Интернет радио и телевизија (стримови, прашања, генерална дискусија...)

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.356
Поени од реакции
4.878
Средив веќе, ви благодарам. Од каде ги наоѓате листите со канали? Некој да сподели спортски канали?
 
Член од
6 мај 2017
Мислења
1.388
Поени од реакции
2.831
Последно уредено:
Член од
11 јануари 2020
Мислења
561
Поени од реакции
4.520
Već dugo šetaš sama,
Noću, gradskim ulicama,
Nemirna i plaha,
Al' nema tu straha.

Tu, na ramenu ti stojim,
Teške korake da brojim,
I pazim na tebe,
U gluho vrijeme.

Ti se otimaš u mraku,
A ja poznam tvoju svaku...
Da ti mogu reći bar,
Tvoj sam anđeo čuvar.

Sve što davno prošla jesi,
Trebalo je da se desi,
Tko za ljubav daje mito,
Taj će ostat inkognito!

Dobro vam jutro dobri ljudi.
 
Член од
7 февруари 2021
Мислења
477
Поени од реакции
681
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.863
Поени од реакции
7.552
Ovo je napisao Predrag:

"Jedan mali info od strane tima Balkan Green, tim nakon 5 godina je primoran da digne ruke od svega ,razlog tome su ljubomorne duše koje su nam evo drugu grupu blokirali, tako da sve što se ubraja u naš rad, addon, buildovi, sve prestaje sa održavanjem, hvala svima koji su bili uz nas sve ove godine"

Opet im je neko prijavljivao grupu, pa su ih blokirali. Vidim nema grupe na FB. Ovu poruku je napisao u grupi Kodi BiH
Сепак денес видов продолжува да работи ова
До кога ќе видиме.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.863
Поени од реакции
7.552
još malo
До 15ти ќе трае бесплатно. Али имаат проблеми со апликацијата и често знае да не работи нешто. Јас гледам серија на таа апликација и често ми дава Error и ми ја гаси серијата уште на почеток епизода.

Така да можно и да го продолжат бесплатниот период додека не извадат нова стабилна верзија на апликацијава.
 
Член од
9 мај 2020
Мислења
29
Поени од реакции
12
До 15ти ќе трае бесплатно. Али имаат проблеми со апликацијата и често знае да не работи нешто. Јас гледам серија на таа апликација и често ми дава Error и ми ја гаси серијата уште на почеток епизода.

Така да можно и да го продолжат бесплатниот период додека не извадат нова стабилна верзија на апликацијава.
има Македонски канали?
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.863
Поени од реакции
7.552
има Македонски канали?
Нема. Од Аrena канали само Аrena Esport е достапен во Македонија. Од Спортски други канали има NBA, Liverpool FC TV, Zvezda, Partizan. Од филмски Film klub, Film klub extra, Dox Tv, Klasik tv. РТС има цел пакет, музички се некој Muzzik канали и оној Toxic пакет канали а другото не толку битно од канали нема.

Има неколку македонски радио станици.

Слаба понуда, најверојатно затоа што сеуште е промотивно бесплатен за користење.
 
Член од
25 септември 2009
Мислења
793
Поени од реакции
368
Нема. Од Аrena канали само Аrena Esport е достапен во Македонија. Од Спортски други канали има NBA, Liverpool FC TV, Zvezda, Partizan. Од филмски Film klub, Film klub extra, Dox Tv, Klasik tv. РТС има цел пакет, музички се некој Muzzik канали и оној Toxic пакет канали а другото не толку битно од канали нема.

Има неколку македонски радио станици.

Слаба понуда, најверојатно затоа што сеуште е промотивно бесплатен за користење.
Sky Folk ја има!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom