Исхрана - првиот клучен фактор за постигнувањето на атлетско тело

Член од
23 септември 2015
Мислења
723
Поени од реакции
388
Ево чекаме студии кои укажуваат на тоа дека +5кг чист мускул со со малце повисок BMI и нормален боди фат и обем на половина предизвика
Дијабетес
Високо ниво на масти
Кардиоваскуларни проблеми
Проблеми со коски и зглобови.

5kg од мускули е сосема друго од +5кг сало дека мускулите се МЕТАБОЛИЧКИ активни а салото е како некој да ти "прикачил" додатка тежина со други зборови кажано влечкаш со тебе нешто што не е твое. И тоа ствара проблем.
Повели докажи. @PituGuli55
Чекаме студии.
Ти еве веган си. Колку тежиш? Ме интересира што се дешава кога ќе станеш веган у поглед на килажа.
Зависи колку калории конзумираш.
Ако јадеш "чиста" сирова веган не преработена храна без масло грубо кажано и не можеш да се здебелиш, без разлика и колку да јадеш, дека на веган исхрана е малце "потешко" да си во калориски суфицит.
Треба да јадеш нон стоп за да си во калориски суфицит.
Тоа најлесно можеш да го постигнеш со внесување на јаткасти плодови...но и од нив не можеш многу да изедеш имаат многу масти...едноставно ке се згади..ке се заситиш.
 
Последно уредено:

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Ти еве веган си. Колку тежиш? Ме интересира што се дешава кога ќе станеш веган у поглед на килажа.
Никаква врска нема дали си или не си, зависи колку и што јадеш.
 
Член од
4 ноември 2022
Мислења
3
Поени од реакции
1
Imam edno prasanje koe ne e po temata.Sakam da si naracam ot stranstvo Sarms .Dali e zakonno kako vo Europa ili ne e ?Fala vi za otgovorot i izvinete pa za temata
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.612
Поени од реакции
11.155
Imam edno prasanje koe ne e po temata.Sakam da si naracam ot stranstvo Sarms .Dali e zakonno kako vo Europa ili ne e ?Fala vi za otgovorot i izvinete pa za temata
Не е. Како прво сармс уште се во фаза на испитување, ни за медицински цели во медицински установи не е легално, не пак на своја рака.
Друго, веќе ако сјебуваш хормони подобри земи како маж (претпоставувам не си жена) стероид, бар се испитани и се знаат нивните потенцијални сајд ефекти.
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.912
Поени од реакции
1.379
Imam edno prasanje koe ne e po temata.Sakam da si naracam ot stranstvo Sarms .Dali e zakonno kako vo Europa ili ne e ?Fala vi za otgovorot i izvinete pa za temata
Ligandrol (sarms) mozes da zemes i od nekoja teretana. Tie najcesto nosat razni suplementi i anabolici....Ligandrolot ima slicen efekt kako enatat ali pomalce nus efekti. Edino treba da pazis na crn drop i da pravis redovni kontroli na krvna slika DDR ,T3 i estrogen. Isto taka bitno da proveruvas HDL i LDL. Kaj nekoj lica nema nikakvi nus pojavi a kaj nekoj ima. Se zavisi od covek do covek,genetika i taka natamu.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.612
Поени од реакции
11.155
.Ligandrolot ima slicen efekt kako enatat ali pomalce nus efekti.
Ама и помалку позитивни ефекти. Пак доаѓаме на тоа дека ако веќе сјебува хормони за да направи мускул, подобро избор нека му биде стероидот.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.659
Поени од реакции
34.950
Imam edno prasanje koe ne e po temata.Sakam da si naracam ot stranstvo Sarms .Dali e zakonno kako vo Europa ili ne e ?Fala vi za otgovorot i izvinete pa za temata
До пред 3 години можеше да ги земеш онлајн и никој не ги запираше, само имаше многу фејк, особено s4. Не знам дали се променило нешто во меѓувреме оти не сум таму.
 

McLovin

Politically Incorrect
Член од
11 август 2016
Мислења
2.778
Поени од реакции
10.541
Со цел да набавам протеини, покрај јајцата и протеинот во прав, морам секој ден са јадам пилешко месо. Малку сум скептик за секојдневното конзумирање на ваков тип месо. Рибата некако не можам веќе да ја поднесам, па немам друг избор.. Како се справувате вие со ваков тип ситуација?
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.912
Поени од реакции
1.379
Со цел да набавам протеини, покрај јајцата и протеинот во прав, морам секој ден са јадам пилешко месо. Малку сум скептик за секојдневното конзумирање на ваков тип месо. Рибата некако не можам веќе да ја поднесам, па немам друг избор.. Како се справувате вие со ваков тип ситуација?
Mnogu lesno. Dodavame junesko vo menito i nudli mesani so pilesko seckano.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.612
Поени од реакции
11.155
Со цел да набавам протеини, покрај јајцата и протеинот во прав, морам секој ден са јадам пилешко месо. Малку сум скептик за секојдневното конзумирање на ваков тип месо. Рибата некако не можам веќе да ја поднесам, па немам друг избор.. Како се справувате вие со ваков тип ситуација?
Пилешко, телешко, риба, понекогаш свинско.
Тоа е тоа..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom