Исхрана - првиот клучен фактор за постигнувањето на атлетско тело

-x-

punished
Член од
2 март 2013
Мислења
1.191
Поени од реакции
837
58-9denari se tie so temno cokolado a 65 so belo sokolado
Каде ова жити се? Во Лептокарија последен пат кога земав покачени беа цените, со бело чоколадо 75 а обично 70 :о
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.833
Поени од реакции
11.020
Во продавницата на Виталиа (во близина на клинички центар) со црно чоколадо баровите се 51 денар, веројатно поевтино нема никаде да се најдат, особено не во супермаркети и сл. Втората специјализирана продавница на Виталиа се наоѓа некаде кај Керамидница, не знам точно.
Немаа од муслите што се со 32% протеин, па ако некој случајно има некакво инфо за нивната цена, нека пише.
 
Член од
4 октомври 2008
Мислења
4.014
Поени од реакции
1.247
Во продавницата на Виталиа (во близина на клинички центар) со црно чоколадо баровите се 51 денар, веројатно поевтино нема никаде да се најдат, особено не во супермаркети и сл. Втората специјализирана продавница на Виталиа се наоѓа некаде кај Керамидница, не знам точно.
Немаа од муслите што се со 32% протеин, па ако некој случајно има некакво инфо за нивната цена, нека пише.
Дај пообјасни кај е таа продавница 5 години се врткам по Клиничкиот Центар ја немам приметено

Инаку баш пред некој ден ги прашав овие од Виталија на официјалната страна кај им е продавницата и разговорот еве го

Јас: Kade tocno vi se naodja prodavnicata vo blizina na Drzavna Bolnica ?

Виталија Продавницата се наоѓа во близина на Клинички центар. Поздрав

Работата е, ма немој да ме јебеш :icon_lol:
 
G

garthok

Гостин
Каде ова жити се? Во Лептокарија последен пат кога земав покачени беа цените, со бело чоколадо 75 а обично 70 :о
Во кој маркет точно во лептокарија може да се купат?
 

Gjoroski

Master in Bodybuilding and Fitness Methods, IFBB
Член од
14 септември 2009
Мислења
1.332
Поени од реакции
998
Дај пообјасни кај е таа продавница 5 години се врткам по Клиничкиот Центар ја немам приметено

Инаку баш пред некој ден ги прашав овие од Виталија на официјалната страна кај им е продавницата и разговорот еве го

Јас: Kade tocno vi se naodja prodavnicata vo blizina na Drzavna Bolnica ?

Виталија Продавницата се наоѓа во близина на Клинички центар. Поздрав

Работата е, ма немој да ме јебеш :icon_lol:
Дијагонално спроти Хипократ, имаш фотокопир. Дијагонално спроти него, кога одиш накај МВР ќе ја видиш и продавницата.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.702
Поени од реакции
27.646
Дај пообјасни кај е таа продавница 5 години се врткам по Клиничкиот Центар ја немам приметено

Инаку баш пред некој ден ги прашав овие од Виталија на официјалната страна кај им е продавницата и разговорот еве го

Јас: Kade tocno vi se naodja prodavnicata vo blizina na Drzavna Bolnica ?

Виталија Продавницата се наоѓа во близина на Клинички центар. Поздрав

Работата е, ма немој да ме јебеш :icon_lol:
Се сеќавам дека бев еднаш. Во близина на клиничкиот центар беше, сериозно :D
Ај чек ако најдам сеа на google earth ќе ти пишам.

Мислам дека е овде некаде кај зелениот круг


@Gjoroski нека потврди/прецизира/доцрта
 
Член од
4 октомври 2008
Мислења
4.014
Поени од реакции
1.247
Немаа од муслите што се со 32% протеин, па ако некој случајно има некакво инфо за нивната цена, нека пише.
Сеуште не се пуштени во продажба муслите.
 

Зајче

Бело, и тоа!
Член од
13 септември 2008
Мислења
3.439
Поени од реакции
3.945
Се сеќавам дека бев еднаш. Во близина на клиничкиот центар беше, сериозно :D
Ај чек ако најдам сеа на google earth ќе ти пишам.

Мислам дека е овде некаде кај зелениот круг


@Gjoroski нека потврди/прецизира/доцрта
Не е во таа куќа, туку во таа позади неа :) Сивата како од лим што е :D
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.833
Поени од реакции
11.020
И во Зегин се пуштени баровите во продажба, 54 денари со црно, 62 со бело чоколадо. Таму каде што ви земале по 70 денари, ве одрале :)
Муслите, ќе ги почекаме, штом уште не се пуштени :)
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.716
Поени од реакции
12.145
И во Зегин се пуштени баровите во продажба, 54 денари со црно, 62 со бело чоколадо. Таму каде што ви земале по 70 денари, ве одрале :)
Муслите, ќе ги почекаме, штом уште не се пуштени :)
Па да кажам каде, да не се зезне друг. Марвик, на зелен пазар, со бело чоколадо. Тие 2 продавници се занесоа малку со цени. Сега таму продаваат едно млеко во прав или сурутка ли е со 70% протеини за 1500 или 1800 денари, а за 200 денари со 30% протеини. Ама кој е составот на протеини, каков е, ништо не знаат ниту пишува. Најсигурно ми е да земам суплементи од билдери или од нивни продавници кај што има декларација за содржина ако ништо друго.

За спорт баровите ме буни што рок на траење му е една година па засега нема да ги внесам во редовни суплементи.
 
Последно уредено:

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Па да кажам каде, да не се зезне друг. Марвик, на зелен пазар, со бело чоколадо. Тие 2 продавници се занесоа малку со цени. Сега таму продаваат едно млеко во прав или сурутка ли е со 70% протеини за 1500 или 1800 денари, а за 200 денари со 30% протеини. Ама кој е составот на протеини, каков е, ништо не знаат ниту пишува. Најсигурно ми е да земам суплементи од билдери или од нивни продавници кај што има декларација за содржина ако ништо друго.

За спорт баровите ме буни што рок на траење му е една година па засега нема да ги внесам во редовни суплементи.
“Ама кој е составот на протеини, каков е, ништо не знаат ниту пишува.“
Се убацувам ко нинџа и може праам грешна претпоставка ама сакаш да каеш дека “не знаеш“ 70% протеини дека се 70 грама на 100?
Иначе најверојатно е тоа сурутката во прав што и јас мислев дека се исплати ама се најдоа луѓе што ми го демантираа тоа.
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.716
Поени од реакции
12.145
“Ама кој е составот на протеини, каков е, ништо не знаат ниту пишува.“
Се убацувам ко нинџа и може праам грешна претпоставка ама сакаш да каеш дека “не знаеш“ 70% протеини дека се 70 грама на 100?
Иначе најверојатно е тоа сурутката во прав што и јас мислев дека се исплати ама се најдоа луѓе што ми го демантираа тоа.
Скептик сум со вакви пакувања. Декларацијата е препечатено ливче, не пишува ништо друго освен дека има 70% протеини. Нема состав на протеините (иако не се разбирам, очекувам барем состав на аминокиселини), дали има и други состојки (што би биле останати 30% од сувата материја), а исто не најдов информација кој го одобрил официјално како производ. И јас за малку ќе земев ама ај, што е декларирано, препорачано и што другите користат, тоа. Едино можда поефтино нешто дома сам човек да си направи...
Чуден ми е и спортскиот бар затоа што датум на важност му е 1 година, а за вака обработен производ мислам дека е многу 1 година. Или на пример остануваат 18-20% непознати состојки. Дали се носачи на овие активни материи, не можам искрено да прочитам пошто е многу ситно напишано.
Воопшто на многу производи фалат информации
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom