Исхрана - првиот клучен фактор за постигнувањето на атлетско тело

Член од
4 октомври 2008
Мислења
4.014
Поени од реакции
1.247
Да али за тие пари ќе се најдат во кафана, во ресторанчево ќе останеш гладен. Аналогно на тоа, мнозинство одбира кафана а ресторанчињава пропаѓаат. Значи сè е до стандардот како и да вртиш.
Ќе пропадне ова на крај, како што и сам кажа немаме стандард ние за ова. Реално во него ќе се вртат 10тина души кои ќе одат таму ради шема, и по некој ентузијаст кој два пати годишно ќе намине да го проба менито ради кеф или да се почасти со таков оброк. Од друга страна пак оној кој е навлезен во спортов дури и како хоби веќе одвојува многу пари за здрава храна и последно нешто што му треба е трократно да ја плаќа храната. Реално за оној кој од хоби се занимава со спортов дали еден оброк наместо "бодибилдерски" оброк ќе земе сендвич со стек од седмица нема да му смени ништо, кога грубо пак ќе може да го смести во планот за исхрана за тој ден. Инаку против идејава немам ништо, освежителна е и одлична, а во некои подобри времиња би нашла и своја клиентела.
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Портокал или јаболко што е подобро за јадење...
 
Член од
27 март 2015
Мислења
4
Поени од реакции
2
Тука не сме видовити за да знаеме колку ти се обемни тие оброци, ај пиши колку ккал внесуваш со сите тие оброци заедно.
Членот погоре ти даде ОК забелешки, со исклучок на последната со која не се согласувам, не ти е многу протеин.
Просто без многу филозофија би требало да си на дневен калориски внес од 1700-1900ккал за да топиш , ме интересира каков тежински тренинг практикуваш (накратко напиши ја програмата) и за почеток два од тие 4 кардио што ги имаш, прави ги ХИТ кардио, после недела дена кажи до каде си.
Симнав кило и пол за овие 12-13 дена. Иначе ја прочитав цела тема и најдов доста корисни работи. Фала на советите..
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Волја другар голем инат сум за такви хејтери што веруваат во изглед и удираат на Ад хоминем, а не на факти.

Ќе издржам до недела вака.
 
S

Stef Bachatero

Гостин
@Stef Bachatero ја прочитав статијава https://www.insidetracker.com/blog/post/40093461434/how-does-alcohol-affect-your-athletic-performance па ме интересира што би додал/одзел, која е според тебе граница за консумирање алкохол поготово за профи атлети (не мора бодибилдинг)
Мислам дека се е опфатено и кажано е точно.
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
1.082
Поени од реакции
447
кој путер од кикирики го купувате јас го земав овој

од тинекс 130 ден 340г
ако има некој подобар пишете
 
Член од
15 јануари 2014
Мислења
2.706
Поени од реакции
1.619
кој путер од кикирики го купувате јас го земав овој

од тинекс 130 ден 340г
ако има некој подобар пишете
Има еден наш,поефтин,со по проста амбалажа,ама не знам дали уште го има пошто не го јадам пошто сум во фаза на чистење моментално...со помалку масти и е `100% природен,за разлика од овие грчкиве.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom