Интернет радио и телевизија (стримови, прашања, генерална дискусија...)

Дискусија во форумот 'Телевизии и емисии' започната од alekjov, 19 мај 2010.

 1. MARCELLO

  MARCELLO Модератор

  Член од:
  15 јули 2007
  Мислења:
  9.809
  Допаѓања:
  4.262
  Немам и јас барам некој да пушти линк.
   
 2. Sota

  Sota

  Член од:
  10 јули 2010
  Мислења:
  2.481
  Допаѓања:
  2.600
  Nesta smo zaboravili ?? ;)
  Arena Sport FHD SRB 1-5 .ts lista

  a1.png a2.png a3.png a4.png a5.png

  http://iptvip.com:25461/get.php?username=TiU2aL7i6V&password=fasft54y5utj5&type=m3u


  /SPOILER]
  Thu, 12 Sep 2019 04:00:00 GMT max_connections 5
  Pozdrav
  --- Споено дупло мислење, 15 јуни 2019 ---

  Pozdrav
   
  Последно уредено: 15 јуни 2019
  На mandrak11 и Bic@ им се допаѓа ова.
 3. Fazlija

  Fazlija

  Член од:
  18 ноември 2018
  Мислења:
  66
  Допаѓања:
  36
  dobro jutro: dvoboj:
   
 4. MARCELLO

  MARCELLO Модератор

  Член од:
  15 јули 2007
  Мислења:
  9.809
  Допаѓања:
  4.262
  Ќе ги замолам овие со IPTV LINKS CLICK HERE листите нека ги ставаат на некој проверен, посетуван веб сајт или ако е ова copy paste непроверено од некој друг форум/сајт или пак е за некаква заработка подобро и да не ставаат ништо од тоа тука. Друго не пишувајте со огромни букви и огромни слики/ логоа затоа што нема потреба да се големи како да не дај боже воопшто и не гледаме ништо.

  Секое наредно такво ставено ќе го бришам и ќе следува опомени/казнени поени.

  Поздрав.
   
  На beli11 и Sirius 28 им се допаѓа ова.
 5. Brzi misko

  Brzi misko

  Член од:
  10 октомври 2017
  Мислења:
  157
  Допаѓања:
  157
  upload_2019-6-15_10-0-6.png

  Ja zaboravio kakve dobre pesme imate Makedonci
  Dobro jutro uz Makedonske meraklijske pesme
   
  На kljuki, sojke, pepe000 и уште 6 други им се допаѓа ова.
 6. placeb

  placeb place_b

  Член од:
  21 јуни 2016
  Мислења:
  1.837
  Допаѓања:
  1.336
  Еве најдов една клиент листа, па ако yште ти треба Nova s со МК превод, кажи ?
   
 7. MARCELLO

  MARCELLO Модератор

  Член од:
  15 јули 2007
  Мислења:
  9.809
  Допаѓања:
  4.262
  Прати иако веќе ми пратија, па да видам кое е подобро. Оваа што ја имам знае да засецка некогаш на VLC.
   
 8. placeb

  placeb place_b

  Член од:
  21 јуни 2016
  Мислења:
  1.837
  Допаѓања:
  1.336
  Ок....
   
 9. ski

  ski

  Член од:
  19 јануари 2019
  Мислења:
  52
  Допаѓања:
  67
  Zna li neko na kojem kanale se moze pratiti veceras fury vs schwarz?
   
 10. torpedoo

  torpedoo

  Член од:
  19 октомври 2016
  Мислења:
  1.178
  Допаѓања:
  1.721
  BT Sport 1
   
  На ski му/ѝ се допаѓа ова.
 11. zhmrks

  zhmrks

  Член од:
  14 јуни 2016
  Мислења:
  29
  Допаѓања:
  15
  Znae li nekoj sto stana so Magnum (service pro - tptv) serverot? Da li e smenet ili sto e rabota?
   
 12. Hugo FM

  Hugo FM

  Член од:
  27 јуни 2012
  Мислења:
  85
  Допаѓања:
  92
  FHD,FHD... шо да прајме... нека матка некако
   

  Прикачени податотеки:

  • novas.png
   novas.png
   Големина:
   458,8 KB
   Прегледи:
   89
  На placeb му/ѝ се допаѓа ова.
 13. placeb

  placeb place_b

  Член од:
  21 јуни 2016
  Мислења:
  1.837
  Допаѓања:
  1.336
  MIX LZN:D
  Untitled.png
   
 14. Pifi Pedalot

  Pifi Pedalot

  Член од:
  21 декември 2012
  Мислења:
  1.434
  Допаѓања:
  675
  Na location nemas nikakav adres kako uobste hvatas taj kanal druze iz vazduha li ti ide.
   
 15. Hugo FM

  Hugo FM

  Член од:
  27 јуни 2012
  Мислења:
  85
  Допаѓања:
  92
  не е за јавно , затоа... инаку од ТТВ сат, преку воздух и декодер, па на транскодер
   

Сподели преку: