов. Тек во неделата искочија некои шпекулации дека има приведени лица, па и да се сомневаат се повеќе дека детето е киднапирано. Полицијата го сомничи уште од петокот, ама исто и знаеле уште од тогаш дека он веќе не е во Македонија. Така да, кога одат у Туриција, не само што не го бара цела држава, туку никој (освен МВР) не ни помислува дека он има било каква врска со случајов.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.198
Поени од реакции
16.759
Нема да е едноставна екстрадицијата,си има протокол. Со Турција имаме билатерална соработка, нема врска овој случај со тој од Смилковско, таму извршителите беа Албанци и пребегани во Косово.
Турција има најстроги закони за вакви монструми, ги заболе нив за некое старо детало Палчо.
 
Член од
14 август 2018
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.296
Ke vidime kako ke odi taa rabota so ekstradicija od Turcija i kakov e sistemot na isporacuvanje od tamu, valda ne e slucajno sto e izbrana kako lokacija za beganje.
Друже.. во Турција е фанат! Не во Норвешка!
Сам ќе признае и ќе потпише се, да го вратат тука!
Или не знаеш што пишува на влезот во турски затвор? :icon_lol:
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.198
Поени од реакции
16.759
Да ја тргнеме на страна вмешаноста на шоферов, дали бил дел од екипава монструми или не знаел ништо, ќе истражат и ќе се дознае, веќе сто пати беше и тука пишано и од медиуми соопштено, Палчо од Македонија искача најнормално, ко слободен граѓанин во тој момент. Палчо во Турција влегува најнормално, ко слободен граѓанин во тој момент, сабота навечер, значи скоро 24 часа пред воопшто да се објави дека е главен осомничен во неделата навечер. Не знам која е тоа цела држава што го бара во сабота навечер. Монструмот воопшто до неделата навечер никој не го ни спомињаше на било кој начин со случајов. Тек во неделата искочија некои шпекулации дека има приведени лица, па и да се сомневаат се повеќе дека детето е киднапирано. Полицијата го сомничи уште од петокот, ама исто и знаеле уште од тогаш дека он веќе не е во Македонија. Така да, кога одат у Туриција, не само што не го бара цела држава, туку никој (освен МВР) не ни помислува дека он има било каква врска со случајов.
Заборавате една работа а тоа е дека ние дознавме за Палчо во Недела, можеби внатрешните органи знаеле од претходно за неговата вмешаност затоа и не откриваа никакви детали.
 
Член од
22 јуни 2019
Мислења
817
Поени од реакции
1.296
Според возилото што го вози типот и возилото што го вози Палевски, не верувам дека во тој однос на струмичанецов му дошло до парите на психото.
Можеби должно се осеќал кон него ако пример во минатото има му помогано дали финансиски или на сличен друг начин...
Пример му се јавил и овој одма го однесел каде сака притоа без да знае палчо со што е вмешан.
 
Член од
13 април 2021
Мислења
3.183
Поени од реакции
10.620
Дури кога Палчо ќе стапне во Македонија мислам дека мисијата ќе биде делумно завршена. Не би сакала да звучам негативно, ама мислам дека постои реална можност да се искомплицира тоа па да се соочиме со нови разочарувања.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.172
Поени од реакции
25.778
Познати ми се луѓе кои немаат возило ниту па некаков имот на свое име, ама имаат суми изразени во милиони денари на сметка. Не е никаков показател.

Палчо сигурно не е Орце Камчев, ама верувам дека можел да му искешира сума на човек кој му бил од доверба. Ако тој човек решил на драго срце да го однесе и покрај тоа што знаел што се случило, тогаш Палчо ќе го сметам за гениј.
Не тврдам јас дека струмичанецов знаел. Викам дури и да не знаел, цело тоа патување е нездраворазумно.
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.125
Поени од реакции
16.130
Друже.. во Турција е фанат! Не во Норвешка!
Сам ќе признае и ќе потпише се, да го вратат тука!
Или не знаеш што пишува на влезот во турски затвор? :icon_lol:
Sve ok toa, tuku mislata mi e, da ne se sluci radi nekoja birokratska drama vo odnos na postapkata, pa da se razvlece, ili da ne bide nisto od isporaka. Mene mi e vpecatok deka nemu mu e ostaven prostor i vreme da se organizira i da izbega so pomos tokmu od strukturi vo policija, a zosto bas Turcija, ke vidime. Vie ja falite policijata posle vcera i zavcera - kako da zaboravivte na se ona sto se desava tuka 30 godini, moeto mislenje za niv e maksimalno negativno.

Kako zaklucija bez naod od sudska medicina koe e edinstveno referentno deka bila ubiena vo 10 ipol? Vrz osnova na izjavi? Pa izjavite treba da se dokazat.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.671
Поени од реакции
18.149
Не тврдам јас дека струмичанецов знаел. Викам дури и да не знаел, цело тоа патување е нездраворазумно.
Па тоа ти викам, како е возможно да не знаел кога цел фејсбук и сите портали и сајтови вриеја од вести? Дури и покасно да дознал дури го возел, секој здраворазумен би го пријавил.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom