Интернет радио и телевизија (стримови, прашања, генерална дискусија...)

Член од
15 јули 2007
Мислења
15.049
Поени од реакции
7.654
Zaista ne znam zašto bi trebali tu voditi "razpravu" o tome, pošto u opisima aplikacija sve veoma jasno piše. I ocjene koristnika su veoma riječite...
Ги пробав апликациите, добро е што може да се ставаат бесллатно повеќе тв листи со канали. Е сега мене ме нервира што не ги прикажува тв каналите во менито на Android TV, нема опција да се додаде да ги прикажува.

Друго што приметив а не знам дали е вака на други телевизори кога сум во Android TV менито и го исклучам на копче и вклучам телевизорот не ми се префрлува на апликација со тв канали автоматски. Јас би сакал при секое вклучување телевизор директно да ми се уклучуваат тв каналите.
 
Член од
4 април 2018
Мислења
59
Поени од реакции
117
Ги пробав апликациите, добро е што може да се ставаат бесллатно повеќе тв листи со канали. Е сега мене ме нервира што не ги прикажува тв каналите во менито на Android TV, нема опција да се додаде да ги прикажува.

Друго што приметив а не знам дали е вака на други телевизори кога сум во Android TV менито и го исклучам на копче и вклучам телевизорот не ми се префрлува на апликација со тв канали автоматски. Јас би сакал при секое вклучување телевизор директно да ми се уклучуваат тв каналите.
Pokušaj o tome raspraviti sa kreatorom programa OVDJE
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.049
Поени од реакции
7.654
Pokušaj o tome raspraviti sa kreatorom programa OVDJE
Ако најдам негде од PVR Live Plus верзија без да плаќам би ја ставил таа. Не ми се даваат пари и за iptv листа и за апликација моментално. Знам дека не е многу ама приоритет штедење пари ми се за нешто друго.

Ако веќе мора да се плати и апликацијава ме интересира дали со нејзино плаќање за плус опции ја добивам платена да ја користам на повеќе телевизори?
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.049
Поени од реакции
7.654
Некој да не има било каква листа m3u што има и логоа и ЕPG во самата листа вметнато? Ми треба да истестирам во Live Channels апликацијата.
 
Член од
26 октомври 2019
Мислења
563
Поени од реакции
1.354
Некој да не има било каква листа m3u што има и логоа и ЕPG во самата листа вметнато? Ми треба да истестирам во Live Channels апликацијата.
Vecina listi ima logo i EPG. type=m3u_plus A mozes i sam provjerit tvoju listu.
Код:
http://url:port/xmltv.php?username=xxxx&password=xxx
PS
One 2 liste,sto sam ti nedavno poslao,rade odlicno i imaju EPG+Logo.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.049
Поени од реакции
7.654
Vecina listi ima logo i EPG. type=m3u_plus A mozes i sam provjerit tvoju listu.
Код:
http://url:port/xmltv.php?username=xxxx&password=xxx
PS
One 2 liste,sto sam ti nedavno poslao,rade odlicno i imaju EPG+Logo.
Сакам да пробам таква листа кога ќе ги спојам Dangoo player и Live Channels апликацијата дали ќе ми вди EPG и логоа

Апликацијта Dangoo player колку што видов нема опции посебно да ставиш EPG.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: zam
Член од
11 април 2012
Мислења
4.358
Поени од реакции
4.819
Сакам да пробам таква листа кога ќе ги спојам Dangoo player и Live Channels апликацијата дали ќе ми вди EPG и логоа

Апликацијта Dangoo player колку што видов нема опции посебно да ставиш EPG.
Nikade ne ti rekoa deka sam ke stavas EPG ili logoa

Toa sto ti pisaa da probas e koga ke ja vnesuvas listata vo playerot da pazis na krajot da i pisuva type=m3u_plus a ne type=m3u
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.049
Поени од реакции
7.654
Nikade ne ti rekoa deka sam ke stavas EPG ili logoa

Toa sto ti pisaa da probas e koga ke ja vnesuvas listata vo playerot da pazis na krajot da i pisuva type=m3u_plus a ne type=m3u
Да како што е пишана така ја ставам или е до плеерот или до листата. Исто ме зезаше ја инсталирав апликацијата DangoPlayer ми ја дава како празна откако ми направи update на апликацијата. Првиот пат кофа ја ставив листата во Live Channels не ми вадеше ни лого ни EPG.

Сакам Live Channels да ја користам затоа што ја мести са ти биде опција во surce кај што се HDMI 1, 2, 3.. да биде место ТV опцијата од самиот телевизор. Не ми се плаќа онаа PVR Live.
Друго телевизорот најверојатно ќе го ставам во стан кој ќе се изнајмува па да биде за сите полесно користењето.

Ако некој знае некоја слична апликација која се мести вака нека пише.
 
Член од
6 октомври 2017
Мислења
8
Поени од реакции
1
Pozdrav svima
Imal neko mozda jednu dobru domacu m3u listu viska, bio bi mu zahvalan.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom