Интернет радио и телевизија (стримови, прашања, генерална дискусија...)

Член од
8 април 2017
Мислења
1.842
Поени од реакции
3.093
U postavkama defendera jednostavno stavis Real Time Protection na off i iskljucio si defender.
Mozes jos provjeriti sa ccleaner da li defender ima neku zakazanu zadacu, one ce se i dalje izvrsavati pa i to mozes iskljuciti.
Time si iskljucio defender iz sustava, vrlo jednostavno.
Nije tako, jer kad tako napraviš kroz neko vrijeme se sam upali ili kod Restarta. A da nepričam kad ga i ugasiš tako da opet onaj proces njegov troši puno rama u pozadini antimalwer
 
Член од
9 јануари 2018
Мислења
530
Поени од реакции
1.529
Znam da Te ne mrzi i da ćeš nam sad napisati putanju za defender izuzeće u win 10 ,da ne tražim po YT, now sam sa ovom win distribucijom (sva je kao Linux, samo ima registre

U AVG i Avast-u to je na panelu i lako je, ovde je verovatno PC/User /all data*Roaming .....................??????????????????
Probacu moj druze na brzaka u par slika objasniti...nije tesko.samo da vidimo kako je najednostavnije.
Udješ u windows bezbednost(pokrenes vidi se na slici prvoj)
ides na postavke zastite od virusa i pretnji(sitnije ispisano upravljanje postavkama udejes tu)
Prvo na sta nailazis je ZASTITA U REALNOM VREMENU klizačem isključiš ako želiš to probati,mada je napomenuto da to traje izvesno vreme i da se automatski uključuje nakon toga?
Dole ispod toga naces na IZUZETCI(kliknes na dodaj ili ukloni izuzetak.....
windows bezbednost 1.png windows bezbednost 1.png 2 slika.jpg 3.jpg 4.png 5.jpg
Moze se izbrisati sto sam i uradio na nekim drugim racunarima ali nije to skoro uradjeno izmenom datoteke u registru i jos par nacina ali ako ne uspes...probaj prvo podesi ili isključi ili dodaj u izuzetke u defenderu pa videcemo.
Zamolio bih administraciju da ne obrise post ako nije u temi dok moj prijatelj ne preuzme snimi sta mu treba..
pozdrav za sve
 
Член од
6 мај 2017
Мислења
1.390
Поени од реакции
2.835
ma da u upravitelju zadataka/lokalni servisi je verovatno setin, ali nesmem čačkati, da ne zeznem sys. pa bude nestabilan,odlučio sam OB i slične čemu smeta, vozim na 7 ci, a Feyzu i Saletove mašine ostavim na 10-ki, i šta god ne da ide na 7-cu ,i tako će da bude, malo glupo, al ne smem destabilizirati 10-ku,. Eto tako rešeno.
 
Член од
9 јануари 2018
Мислења
530
Поени од реакции
1.529
Автоматски споено мислење:

Hvala momci, i moj druže @alfa71, dovoljno je bilo otvoriti Windpws security, ja sam otišao u tuplju stranu
Ma ne samo u windows security tj.kako sam pisao windows bezbednost Slika 1 (pisem ovo i za druge ako kome zaškripi oko ovoga)i tu se ulazi u te korake...a ono ako ne uspe to se odnosilo vise da moze i na druge nacine tj.ako ne budes zadovoljan sa onim regularnim postupcima...
Onda se moze izmenom datoteke registra ,ili Local group policy editoru.....da ne gnjavimo dalje :D srećno ako ne uspeš javi se
 
Последно уредено:
Член од
27 февруари 2017
Мислења
893
Поени од реакции
3.741
Nije tako, jer kad tako napraviš kroz neko vrijeme se sam upali ili kod Restarta. A da nepričam kad ga i ugasiš tako da opet onaj proces njegov troši puno rama u pozadini antimalwer
Pa jasno da ga iskljucujes samo privremeno do slijedeceg restarta dok obavis neke radnje kojima defender smeta, nema smisla ostati trajno bez AV. Ako ga hoces unatoc tome za stalno iskljuciti desnom tipkom misa odi u donji lijevi kut, iz menija odaberi Pokreni i upisi gpedit.msc
Otvori se prozor sa Group Policies, u njemu odes na: Konfiguracija racunala -> Administrative Templates -> Windows Components -> Microsoft Defender Antivirus.
U desnom prozoru imas stavku: Turn off Microsoft Defender Antivirus, dvoklik na nju i u novom prozoru odaberes Enabled umjesto standardnog Not Configured.
Nakon toga se Defender vise nece pokretati niti kod restarta racunala.
 
Член од
8 април 2017
Мислења
1.842
Поени од реакции
3.093
Pa jasno da ga iskljucujes samo privremeno do slijedeceg restarta dok obavis neke radnje kojima defender smeta, nema smisla ostati trajno bez AV. Ako ga hoces unatoc tome za stalno iskljuciti desnom tipkom misa odi u donji lijevi kut, iz menija odaberi Pokreni i upisi gpedit.msc
Otvori se prozor sa Group Policies, u njemu odes na: Konfiguracija racunala -> Administrative Templates -> Windows Components -> Microsoft Defender Antivirus.
U desnom prozoru imas stavku: Turn off Microsoft Defender Antivirus, dvoklik na nju i u novom prozoru odaberes Enabled umjesto standardnog Not Configured.
Nakon toga se Defender vise nece pokretati niti kod restarta racunala.
Ja smatram da su antivirusi gluposti.. Samo uspore računalo.. Pali se ventilator ua ništa. Sve viruse sami stavimo u računalo.. Iskreno na 10 stalno gasim a na sedmici nikad nisam imao av.. Tako 15 godina i gle čuda, nikad virusa nisam imao
Автоматски споено мислење:

Da ti nekažem koliko puta mi je obrisao wot web i neke stvari kad ga na brzinu zaboravim provjerit i ugasit..
 
Член од
6 мај 2017
Мислења
1.390
Поени од реакции
2.835
tRI KORAKA
1.windows sigurnost
2.postavke zaštite od virusa i pretnji
skrol dole do podnaslova IZNIMKE
(dodavanje ili uklanjanje iznimki)
naravno dodate mape,OSTAJU POSLE; GAŠENJA ILI RESTARTA
neznam šta će biti kod dogradnje, ako izbriše, ponovit ću,i što je najbitnije ne briše mi.exe fajlove, što je bio slučaj ranije čim anzipujem mapuskenera,odmah ugasi ikonu.exe
Sve RADI
evo priloga i nema što bi linuxsaši rekli DEAMON procesa (ovaj Laptop ima samo 4GB RAM-aDDR3) i (AMD Phenom 4x2.2 bazičnih Ghz dovoljno zanavedene alate.)
 

Attachments

Последно уредено:

ovs

Член од
4 јануари 2021
Мислења
293
Поени од реакции
415
Nisam ispratio pitanje u kompletu,na brzinu nisam nasao gde je i postavljeno ali....
Vidim da je vezano za OB OpenBullet,koji ne funkcionise ili tako nesto...
Nisam siguran dali mozes da ga pokrenes ili?
Problem je česti recimo što OB defender obriše kao pretnju ovo vazi za korisnike windows 10 koji je instaliran po defaultu.
Naravno da se moze vratiti kad ga defender prepozna i staviti u izuzetke tj.da ga izuzme izbaci kao pretnju ali...često defender pravi i dalje isti problem.....rešenje :D -brisati defender

Pozdrav narode
Nije do defender isklucen je,u pitanje je varijanta 1.3.1 anomaly koja nece da se startuje'openbullet has stopped working.a problem caused the program to stop working.....close the program'
probao sam sa svi netframework verzije mislio sam da mozda je do to ali pak daje isti popup error.
ove druge verzije silverbullet i 1.4.4 i sl rade ali ih ne mozem koristiti jer config sta sam koristio(albatros) je uragjen za 1.3.1 anomaly modded ver i ne radi sa drugim verzije.


edit:ako zna neko da pise tu ili na pp kako da se konvertuju macove iz nordic?
probao sam so MAG converter ne radi .
 
Последно уредено:
Член од
29 август 2009
Мислења
131
Поени од реакции
22
Kazete nekoj player sto raboti so mac adresi... ott navigator ne mi ja otvara listata...na stbemu ja otvara ama me nervira sto ima reklami, progtv ne mi gi orvara site programi na nekoi mi bara user i pas
 
Член од
7 февруари 2021
Мислења
477
Поени од реакции
681
Kazete nekoj player sto raboti so mac adresi... ott navigator ne mi ja otvara listata...na stbemu ja otvara ama me nervira sto ima reklami, progtv ne mi gi orvara site programi na nekoi mi bara user i pas
Stb Emu ima reklame ?? Odakle si ti to zakacijo.Do sada nisam ni jedan stb emu nasao sa reklamom.Probaj 1.2.9.2 verziju radi vrlo dobro i bez reklame ,barem kod mene .
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.735
Поени од реакции
7.983
Stb Emu ima reklame ?? Odakle si ti to zakacijo.Do sada nisam ni jedan stb emu nasao sa reklamom.Probaj 1.2.9.2 verziju radi vrlo dobro i bez reklame ,barem kod mene .
Излегуваат некогаш, ама тоа трае 10 секунди и најгоре се. Не сметат воопшто, најважното е што работи перфектно!
 
Последно уредено:
Член од
13 ноември 2016
Мислења
526
Поени од реакции
1.126
Nije do defender isklucen je,u pitanje je varijanta 1.3.1 anomaly koja nece da se startuje'openbullet has stopped working.a problem caused the program to stop working.....close the program'
probao sam sa svi netframework verzije mislio sam da mozda je do to ali pak daje isti popup error.
ove druge verzije silverbullet i 1.4.4 i sl rade ali ih ne mozem koristiti jer config sta sam koristio(albatros) je uragjen za 1.3.1 anomaly modded ver i ne radi sa drugim verzije.


edit:ako zna neko da pise tu ili na pp kako da se konvertuju macove iz nordic?
probao sam so MAG converter ne radi .
Nema svaki mac user i pass...converter radi ali nema sta da convertuje.Ako radi mac...imas toliko plejera.
 
Член од
9 јануари 2018
Мислења
530
Поени од реакции
1.529
edit:ako zna neko da pise tu ili na pp kako da se konvertuju macove iz nordic?
probao sam so MAG converter ne radi .
Za tu verz OB imas drugi problem naknadno cu napisati .....
velike promene u globalu su u iptv-u...puno sevrera ,portala i desava se sto danas radi na ovaj način sutra ne ide... ;):D..
Pisem zbog pitanja u vezi tog convertera mac to m3u...ne ide to vec duze vremena ,mislim ni na jedan portal.
Nordic ide "radi"i u VLC ali ne na taj način,naravno radi i na druge playere...
 
Последно уредено:
Член од
7 февруари 2021
Мислења
477
Поени од реакции
681
Излегуваат некогаш, ама тоа трае 10 секунди и најгоре се. Не сметат воопшто, најважното е што работи перфектно!
Ja sam samo pitao gde ste te reklame zakacili od kuda ste hi pokupili.Koristim vec dugo vremena Stb Emu nigde nikakvu reklamu nisam video niti na mobitelu ,Android Boxu niti na Amazon Fire Tv stiku.Bas se cudim kada procitam da vam se pokazuju reklame na Stb Emulatoru.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom