Интер-Милан, Дерби дела Мадонина. 22.12.2013

  • Креатор на темата Џонтра Волта
  • Време на започнување

Победник во дербито:


  • Вкупно гласачи
    114
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Е на кое ниво паднаа Интер и Милан,еден Мунтари Констат,Гуарин да бидат звезди на вечерта:facepalm:.А порано ми беше мерак милина беше да гледаш дерби меч,од ова денеска ми се одмили да гледам фудбал.Инаку Паласио е играчиште:cuc:.Вака е јак,а замислите да има подршка у нападот,или да има некој да му даде добра топка,има да гази дечкото.
Tргај го Гуарин од таму.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.225
Поени од реакции
108.080
Е на кое ниво паднаа Интер и Милан,еден Мунтари Констат,Гуарин да бидат звезди на вечерта:facepalm:.А порано ми беше мерак милина беше да гледаш дерби меч,од ова денеска ми се одмили да гледам фудбал.Инаку Паласио е играчиште:cuc:.Вака е јак,а замислите да има подршка у нападот,или да има некој да му даде добра топка,има да гази дечкото.
Не какај за Гуарин бре, играчина е. :)
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.853
Поени од реакции
8.696
Одамна не бев гледал толку лоша утакмица, во цел меч дали имаше по една 100% шанса на двете страни, а јас пак си викам ќе биде интересно врз основа на минатото коло кога ги гледав Интер со Наполи, а Милан со Рома ..
Овој Милан е најслаб Милан барем од кога јас пратам фудбал,немаат ни резултати,а рака на срце немаат ни играчи, освен Балотели,Кака па и Де Шиљо немаат ништо вредн о во тимот .. Интер пак од друга страна исто имаат исто лош состав,ама резултатски па не се лоши оваа година, за разлика од лани,сега барем имаат резултати, а играта не им е ништо подобра од онаа на Милан .. незнам тој Мацари зошто уште го гуши Ковачиќ на клупа и зошто го мачи Паласио сам во нападот, во десет наврати кога беше во него топката незнаеше што да прави со неа бидејќи беше буквално осамен во нападот ..
како и да е Миланското дерби не е она што беше во минатото(n)
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.225
Поени од реакции
108.080
Ок де моја грешка,затоа сеа ќе ви го украдемо:D,ама многу тепаше бе маме му е**м.
Напален беше до немај каде, 90 минути не застана со трчање. Види на хајлајтсот како се радуваше на голот на Паласио, мислам дека до сеа се нема така израдувано на негов гол. :D

П.с. Не иде Гуаро нигде, останува во Интер. :)
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Абе овај Паласио две сезони игра страшново Интер само што тимот е слаб и нема подршка..искрено никогаш не прави глупости и скоро немам видено да изгуби топка или да му ја земат..реткост..и плус дисциплиниран 99% во задачите што ги прави...алал нека му е само штета што игра во слаб Интер
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
А, Мунтари бе човече, каков дегенерик еј. Грдосијата во Интер имаше задача само да му ги чисти копачките на Станковиќ... Сеа сфаќам зашто е фрустриран мамето негово.

6129_130747717745_3131939_n.jpg
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.301
Поени од реакции
41.987
Pa koga ke vidis 90% od afrikancite u Italia ili cistat konduri ili prodavaat ckartni cvikeri u venecia, nema ljutis tuka.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.796
massimo oddo @maxoddo76 12h

Merda..il derby nooooo !!!!

И јас исто искоментирав.


Ниедна екипа не покажа ништо и ова е дефинитивно најлошото дерби што сум го гледал.
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.068
Поени од реакции
17.782
Што знам, мене претходното помалку ми се допадна. Вчера барем имаше победник и затоа има малку жар, препукување и слично.

Нема полошо нешто од Дерби без победник (n)
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Напален беше до немај каде, 90 минути не застана со трчање. Види на хајлајтсот како се радуваше на голот на Паласио, мислам дека до сеа се нема така израдувано на негов гол. :D

П.с. Не иде Гуаро нигде, останува во Интер. :)
Види го за голот на Камбијасо со Наполи минатото коло и лани на Скелото против Милан. :)
 
C

Castiel

Гостин


За жал ко што тргнале двете екипи ова можеби ќе е последна слика од двајца Светски играчи ( А не Мунтари, Констат, Нагатомо, Џонатан) покажуваат респект....
 

JUVE_Ultras

Ragazzo della piazza
Член од
22 септември 2010
Мислења
2.451
Поени од реакции
3.968
Битно Барбара се изнаслика вчера за фб и Инстаграм,а тоа што тимот и е 13 место и загуби уште едно градско дерби во низа,мање битно :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom