Искачување на Водно

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.153
Поени од реакции
18.093
Која е најкратка патека од кочо до врв? Најстрмната козја или под жичара таа шо иде(таму не сум бил)
Димитар-Цветкова. Почнува над кафаната на Средно, со едни скалички. Има еден видиковец со клупа некаде на 40% од патеката.

Не знам зошто ги викате "козји" патеки. Звучи селски некако. Планинарски - што му фали?
Кој се движи у природа и среќавал дивокози, добро знае дека истите баш се движат по непристапни места без патеки (често и гинат, за жал).
 

grande-juve

е ај да плачеме сега
Член од
20 ноември 2017
Мислења
570
Поени од реакции
1.864
Димитар-Цветкова. Почнува над кафаната на Средно, со едни скалички. Има еден видиковец со клупа некаде на 40% од патеката.

Не знам зошто ги викате "козји" патеки. Звучи селски некако. Планинарски - што му фали?
Кој се движи у природа и среќавал дивокози, добро знае дека истите баш се движат по непристапни места без патеки (често и гинат, за жал).
И ја не знам зошто али сите така ги викаат/ме па и ја така да прашам..

Инаку сум бил скоро по сите патеки едино не по таа под жичара, затоа и ме интересираше
 
Член од
17 април 2007
Мислења
98
Поени од реакции
156
Најбрзото време полициска-врв, мерено со саат :) го држи Кирковски, дали е најкратка незнам ама најверјатно е најбрза оваа патека

https://www.facebook.com/pkmakedon/posts/1637552932961057

https://connect.garmin.com/modern/activity/2686490299?fbclid=IwAR1pqQL-R406MDNeW9PO5-FygbWYYnnDrztjQN24rHL5K03UI3gfVkRCkHA

GPX рута[DOUBLEPOST=1557515866][/DOUBLEPOST]Ние за волкот, волкот на водно :) ново PB

https://www.facebook.com/590720132/posts/10161667075750133/
 
Последно уредено:

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
14.209
Поени од реакции
22.312
Качувањето на Водно со 80 кг било многу, многу потешко отколку со 72 кг. Кој би знаел xD
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
2.718
Поени од реакции
2.066
Не сум нормален, кога ги читав мислењава несвесно во прв момент помислив дека се качувате со додатен товар од ~80 кила :facepalm: . Многу Драгон Бол гледање не е на арно...
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
14.209
Поени од реакции
22.312
Зошто е исклучена водата на Водно???? Ах леле.
Што ботој ќе беффте да не пишевте ебаго.
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
1.537
Поени од реакции
859
Зошто е исклучена водата на Водно???? Ах леле.
Што ботој ќе беффте да не пишевте ебаго.
Ќе си полниш вода од легендарната чешма БАВЧИ која е најквалитетна во околина на Скопје.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
14.209
Поени од реакции
22.312
Ќе си полниш вода од легендарната чешма БАВЧИ која е најквалитетна во околина на Скопје.
Кај се наоѓа таа? Обиди се некако да ја најдеш на Google maps.
Од сликиве овде што ги најдов
Поима неам дали ми е уз пат. Јас одам од полиција до средно по стандард козја патека, потоа од средно до врв преку таа зелената што е обележана на мапа мислам.
За до овде треба некаде на средно да скршнам?
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
1.537
Поени од реакции
859
Кај се наоѓа таа? Обиди се некако да ја најдеш на Google maps.
Рампата на средно Водно ја поминуваш и после 600 метри од десна страна има скали се симнуваш надолу.Значи право по асвалтот имаш кривина на лево па патот продолжува право и првата кривина десно што ќе ти наиде.Еве ти го местото зумирано и без проблем ќе го најдеш:https://www.google.com/maps/@41.9743415,21.4050008,36m/data=!3m1!1e3
 
Последно уредено:

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
14.209
Поени од реакции
22.312
Рампата на средно Водно ја поминуваш и после 600 метри од десна страна има скали се симнуваш надолу.Значи право по асвалтот имаш кривина на лево па патот продолжува право и првата кривина десно што ќе ти наиде.Еве ти го местото зумирано и без проблем ќе го најдеш:https://www.google.com/maps/@41.9743415,21.4050008,36m/data=!3m1!1e3
Фала ти многу. Сигурен си дека и оваа не е запрена?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom