Искачување на Водно

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.057
Поени од реакции
26.500
Не е бидејки мој пријател планинар постојано полни од таму за дома.
Кога бил последен пат? Работата е што јас не сум бил подолго време, 2-3 месеци, и не знам всушност кога ја запреле...
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
28.396
Поени од реакции
55.106
Зошто е исклучена водата на Водно???? Ах леле.
Што ботој ќе беффте да не пишевте ебаго.
Запрена е цела година, се' им ебам :D
Заменуваме со лимонада од тоа ресторанчето над средно или пиво од трафиките :D
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
22
Поени од реакции
0
Дали знае некој од каде точно се влегува на патеката за велосипеди која води од доле до средно?
 
Член од
6 септември 2018
Мислења
26
Поени од реакции
4
Гледам нешто ќе се гради на почетокот на Словенска Патека (последниот ред на куќите). Знае некој што ќе биде и како воопшто добиле дозвола за тоа?
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.488
Поени од реакции
19.961
Дај на мапа да видиме, не знам на која патека мислиш.
 
Член од
25 ноември 2021
Мислења
36
Поени од реакции
40
Сакам да пробам да трчам нагоре, ко на кеј исто ... Не знам дали ќе успеам во намерата.
 
Член од
17 април 2007
Мислења
131
Поени од реакции
235
Гледам нешто ќе се гради на почетокот на Словенска Патека (последниот ред на куќите). Знае некој што ќе биде и како воопшто добиле дозвола за тоа?
Божем кафиќ, ама запрена е изградбата, незаконски било дрн дрн
 
Член од
6 септември 2018
Мислења
26
Поени од реакции
4
Дај на мапа да видиме, не знам на која патека мислиш.
Пробав да барам, се изгубив. Има израмнето големо парче земја меѓу последните куќи пред мостот на кој завршува новата велосипедска патека за надоле. Баш од таму бев последен пат и имаше некои туристи пред мене. Пробаа да сликаат и им искочи некој човек што им рече дека тоа е приватен имот и не смее да се слика пошо ќе ги тужел. Затоа и ме заинтересира 1. како воопшто добил таму дозвола за градба 2. зошто толку крие плац на кој нема ништо изградено.

Божем кафиќ, ама запрена е изградбата, незаконски било дрн дрн
Ова ми има смисла иако појма немам кој би му одел таму. Нити асален пат има нити ништо. Се надевам ќе биде казнет и плацот вратен во првичната состојба (демек)
 
Член од
17 април 2007
Мислења
131
Поени од реакции
235
Пробав да барам, се изгубив. Има израмнето големо парче земја меѓу последните куќи пред мостот на кој завршува новата велосипедска патека за надоле. Баш од таму бев последен пат и имаше некои туристи пред мене. Пробаа да сликаат и им искочи некој човек што им рече дека тоа е приватен имот и не смее да се слика пошо ќе ги тужел. Затоа и ме заинтересира 1. како воопшто добил таму дозвола за градба 2. зошто толку крие плац на кој нема ништо изградено.


Ова ми има смисла иако појма немам кој би му одел таму. Нити асален пат има нити ништо. Се надевам ќе биде казнет и плацот вратен во првичната состојба (демек)
Tаква беше пресудата, да се врати во првобитна состојба, но си чмае така.

BTW нема закон кој вика дека неможеш да сликаш приватен имот.
 
Член од
6 септември 2018
Мислења
26
Поени од реакции
4
Tаква беше пресудата, да се врати во првобитна состојба, но си чмае така.
Машала, поодамна било ова. Јас таму бев пред 3-4 недели таму беше и "сопственикот", а веста е од пред еден месец. Претпоставувам разговорот бил уште поодамна што значи пак си продолжиле со работа штом таму го начекав. Исто објаснува и зошто беше толку против сликање.

BTW нема закон кој вика дека неможеш да сликаш приватен имот.
Нема, ама кога ти искача некој бате од чип и ти зборува со албански акцент ќе си го смислиш законот колку да немаш проблеми. Иначе пробаа они да се објаснат, ама јас веќе си отидов па не знам што бидна.
 
Член од
17 април 2007
Мислења
131
Поени од реакции
235
Машала, поодамна било ова. Јас таму бев пред 3-4 недели таму беше и "сопственикот", а веста е од пред еден месец. Претпоставувам разговорот бил уште поодамна што значи пак си продолжиле со работа штом таму го начекав. Исто објаснува и зошто беше толку против сликање.


Нема, ама кога ти искача некој бате од чип и ти зборува со албански акцент ќе си го смислиш законот колку да немаш проблеми. Иначе пробаа они да се објаснат, ама јас веќе си отидов па не знам што бидна.
Шо ќе праиш, нема закон, пријавено, пресудено и пак иста приказна.
Го ебаа и Водно и цела држава, мислам сите политичари не ги делам ... исто се сите
 

Kajgana Shop

На врв Bottom