Исхрана - првиот клучен фактор за постигнувањето на атлетско тело

Член од
31 јули 2014
Мислења
321
Поени од реакции
314
:icon_lol: јас па си мислев само мене така ми е
мора да изджиш и после ке се навикнеш и така јас сега почнав да ги пијам ги пијам редовно на неколку месеци па 3 месеци пауза
почнав пред недела дена , уште сум во фаза да привикнување ноќе е лошото но чим издржиш ке се навикнеш и ке биде боље
 

RadE_Strongest

Field Marshal
Член од
31 март 2009
Мислења
654
Поени од реакции
329
Затоа пивски квасец сите витамини и минерали ги има
пивски квасец е извoр на Б витамни самo , а тoа е далеку oд сите пoтребни витамини , а и за минералите чистo сумјам штo и кавки дoзи има...
 
Член од
4 октомври 2008
Мислења
4.014
Поени од реакции
1.247
Прогуглај малце ајт позз
Озбилно мислиш дека било кој еден извор на храна ќе те снабди со сите потребни минерали и витамини. Шукурац со младинава дефинитнво треба да се воведе основи на исхрана и здравје во основните школи.
 
Член од
31 јули 2014
Мислења
321
Поени од реакции
314
Озбилно мислиш дека било кој еден извор на храна ќе те снабди со сите потребни минерали и витамини. Шукурац со младинава дефинитнво треба да се воведе основи на исхрана и здравје во основните школи.
Како ке кажеш така е :tapp:
 

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.536
Поени од реакции
2.222
Никад не сум влегол во оваа тема порано и незнам дали е отворено прашањево што сакам да ог поставам...
Наслушнав дека корисно при вежбање било да се пие овча сурутка затоа што имало незнам колкав процент на протеин и делувало многу добро на мускулатурата, за репарирање и ра растење на мускулното ткиво.
Ме интересира дали има вистина у ова или е само мит?

п.с. Единствено што можам да бидам сигурен засега за сурутката е дека многу лошо мириса :pos:
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Никад не сум влегол во оваа тема порано и незнам дали е отворено прашањево што сакам да ог поставам...
Наслушнав дека корисно при вежбање било да се пие овча сурутка затоа што имало незнам колкав процент на протеин и делувало многу добро на мускулатурата, за репарирање и ра растење на мускулното ткиво.
Ме интересира дали има вистина у ова или е само мит?

п.с. Единствено што можам да бидам сигурен засега за сурутката е дека многу лошо мириса :pos:
Сурутката нема голем процент на протеин, тоа што има голем процент на протеин е протеин екстрактиран од сурутка.
А сама по себе сурутката е пуна вода, јаглехидрати и минорно масти и протеин.
 

RadE_Strongest

Field Marshal
Член од
31 март 2009
Мислења
654
Поени од реакции
329
Никад не сум влегол во оваа тема порано и незнам дали е отворено прашањево што сакам да ог поставам...
Наслушнав дека корисно при вежбање било да се пие овча сурутка затоа што имало незнам колкав процент на протеин и делувало многу добро на мускулатурата, за репарирање и ра растење на мускулното ткиво.
Ме интересира дали има вистина у ова или е само мит?

п.с. Единствено што можам да бидам сигурен засега за сурутката е дека многу лошо мириса :pos:
за време на тренинг треба да пoтпивнувас шејк oд прoтеини и јаглехидрати за да oдржаваш дoтoк на квалитетнo гoривo вo мускулите дoдека вежбаш и ПЛУС нивoтo на инсулин да гo oдржаваш!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom