Интернет радио и телевизија (стримови, прашања, генерална дискусија...)

Член од
7 октомври 2020
Мислења
271
Поени од реакции
388
A1 Srbija pa malo pogledaj na netu možda oni imaju tako nešto.
 

dragan100

Dragan100
Член од
1 март 2017
Мислења
35
Поени од реакции
20
Знае некој некаква сателитска телевизија во Србија а да ги има и Arena Sport и Sport klub?

Барам ова бидејќи во местото каде што сакам да гледам телевизија нема воопшто интернет за гледање IPTV. Нема воопшто бандери ниту е спроведено нешто за оптички или било каков интернет.
bez internet tesko
Автоматски споено мислење:

total Tv prasaj kaj niv
 
Член од
30 јануари 2020
Мислења
386
Поени од реакции
361
A1 Hrvatska plaćam nekih 25eura,brzina oko 100 mgbs na 4g mrezi a na 5g 150 mbgs ovisno o dostupnosti mreže dosta ljudi to prakticira na selu jer nemaju fiksni internet a za hd kanale je dovoljno i nekih 20mbs.
Da, ali ti je ograničeno koliko možeš Gb mesečno da prevučeš, U Srbiji najveći mobilni operater MTS nudi 500 Gb mesečno za oko 17evra.
Inače za gledanje HD kanala ti je dovljna stabila brzina od 10mbs, a FHD od 20-25mps.
 
Член од
7 октомври 2020
Мислења
271
Поени од реакции
388
Da, ali ti je ograničeno koliko možeš Gb mesečno da prevučeš, U Srbiji najveći mobilni operater MTS nudi 500 Gb mesečno za oko 17evra.
Inače za gledanje HD kanala ti je dovljna stabila brzina od 10mbs, a FHD od 20-25mps.
ja imam preplatu vec dugo,odavno po starim uvjetima tako da nemam s tim problema jedini kad nesto kupim preko interneta e onda mi dode obavijest da sam prekoracio limit tj preplatu.
 
Член од
27 февруари 2017
Мислења
372
Поени од реакции
278
moze li gde da se nađe tjedenski program cinema 3 i 4 mislim na exyu kanale
 
Член од
25 септември 2017
Мислења
35
Поени од реакции
10
Има ли некој една листа да ми прати во дм. Ви благодарам
 
Член од
2 јули 2009
Мислења
302
Поени од реакции
164
ако некој има некој на форумов што нуди иптв комплетно бохови и листи нека ми прати понуда за комплет или некој што користи иптв нека ми напише во порака од каде користи да купам
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.902
Поени од реакции
7.570
Балканците пред се Срби, Хрвати и кој се не има тука би ги замолил да се вклучат на темава ако имаат нешто паметно да пишат во врска со случувањето во Србија.

 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
2.302
Поени од реакции
1.775
Дечки, малце сум за'рѓал, некој линк од некоја листа?
 
Член од
8 јуни 2019
Мислења
316
Поени од реакции
321
Ja imam možda zanimljivo pitanje. Kako to da iako mi nađe validan mac, očita kanale i portal i sve, ali u sfvip kada pustim kanal izbaci loading failed, a u stbemu samo izbacuje onu traku od tog programa, mene zanima u čemu je fora i kako se to da pustiti uopšte, a nije vezan za ip niti išta?
 
Член од
1 ноември 2018
Мислења
95
Поени од реакции
200
Ja imam možda zanimljivo pitanje. Kako to da iako mi nađe validan mac, očita kanale i portal i sve, ali u sfvip kada pustim kanal izbaci loading failed, a u stbemu samo izbacuje onu traku od tog programa, mene zanima u čemu je fora i kako se to da pustiti uopšte, a nije vezan za ip niti išta?
Treba ti user agent
 

Kajgana Shop

На врв Bottom