Интернет радио и телевизија (стримови, прашања, генерална дискусија...)

bobanku

Macedonia timeless
Член од
16 септември 2012
Мислења
2.087
Поени од реакции
2.048
Код:
http://2.136.67.254:4022/status
Код:
http://2.136.142.60:4022/status
Код:
http://2.137.187.40:4022/status
[DOUBLEPOST=1441277288][/DOUBLEPOST]
Код:
#EXTM3U
#EXTINF:-1,bTV
http://lag1.tv-mobile.org/prgb.m3u8
#EXTINF:-1,bTV Action
http://lag1.tv-mobile.org/prge.m3u8
#EXTINF:-1,bTV Cinema
http://lag1.tv-mobile.org/prgd.m3u8
#EXTINF:-1,bTV Comedy
http://lag1.tv-mobile.org/prgc.m3u8
#EXTINF:-1,БНТ 1
http://lag1.tv-mobile.org/prgf.m3u8
#EXTINF:-1,БНТ Свјат
http://lag1.tv-mobile.org/prgh.m3u8
#EXTINF:-1,TV 7
http://lag1.tv-mobile.org/prgi.m3u8
#EXTINF:-1,Diema
http://lag1.tv-mobile.org/prgj.m3u8
#EXTINF:-1,News 7
http://lag1.tv-mobile.org/prgk.m3u8
#EXTINF:-1,FOX
http://lag1.tv-mobile.org/prgl.m3u8
#EXTINF:-1,FOX Life
http://lag1.tv-mobile.org/prgm.m3u8
#EXTINF:-1,FOX Crime
http://lag1.tv-mobile.org/prgn.m3u8
#EXTINF:-1,NOVA
http://lag1.tv-mobile.org/prgo.m3u8
#EXTINF:-1,NOVA Sport
http://lag1.tv-mobile.org/prgp.m3u8
#EXTINF:-1,Кино Нова
http://lag1.tv-mobile.org/prgg.m3u8
#EXTINF:-1,Ring BG
http://lag1.tv-mobile.org/prgr.m3u8
#EXTINF:-1,Eurosport BG
http://lag1.tv-mobile.org/prgs.m3u8
#EXTINF:-1,Eurosport 2 BG
http://lag1.tv-mobile.org/prgt.m3u8
#EXTINF:-1,Travel Channel
http://lag1.tv-mobile.org/prgu.m3u8
#EXTINF:-1,Animal Planet BG
http://lag1.tv-mobile.org/prgw.m3u8
#EXTINF:-1,National Geographic Channel BG
http://lag2.tv-mobile.org/prgf.m3u8
#EXTINF:-1,Nat Geo WILD
http://lag2.tv-mobile.org/prgg.m3u8
#EXTINF:-1,Discovery Channel BG
http://lag2.tv-mobile.org/prgh.m3u8
#EXTINF:-1,Discovery Science
http://lag2.tv-mobile.org/prgi.m3u8
#EXTINF:-1,Viasat Nature
http://lag2.tv-mobile.org/prgj.m3u8
#EXTINF:-1,Viasat Explore
http://lag2.tv-mobile.org/prgk.m3u8
#EXTINF:-1,Охота и Рьбалка
http://lag2.tv-mobile.org/prgl.m3u8
#EXTINF:-1,HBO BG
http://lag2.tv-mobile.org/prgp.m3u8
#EXTINF:-1,HBO Comedy BG
http://lag2.tv-mobile.org/prga.m3u8
#EXTINF:-1,Cinemax
http://lag2.tv-mobile.org/prgb.m3u8
#EXTINF:-1,MovieStar
http://lag2.tv-mobile.org/prgc.m3u8
#EXTINF:-1,AXN
http://lag2.tv-mobile.org/prgd.m3u8
#EXTINF:-1,F+
http://77.76.140.251/prge.m3u8
#EXTINF:-1,Auto Motor Sport
http://lag2.tv-mobile.org/prgu.m3u8
#EXTINF:-1,FilmBox HD
http://lag3.tv-mobile.org/prga.m3u8
#EXTINF:-1,FilmBox+ HD
http://lag3.tv-mobile.org/prgb.m3u8
#EXTINF:-1,The Voice
http://lag2.tv-mobile.org/prgm.m3u8
#EXTINF:-1,MTV Rocks
http://lag3.tv-mobile.org/prgc.m3u8
#EXTINF:-1,Euronews
http://lag2.tv-mobile.org/prgn.m3u8
#EXTINF:-1,CNN International
http://lag2.tv-mobile.org/prgo.m3u8
#EXTINF:-1,Sport Klub 1 HD
http://77.76.140.251/prgr.m3u8
#EXTINF:-1,Sport Klub 2 HD
http://77.76.140.251/prgs.m3u8
#EXTINF:-1,Sport Klub 3 HD
http://77.76.140.251/prgt.m3u8
 
Последно уредено:

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
Шо мислите за ова - http://www.reklama5.mk/AdDetails?ad=1528718 ?
Има шанси да функционира како што тврдат, дека автоматски се обновуваат каналите и може на раат да се гледа?
 

simeon76

Free relationships, no obligations
Член од
10 април 2015
Мислења
40
Поени од реакции
14
Шо мислите за ова - http://www.reklama5.mk/AdDetails?ad=1528718 ?
Има шанси да функционира како што тврдат, дека автоматски се обновуваат каналите и може на раат да се гледа?
Oвa тие нaјверoјaтнo Live tv plugin зa Kodi бившo Xbmc. Мoжеш и сaм дa си инстaлирaш. Ѕирни нa youtube ;)

Sent from my LG-D390n using Tapatalk
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
Oвa тие нaјверoјaтнo Live tv plugin зa Kodi бившo Xbmc. Мoжеш и сaм дa си инстaлирaш. Ѕирни нa youtube ;)

Sent from my LG-D390n using Tapatalk
Ова би значело дека ништо не е сигурно, па како и другите и ова може да изгуби некој канал таман вторник навечер, па да се нервираш пред да почне ЛШ...
 

saskon

Член од
22 август 2008
Мислења
2.231
Поени од реакции
5.463
Шо мислите за ова - http://www.reklama5.mk/AdDetails?ad=1528718 ?
Има шанси да функционира како што тврдат, дека автоматски се обновуваат каналите и може на раат да се гледа?
Стримовите може секој да си ги обнови ако има сервер и може да одат во адон како што е пр. Macedonia On Demand, преку една _http адреса.
Според сликите тоа е Kodi:

Сликата е позајмена од некаде, тој го нема потребниот pvr фајл во скинот за така да се прикаже сликата.
Ова е тоа:


Се разбира тој ги продава стримовите, а не Kodi. Дали на раат ќе се гледа зависи, ако се стримовите пронајдени тогаш ќе сецка. Како ги нашол така ќе ги најде и некој друг. Ако стримува, за 1500 канали треба голема опрема, неколку ресивери, јак сервер и сето тоа дали се исплатува. Значи прашање е што нуди "позајмени" или сопствени стримови. Според мене јас не би давал пари за ова, може и мало дете да му ги сруши сите стримови. Kodi нема заштита како некои веб портали, едноставно со некоја програма која ги влече адресите може да се извадат сите стримови.
Останато као гледајте најнови HD филмови не му држи вода, тоа го има бесплатно во Kodi во соодветни адони.
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.421
Поени од реакции
22.025
Стримовите исто ќе работат во било кој плеер без разлика дали е Kodi или не.
Се се сведува во наоѓање стабилни стримови :), ова е опција Live TV во Kodi:
http://iptv.netai.net/ druze nesta kako ova nema li sakam na kodi da gi gledam balkanskite kanali ..
 

saskon

Член од
22 август 2008
Мислења
2.231
Поени од реакции
5.463
http://iptv.netai.net/ druze nesta kako ova nema li sakam na kodi da gi gledam balkanskite kanali ..
Се разбира дека има, во зависност што софтвер користи, овој преку nginx:Многу е тешко да се најде ова, треба да се пробие јузер и лозинка која ја користи.
 
Член од
20 мај 2014
Мислења
8
Поени од реакции
0
Дечки, зошто не може да ми се вклучат каналите да ги гледам на http://web.maxtv.mk/
Кога ќе пуштам play и пишува Error conection to server
Инаку имам интернет од КДС Кабелнет Прилеп, а комшиите до мене што се имаат интернет од Близу и може да гледаат макс тв.
Им пратив порака и на support@t-home.mk и велат дека нема никаков проблем и дека си работат нормално.
Што е проблемот?
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.012
Поени од реакции
7.634
Денес купив лаптоп и сега инсталирав Ace stream за да може да гледам тв на torrent tv ru но има проблем google chrome воопшто не го наоѓа плагинот и без тоа не може да гледам тв преку google chrome прелистувачов.

Чаре?
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Денес купив лаптоп и сега инсталирав Ace stream за да може да гледам тв на torrent tv ru но има проблем google chrome воопшто не го наоѓа плагинот и без тоа не може да гледам тв преку google chrome прелистувачов.

Чаре?
Има чаре, следи ги чекорите на сликата и би требало да немаш проблеми со додатоците за хромот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom