Интернет радио и телевизија (стримови, прашања, генерална дискусија...)

Член од
15 јули 2007
Мислења
15.143
Поени од реакции
7.705
Ја испробав и NexTV IPTV Player апликацијата.

Интересно е на оваа апликација што доколку листата канали има и видеотека ви ја вади во посебен дел кој дизајн е сличен како Netflix, HBO Max и други вади лого од странските филмови и серии, вади опис, рејтинг од TMDB и ред други додатни работи.
За тв каналите вади EPG aко има самата листа.

Е сега и оваа апликација како и другите кој ги пишав предходно тука се доплаќа за некој плус опции како што е вртење тв канали преку далинското на + и -
 
Последно уредено:
Член од
25 октомври 2013
Мислења
157
Поени од реакции
255
@MARCELLO , пробај имаш и smarters iptv lite апликација за андроид и таа е добра и бесплатна .Или XCIPTV.
И двете апликации даваат ЕПГ
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.143
Поени од реакции
7.705
@MARCELLO , пробај имаш и smarters iptv lite апликација за андроид и таа е добра и бесплатна .Или XCIPTV.
И двете апликации даваат ЕПГ
Знам но јас барам некоја со поинтересен дизајн.

Ете тие што ги пишувам NexTv IPTV Player, Live Channels... се со дизајн слични како што нудат А1, EON TV, Телеком и други тв оператори.


Е сега убавото секогаш се плаќа ама ако решиш да платиш IPTV листа и плус да платиш за апликација ќе ти ја крене цената.
 
Член од
13 ноември 2020
Мислења
68
Поени од реакции
58
Знам но јас барам некоја со поинтересен дизајн.

Ете тие што ги пишувам NexTv IPTV Player, Live Channels... се со дизајн слични како што нудат А1, EON TV, Телеком и други тв оператори.


Е сега убавото секогаш се плаќа ама ако решиш да платиш IPTV листа и плус да платиш за апликација ќе ти ја крене цената.
Еве една бесплатна
Vstro Player_8.5.9_APKPure
каналите можи да ги менуваш на бројките од далечинското
Видеотека не користам и нз како е
Оваа не е за на телефон само за тв
 
Последно уредено:
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.143
Поени од реакции
7.705
Најдов Tivimate premium стара верзија 2.1.5 што работи. Единствено на старата верзија нема во менито VОD посебно да отвораш филмови и серии ако има во листата.

Е сега некој ако има било каква листа канали небитно колку ќе трае нека прати. Да истестирам повеќе листи дали би кочело.
 
Член од
27 јуни 2009
Мислења
225
Поени од реакции
101
Најдов Tivimate premium стара верзија 2.1.5 што работи. Единствено на старата верзија нема во менито VОD посебно да отвораш филмови и серии ако има во листата.

Е сега некој ако има било каква листа канали небитно колку ќе трае нека прати. Да истестирам повеќе листи дали би кочело.
Сите листи се плаќаат,ако сакаш да не кочи.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.143
Поени од реакции
7.705
Сите листи се плаќаат,ако сакаш да не кочи.
Јасно ми е. Имам лош интернет и сега за сега не би сакал да платам листа се додека не се префрлам некогаш на подобар интернет.
 
Член од
24 ноември 2018
Мислења
368
Поени од реакции
226
Pozdrav drustvo dali znate gde mogu da pratim kvalifikacije za roland garros na kom kanala treba igrat medjedovic al nemogu nac gde ...
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.143
Поени од реакции
7.705
Kvalifikacije idu na Eurosport Player, skineš aplikaciju sa Google Play-a i gledaš free ili nađeš strim na sportskim portalima.
Некој од квалификациите се и на Max апликацијата, поранешна HBO Max. Преку операторите кој нудат Max мислам кај повеќето плус се доплаќа за спортовите.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.143
Поени од реакции
7.705
Има некој некоја листа канали каде што ја има Premier League онаа што ја имаат Телеком Србија МТS?
 
Член од
26 февруари 2017
Мислења
244
Поени од реакции
35
Da li ima neko da podeli listu da ima sve srpske arene sport?
Hvala unapred.
 

DarthMakedon

Македонец
Член од
20 април 2008
Мислења
1.913
Поени од реакции
166
Ми треба тест листа за смарт иптв апликацијата да ја тестирам на нов Самсунг тв.


Sent from my 2306EPN60G using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom