Интернет радио и телевизија (стримови, прашања, генерална дискусија...)

Член од
3 август 2016
Мислења
175
Поени од реакции
182
ja bih molio ako ima neka nasa lista da mogu samo ja da gledam posto mi je iskljucen totaltv jer nisam u mogucnosti da platim racune bio bih zahvalan.hvala
 
Член од
2 ноември 2009
Мислења
126
Поени од реакции
49
Аjде дај стави цела листа македонски тв канали.
Strimot od Sitel go izvadiv od http://www.tvstanici.net/tvsitelzivo2.html za Elvis saban koj baraše za onie nadvor od Makedonija. Jas odamna vidov da e nužno da se kupi lista koja kje trae setotogaš dodeka redovno si ja plakjaš.


Aplikacijata Makedonija tv super raboti nadvor od Makedonija.Za zal nikoj ne ja apdejtuva so novi sveži strimovi. Rabotat okolu 10 % od kanalite.Super dizajnirana i sredena aplikacija.....Ja ima da se simne i od Amazon FREE https://www.amazon.co.uk/s/ref=nb_sb_noss?url=search-alias=aps&field-keywords=makedonija tv
 
Последно уредено:
Член од
11 декември 2012
Мислења
1.073
Поени од реакции
596
На градина како е панелот за скенирање-gradina1.info:80 или имаат и друг панел.Кој знае нека пише или пп или тука.Уште поубаво да ми прати листа од градина на пп.
 
Член од
16 јуни 2016
Мислења
947
Поени од реакции
1.703
Последно уредено:
Член од
11 јуни 2016
Мислења
325
Поени од реакции
219

Attachments

Последно уредено:
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.143
Поени од реакции
7.705
Ова дали може да се гледа во Коди ?
Пробај, не користам јас Коди за да ти потврдам. Јас на VLC го уклучив и работаше само што мене ми стоеше цело време укочено не знам зошто, а друг пат сум гледал јутјуб стримови преку VLC.

Ако има опција Коди да се гледаат јутјуб видеа тогаш и јутјуб стримови не ќе биде проблем да се гледаат.
 
Последно уредено:
Член од
11 декември 2012
Мислења
1.073
Поени од реакции
596
Ова дали може да се гледа во Коди ?
Не работат во Коди преку иптв симпле клиент ни преку плејлист лоадер-ниедна од нашиве што се преку јутубе.Коди 16.1 јарвис верзија-ни преку пц вервија ни преку андроид бокс.позз.
 
Член од
12 октомври 2007
Мислења
84
Поени од реакции
30
ај некој ако ги има Stingray радијата од кај били стрим ми треба од нив фала Ч)
 
Член од
11 јуни 2016
Мислења
325
Поени од реакции
219

Attachments

Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom