Интернет радио и телевизија (стримови, прашања, генерална дискусија...)

novagrad

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Ladies
Член од
12 јануари 2016
Мислења
101
Поени од реакции
47
Последно уредено:

saskon

Член од
22 август 2008
Мислења
2.225
Поени од реакции
5.452
Не објавувајте вакви адреси кои се невкусни, а тој малоумен што ги креира само си го зголемува неговото его.

Таа адреса е portal.geniptv.com:8080/c/

Ако уште не научи пред тоа .streamtv.to може да напишеш што сакаш и адресата од порталот ќе работи.
Време е сопственикот на тој портал да си го заштити домеинот. Сум прочитаи и многу побезобразни адреси од овој портал.
 
Член од
25 септември 2009
Мислења
793
Поени од реакции
368
Ќе сака ли некој да ми прати портали за скенирање?
 
Член од
13 јануари 2021
Мислења
24
Поени од реакции
33
moze li jedna lista supernova za mene,hvala
To se jednostavno ne deli. Nego sam pa udri. Prikupi IP opsege, naoružaj se strpljenjem, PC uključen 24/7, to je recept. Nemam ni ja, trenutno, i šta ću sad? Jednostavno tražiš pa kad uloviš, uloviš. A kad uloviš onda budi čovek pa čuvaj i radi sa tim ono šta treba, gledaj! Srećno.
 
Член од
18 февруари 2016
Мислења
2
Поени од реакции
0
To se jednostavno ne deli. Nego sam pa udri. Prikupi IP opsege, naoružaj se strpljenjem, PC uključen 24/7, to je recept. Nemam ni ja, trenutno, i šta ću sad? Jednostavno tražiš pa kad uloviš, uloviš. A kad uloviš onda budi čovek pa čuvaj i radi sa tim ono šta treba, gledaj! Srećno.
Koji alat koristis za skrener UDP listi
 
Член од
13 јануари 2021
Мислења
24
Поени од реакции
33
Koji alat koristis za skrener UDP listi
WotWeb. Ranije HTTP Proxy Scanner i Udpxy_scan. Ali mi se Wotweb pokazao najpouzdaniji, testirao sam ga bezbroj puta na UDPXY adresama koje već imam, našao perfektan ####ms timeout i ne omašuje nikada i za razliku od HTTP Scanner-a pokaže ti server type odnosno "udpxy" i odmah vidiš jel našao šta. A i dobra stvar je što ima import za IP opsege, u .txt fajl staviš IP opsege i samo preko Browse za sekund ubaciš sve.

Ako neko ima preporuku za neki drugi IP:PORT range skener neka baci tip. Sigurno nije WotWeb najbolji. Smeta mi što nema IP range u Custom..
 

saskon

Член од
22 август 2008
Мислења
2.225
Поени од реакции
5.452
Некогаш го користев whatsup port scanner. Работеше добро на Vista. Го има уште но триал верзија.
Овој скенира цели рангови на адреси на сите портови, значи може комплет неколку илјади адреси. Wotweb исто може цел ранг но на зададен порт. Кај udpxy нема правило кој порт е отворен, не мора да значи дека е тоа 4022, може било кој.
За udpxy обратете внимание, обично но и не мора да значи е отворен порт 111.
Некогаш имаше многу отворени udpxy адреси, посебно Т2. Сега многу малку, не вреди да се бара .
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom