Искачување на Водно

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.625
Не е бидејки мој пријател планинар постојано полни од таму за дома.
Кога бил последен пат? Работата е што јас не сум бил подолго време, 2-3 месеци, и не знам всушност кога ја запреле...
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.365
Поени од реакции
68.030
Зошто е исклучена водата на Водно???? Ах леле.
Што ботој ќе беффте да не пишевте ебаго.
Запрена е цела година, се' им ебам :D
Заменуваме со лимонада од тоа ресторанчето над средно или пиво од трафиките :D
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
24
Поени од реакции
0
Дали знае некој од каде точно се влегува на патеката за велосипеди која води од доле до средно?
 
Член од
6 септември 2018
Мислења
31
Поени од реакции
9
Гледам нешто ќе се гради на почетокот на Словенска Патека (последниот ред на куќите). Знае некој што ќе биде и како воопшто добиле дозвола за тоа?
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Дај на мапа да видиме, не знам на која патека мислиш.
 
Член од
25 ноември 2021
Мислења
37
Поени од реакции
44
Сакам да пробам да трчам нагоре, ко на кеј исто ... Не знам дали ќе успеам во намерата.
 
Член од
17 април 2007
Мислења
163
Поени од реакции
325
Гледам нешто ќе се гради на почетокот на Словенска Патека (последниот ред на куќите). Знае некој што ќе биде и како воопшто добиле дозвола за тоа?
Божем кафиќ, ама запрена е изградбата, незаконски било дрн дрн
 
Член од
6 септември 2018
Мислења
31
Поени од реакции
9
Дај на мапа да видиме, не знам на која патека мислиш.
Пробав да барам, се изгубив. Има израмнето големо парче земја меѓу последните куќи пред мостот на кој завршува новата велосипедска патека за надоле. Баш од таму бев последен пат и имаше некои туристи пред мене. Пробаа да сликаат и им искочи некој човек што им рече дека тоа е приватен имот и не смее да се слика пошо ќе ги тужел. Затоа и ме заинтересира 1. како воопшто добил таму дозвола за градба 2. зошто толку крие плац на кој нема ништо изградено.

Божем кафиќ, ама запрена е изградбата, незаконски било дрн дрн
Ова ми има смисла иако појма немам кој би му одел таму. Нити асален пат има нити ништо. Се надевам ќе биде казнет и плацот вратен во првичната состојба (демек)
 
Член од
17 април 2007
Мислења
163
Поени од реакции
325
Пробав да барам, се изгубив. Има израмнето големо парче земја меѓу последните куќи пред мостот на кој завршува новата велосипедска патека за надоле. Баш од таму бев последен пат и имаше некои туристи пред мене. Пробаа да сликаат и им искочи некој човек што им рече дека тоа е приватен имот и не смее да се слика пошо ќе ги тужел. Затоа и ме заинтересира 1. како воопшто добил таму дозвола за градба 2. зошто толку крие плац на кој нема ништо изградено.


Ова ми има смисла иако појма немам кој би му одел таму. Нити асален пат има нити ништо. Се надевам ќе биде казнет и плацот вратен во првичната состојба (демек)
Tаква беше пресудата, да се врати во првобитна состојба, но си чмае така.

BTW нема закон кој вика дека неможеш да сликаш приватен имот.
 
Член од
6 септември 2018
Мислења
31
Поени од реакции
9
Tаква беше пресудата, да се врати во првобитна состојба, но си чмае така.
Машала, поодамна било ова. Јас таму бев пред 3-4 недели таму беше и "сопственикот", а веста е од пред еден месец. Претпоставувам разговорот бил уште поодамна што значи пак си продолжиле со работа штом таму го начекав. Исто објаснува и зошто беше толку против сликање.

BTW нема закон кој вика дека неможеш да сликаш приватен имот.
Нема, ама кога ти искача некој бате од чип и ти зборува со албански акцент ќе си го смислиш законот колку да немаш проблеми. Иначе пробаа они да се објаснат, ама јас веќе си отидов па не знам што бидна.
 
Член од
17 април 2007
Мислења
163
Поени од реакции
325
Машала, поодамна било ова. Јас таму бев пред 3-4 недели таму беше и "сопственикот", а веста е од пред еден месец. Претпоставувам разговорот бил уште поодамна што значи пак си продолжиле со работа штом таму го начекав. Исто објаснува и зошто беше толку против сликање.


Нема, ама кога ти искача некој бате од чип и ти зборува со албански акцент ќе си го смислиш законот колку да немаш проблеми. Иначе пробаа они да се објаснат, ама јас веќе си отидов па не знам што бидна.
Шо ќе праиш, нема закон, пријавено, пресудено и пак иста приказна.
Го ебаа и Водно и цела држава, мислам сите политичари не ги делам ... исто се сите
 

mortum

Слобода или Смрт
Член од
5 ноември 2021
Мислења
107
Поени од реакции
83
Сакам да пробам да трчам нагоре, ко на кеј исто ... Не знам дали ќе успеам во намерата.
Лесно е само темпото треба да го контролираш (ќе ти биде помачно). Ако имаш истрчано 10к под саат.
ќе моеш да го трчаш нанагоре до врв.
ја полумаратон иам истрчано Водњанска - Средно Водно - Горно Нерези - Долно Нерези - Покрај Кеј - Жабарот. (1:25:00) - ми скрати 20мин дека е горе долу (елевацијата) ама не беше лошо за предизвик после тоа ден два нозете ме искинија ама стандард ко после полу маратон.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.625
Пух, пред 5 години. Сеа почнав пак со Водно.
1652556710582.png
Мора да го бркам рекордов а со оглед на тоа што сум стапче напраен и имам многу кондиција, ќе биде.
Може и уште утре, веројатно месецов, најдоцна јуни xD
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.625
Аноне сине па ти се бодеш. За една секунда, хаха. Како не го видов при крај, да дозапнам и да биде под 50...

1652623994608.png

Запнав ептен до Средно, за 17:40... ако не се лажам 18:30 ми е рекорд до Средно.
После многу брзо се задишав на патот до врв и не можев да држам темпо ко до Средно.

Треба да пробам и без ранец некој ден да отидам, сепак 1.5кг некаде иам у ранец...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom