Исхрана - првиот клучен фактор за постигнувањето на атлетско тело

Член од
4 октомври 2008
Мислења
653
Поени од реакции
434
Прво елиминирај го млекото ако не е од него е дефинитивно од овесните снегулки, ако не ги поднесуваш замени ги со обичен овес.
Од јогурт и урда дефинитивно не е.
Денес го исфрлив оброкот со млеко и овесни снегулки, и еве не почувствував болка цел ден. Еве за викендов ќе пијам исто по пола литро млеко одеднаш, а ќе ги тргнам снегулките, па да видиме што ќе испадне. Фала на одговорите
 
Член од
29 август 2008
Мислења
2.646
Поени од реакции
931
Денес го исфрлив оброкот со млеко и овесни снегулки, и еве не почувствував болка цел ден. Еве за викендов ќе пијам исто по пола литро млеко одеднаш, а ќе ги тргнам снегулките, па да видиме што ќе испадне. Фала на одговорите
Пробај ги снегулките и со јогурт, може повеќе така ќе ти одговара поради ензимите во јогуртот. Ако можеш најди си и без глутен али доста поскапи ќе бидат сигурно.
 
Член од
4 октомври 2008
Мислења
4.014
Поени од реакции
1.247
Денес го исфрлив оброкот со млеко и овесни снегулки, и еве не почувствував болка цел ден. Еве за викендов ќе пијам исто по пола литро млеко одеднаш, а ќе ги тргнам снегулките, па да видиме што ќе испадне. Фала на одговорите
99% сум сигурен дека е овесот. Тој го дува стомакот и прави гасови исто и слична храна на него (леб од житарици, интегрални барови и сл)
 
Член од
4 октомври 2008
Мислења
653
Поени од реакции
434
Пробај ги снегулките и со јогурт, може повеќе така ќе ти одговара поради ензимите во јогуртот. Ако можеш најди си и без глутен али доста поскапи ќе бидат сигурно.
Првин со јогурт ги пробав, ама ми беа 5 пати помачни да ги изедам тие 100гр и не се мешаа убаво. Ништо, некогаш ќе го смешам млекото со леб ( исто јаглехидрати ), а другпат јајцата и урдата ќе одат сабајле а ќе се вметне туна навечер. Што мислите? :)
 

deXterche

тадаммм
Член од
12 февруари 2006
Мислења
4.920
Поени од реакции
941
Првин со јогурт ги пробав, ама ми беа 5 пати помачни да ги изедам тие 100гр и не се мешаа убаво. Ништо, некогаш ќе го смешам млекото со леб ( исто јаглехидрати ), а другпат јајцата и урдата ќе одат сабајле а ќе се вметне туна навечер. Што мислите? :)
Ако ги правиш со млеко, стоплиго добро млекото, истуриго врз нив и оставиги 20тина минути да збувнат
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.363
Секој организам различно ги поднесува работите еве на пример јас нон стоп конзумирам овесни снегулки со јогурт напротив немам никакви проблеми и замене претставува најубавиот и најлесниот оброк што го имам во денот не чуствувам ни надуеност ни ништо, млекото исто не ми смета ама избегавам да го конзумирам во текот на денот го конзумирам навечер но во ретки случаи го чуствувам стомакот надуен, единствено нешто што ми правеше проблеми и одбегавам да го конзумирам се интегралните барови на филтрам кои се ужасни ке каснам само еден бар и одма стомакот ми се дува и имам гасови :D
 
Член од
27 септември 2012
Мислења
19
Поени од реакции
0
Кажете ми некој шејк со повеке калори :)
 
Член од
20 декември 2008
Мислења
51
Поени од реакции
2
да не знае некој отприлика колку калории има во бурек со месо/ пица бурек
--- надополнето: 12 март 2013 во 20:23 ---
да не знае некој отприлика колку калории има во бурек со месо/ пица бурек
 

Niggersinparis

добро вече
Член од
28 август 2012
Мислења
2.457
Поени од реакции
1.999
да не знае некој отприлика колку калории има во бурек со месо/ пица бурек
--- надополнето: 12 март 2013 во 20:23 ---
да не знае некој отприлика колку калории има во бурек со месо/ пица бурек
прашај ги тие што продаваат ваљда знаат
 

Charon

Нинџа
Член од
31 октомври 2010
Мислења
428
Поени од реакции
1.104
да не знае некој отприлика колку калории има во бурек со месо/ пица бурек
--- надополнето: 12 март 2013 во 20:23 ---
да не знае некој отприлика колку калории има во бурек со месо/ пица бурек

Еве овде има за со месо и сирење:
http://tinyurl.com/co44ur2

Бурек со месо (250 г) - 650 kcal
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.201
Поени од реакции
20.868
Колку време го варите стекот?
 
Член од
13 март 2013
Мислења
1
Поени од реакции
0
Поздрав

Одам во теретана 4-5 пати неделно и внимавам на исхраната (колку можам) земам протеини витамини минерали.пијам минимум 3л вода.. и на крајот на неделата се осеќам многу подебел особено на стомакот и градите
За викенд посебно кога сум на пат јадам свашта као смоки, чоколади и др. глупости, а вода не повеќе од 2 чаши и понеделнички многу сум послаб или бар така изгледа
Еден пријател ми вика телото ти задржува вода, друг вика дека имам нокој хормонски проблем

Некој со слично искуство или некој совет

Благодарам
 

Kajgana Shop

На врв Bottom