Исхрана - првиот клучен фактор за постигнувањето на атлетско тело

Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
Што мислите за печената Соја што се продава? И ако има некој nutrition facts да ми даде, не можам да најдам.
 
Член од
9 септември 2008
Мислења
769
Поени од реакции
322
Ми треба совет за насабајле за доручек за каување на мускулна маса...ова е обично мојот доручек

1. 1 до 2 Кифли или 3 до 4 кришки леб
2. 4-5 варени јајца (од кои што јадам по 2 жолчки)
3. Повеќе од 100 грама сирење
4. Пола кило Јогурт

Сакам да знам повеќе варијанти за доручек,пишете ми некој друг добар доручек за маса....
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Ми треба совет за насабајле за доручек за каување на мускулна маса...ова е обично мојот доручек

1. 1 до 2 Кифли или 3 до 4 кришки леб
2. 4-5 варени јајца (од кои што јадам по 2 жолчки)
3. Повеќе од 100 грама сирење
4. Пола кило Јогурт

Сакам да знам повеќе варијанти за доручек,пишете ми некој друг добар доручек за маса....
A ручек? А вечера?
Само со доручек маса ќе праиш?
Ако од око вака склопуваш исхрана - спреми се за сало.
--- надополнето: 14 февруари 2013 во 17:12 ---
Што мислите за печената Соја што се продава? И ако има некој nutrition facts да ми даде, не можам да најдам.
100 grams Soybeans, mature seeds, dry roasted [Soy nuts]


колку за споредба, 100 grams Dry Roasted Unsalted Peanuts
 
Член од
9 септември 2008
Мислења
769
Поени од реакции
322
Ок,ај дај ми совет за исхрана тогаш чим така мислиш
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Ок,ај дај ми совет за исхрана тогаш чим така мислиш
изброј си bmr калории + вежбите колку трошиш + 300-500 калории
и после земи прави исхрана, протеин грамови = кг*2, масти грамови = кг, рестото сложени јх (може и по некој прост на булк)
ова више милион пати е кажано, библија е.
 
Член од
4 октомври 2008
Мислења
4.014
Поени од реакции
1.247
Ми треба совет за насабајле за доручек за каување на мускулна маса...ова е обично мојот доручек

1. 1 до 2 Кифли или 3 до 4 кришки леб
2. 4-5 варени јајца (од кои што јадам по 2 жолчки)
3. Повеќе од 100 грама сирење
4. Пола кило Јогурт

Сакам да знам повеќе варијанти за доручек,пишете ми некој друг добар доручек за маса....
Ако само ова јадеш чудно е ако не си анорексичен зошто има 1300-1500 калории максимум, повеќе и од ова и некое девојче јаде.
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Ако само ова јадеш чудно е ако не си анорексичен зошто има 1300-1500 калории максимум, повеќе и од ова и некое девојче јаде.
Доручек му е ова рече.
Ручекот и вечерата му се мистерија.
 
Член од
4 октомври 2008
Мислења
4.014
Поени од реакции
1.247
Доручек му е ова рече.
Ручекот и вечерата му се мистерија.
Ааа сега загледав, јас мислев во тек на денот што јаде моја грешка.
иначе може
- 50гр путер од кикирики+50гр интегрален леб+400мл полномасно млеко
- 400мл млеко + 3 јајца + 30гр мед + 50гр овес
 
П

Пепси_

Гостин
deckovo kolku so razbrav jas prasuva za dorucek da mu predlozite a ne deka toa mu e celodneven plan.....skraja da e ako e taka :D
 
Член од
5 април 2010
Мислења
602
Поени од реакции
214
Дечки да ве прашам со зачините како стоите?Ги користите?Имам читано разни статии дека се здрави.На пример ја користам карии,ѓумбур,семе од коприва,буковец,сусам,оригано и др.Па сакав да знам дали придонесуват некако за изградба на подобро тело или пак одмагат на некој начин.
--- надополнето: 14 февруари 2013 во 21:59 ---
Дечки да ве прашам со зачините како стоите?Ги користите?Имам читано разни статии дека се здрави.На пример ја користам карии,ѓумбур,семе од коприва,буковец,сусам,оригано и др.Па сакав да знам дали придонесуват некако за изградба на подобро тело или пак одмагат на некој начин.
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Дечки да ве прашам со зачините како стоите?Ги користите?Имам читано разни статии дека се здрави.На пример ја користам карии,ѓумбур,семе од коприва,буковец,сусам,оригано и др.Па сакав да знам дали придонесуват некако за изградба на подобро тело или пак одмагат на некој начин.
--- надополнето: 14 февруари 2013 во 21:59 ---
Дечки да ве прашам со зачините како стоите?Ги користите?Имам читано разни статии дека се здрави.На пример ја користам карии,ѓумбур,семе од коприва,буковец,сусам,оригано и др.Па сакав да знам дали придонесуват некако за изградба на подобро тело или пак одмагат на некој начин.
Освен за здравје не гледам никаква промена физички од зачини.
Поимот здраво е да не бидеш дебел,храната треба да се троши а да не се складира :)
 
Член од
19 јануари 2013
Мислења
59
Поени од реакции
9
Освен за здравје не гледам никаква промена физички од зачини.
Поимот здраво е да не бидеш дебел,храната треба да се троши а да не се складира :)
Muskuli se pravat samo od hrana, kolku povekje jades, kolku povekje vezbas tolku ovekje muskuli
 

Kajgana Shop

На врв Bottom