Интернет радио и телевизија (стримови, прашања, генерална дискусија...)

saskon

Член од
22 август 2008
Мислења
2.225
Поени од реакции
5.452
Xiaomi Mi TV stick имам за вакви потреби :)

Од кај да ја симнам? Се сомневам дека ја има на Play Store со подесени канали.
Да не рекламирам, имаш готова апликација од serbianforum. Инсталирај и нема да зажалиш.
Screenshot_2021-03-31-00-18-59-210_com.nathnetwork.xciptv.jpg
Ако сакаш нешто посебно, тогаш stbemu. Зошто посебно, затоа што треба многу податоци да се запишат како serial number, id1, id2, но вреди за трудот.
На работа сум, од мобилен не можам упатство сега.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.808
Поени од реакции
33.641
Ne treba ti Kodi ,skini ovu aplikaciju odnosno instaliraj https://www.rokkr.net/ imas sve u njoj.
Serije ,Filmove do svih Balkanskih ,Evropskih i svetskih kanala.
url za instalaciju huhu.to.
Sto je najvaznije nije teska kao Kodi.
Ова функционира и на Андроид телефон, нели? И мене ми треба за Sport Klub 3. Имам претплата на Македонски Телеком, имам Sport Klub 3 дома, ама тие ги немаат вклучено Sport Klub каналите на MaxTV GO апликацијата, а понекогаш кога не сум дома ми треба, за Formula 1 најмногу.

Или ако не функционира, дајте некоја лесна за користење апликација за телефон каде можам да гледам Sport Klub 3.
 
Член од
7 февруари 2021
Мислења
477
Поени од реакции
681
Ова функционира и на Андроид телефон, нели? И мене ми треба за Sport Klub 3. Имам претплата на Македонски Телеком, имам Sport Klub 3 дома, ама тие ги немаат вклучено Sport Klub каналите на MaxTV GO апликацијата, а понекогаш кога не сум дома ми треба, за Formula 1 најмногу.

Или ако не функционира, дајте некоја лесна за користење апликација за телефон каде можам да гледам Sport Klub 3.
Moze ,radi na vise sistema https://www.rokkr.net/download
 
Член од
19 ноември 2019
Мислења
1.116
Поени од реакции
4.204
Nemojte me zatrpavat u inbox porukama za visekonekcijske liste, mnogima od vas rade mjesecima neke koje sam vam slao i opet pitate jer nije twobrothers, diaspromedia i slicno, nije vam prva kategorija kanala ex yu pa je to problem valjda...

Imate evo aplikaciju sa SF -a i unutra liste koje bi vam i ja isto poslao tako da instalirajte aplikaciju i gledajte.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.903
Поени од реакции
7.571
Oва е прва казна во Македонија за продавање IPTV или имало и предходно?
 
Член од
24 септември 2019
Мислења
2.478
Поени од реакции
3.756
Nemojte me zatrpavat u inbox porukama za visekonekcijske liste, mnogima od vas rade mjesecima neke koje sam vam slao i opet pitate jer nije twobrothers, diaspromedia i slicno, nije vam prva kategorija kanala ex yu pa je to problem valjda...

Imate evo aplikaciju sa SF -a i unutra liste koje bi vam i ja isto poslao tako da instalirajte aplikaciju i gledajte.
pa, kad postoje takve aplikacije, onda ne treba vise nikome slati liste
 
Член од
30 јануари 2020
Мислења
386
Поени од реакции
361
Ta lista sa SF već dostiže maksimum konekcija i potrajaće ... još koji dan !
 

kikobasic

Finest Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
31 јули 2020
Мислења
113
Поени од реакции
84
oscam cccam imali ko stabilnu imam resiver i neki oscam ali steka.poz hvala
 

Kajgana Shop

На врв Bottom