Интернет радио и телевизија (стримови, прашања, генерална дискусија...)

placeb

place_b
Член од
21 јуни 2016
Мислења
3.357
Поени од реакции
3.132
Еве вчера ја пробав супер е дури и на листата што ја имав ми најде логоа и epg. Скоро исто е како да си на било кој оператор Тотал тв и слични само што нема многу опции. Знаш ли дали апликацијата е целосно бесплатна или не ? Ми пишуваше 7 дена дека трае активирно на листата.
Не е бесплатна, ја купив(околу 300 и нешто денари) и стварно е најдобра,освен various EPG,имаш и кратки содржини за серии.филмови,док.емисии...Листата сама се апдејтира..
И не е за година дена или сл.туку активацијата е неограничена...
 
Последно уредено:
Член од
6 мај 2017
Мислења
1.390
Поени од реакции
2.835
ne ti treba login i pass taj nije izkljucil opcija preuzimane lista tako da posle 8000 upises ovo playlist.m3u8(8000/playlist.m3u8) sve to stavis u VLC i odmah dobijas lista.
Tako je dobar joj status
primer gore Nolt
http://213.91.84.24:9002/
nema dobar status, zakljucao gazda, nema lista,znaci, listu vuces gornjom komandom, a usput proveri i portove sa te adrese, razvuce se ona na vise
 

hijazez

Molla kuqe
Член од
27 февруари 2017
Мислења
296
Поени од реакции
482
Еве вчера ја пробав супер е дури и на листата што ја имав ми најде логоа и epg. Скоро исто е како да си на било кој оператор Тотал тв и слични само што нема многу опции. Знаш ли дали апликацијата е целосно бесплатна или не ? Ми пишуваше 7 дена дека трае активирно на листата.
Vidim da placeb vec dao odgovor (5,49 €).
U kombinaciji sa MXPlayer Pro radi odlicno.
Opcije.
 

placeb

place_b
Член од
21 јуни 2016
Мислења
3.357
Поени од реакции
3.132
А што кога ќе ја платиш апликацијата добиваш и тв канали или само плаќаш за да може целосно да се користи без да имаш проблеми ?

Ако во плаќањетото не одат во пакет и тв канали тогаш ќе видам ако може некаде да ја најдам пиратски од торент или било кој сличен сајт за симнување.
Друже, доунлоад,заборави!!!(кодот е само за еден корисник!!!2-ца одма блок...)а 300 ден.се ништо во споредба со тоа што го добиваш.

(да не излезе,друг цитираш, а јас ти одговарам :D)

Р.S.
Купи си ја,"модератор"си.:cool::)хехехе...
 
Член од
27 јануари 2015
Мислења
565
Поени од реакции
549
Друже, доунлоад,заборави!!!(кодот е само за еден корисник!!!2-ца одма блок...)а 300 ден.се ништо во споредба со тоа што го добиваш.

(да не излезе,друг цитираш, а јас ти одговарам :D)

Р.S.
Купи си ја,"модератор"си.:cool::)хехехе...
И замисли у некој стан кај што има некој телекабел у спална и макс тв у дневна закачуваат двете листи на телевизорите со различна ип и оп бан, абе жената од тараса ќе те фрли за пазарење! :ban: :pos:
 

placeb

place_b
Член од
21 јуни 2016
Мислења
3.357
Поени од реакции
3.132
И замисли у некој стан кај што има некој телекабел у спална и макс тв у дневна закачуваат двете листи на телевизорите со различна ип и оп бан, абе жената од тараса ќе те фрли за пазарење! :ban: :pos:
Најди ми пиратска верзија што работи,сам ќе се банирам,само за тебе..:facepalm:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom