Интернет и мрежи помош (прашања, совети, трикови)

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
Една страна поназад пишав дека некои лаптопи имаат on/off свич од страна за wireless-от. Ама ко по обичај, никој не слуша.....
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Една страна поназад пишав дека некои лаптопи имаат on/off свич од страна за wireless-от. Ама ко по обичај, никој не слуша.....
И јас го пишав ова едно 5-6 страни уназад.... ама тоа е... :)
 
M

mercenary

Гостин
Ве молам за помош.
Ми снемува интернет на околу 1 минута(рандом време од 1 до 5 минути)постојано.
Користам Max ADSL со мoдем DSL-360R.И вака долго време,се пробав ама не иде,никако да го направам.Некои совети/решенија?
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
4.021
Поени од реакции
2.513
Постои ли некоја финта на рапидшеров за да можам да данлоудирам како фри јузер без проблеми ?? цело време ми вика Unfortunately right now our servers are overloaded and we have no more download slots left for non-members. Of course you can also try again later.

и немојте да ме советувате... да си купам премиум... знам дека можам тоа али неам средства за тоа :)
 

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
Ве молам за помош.
Ми снемува интернет на околу 1 минута(рандом време од 1 до 5 минути)постојано.
Користам Max ADSL со мoдем DSL-360R.И вака долго време,се пробав ама не иде,никако да го направам.Некои совети/решенија?
Тие модеми се познати како проблематични. Најубаво ти да си исконтактираш со техничката поддршка на Телеком и тие да го решат проблемот.

Постои ли некоја финта на рапидшеров за да можам да данлоудирам како фри јузер без проблеми ?? цело време ми вика Unfortunately right now our servers are overloaded and we have no more download slots left for non-members. Of course you can also try again later.

и немојте да ме советувате... да си купам премиум... знам дека можам тоа али неам средства за тоа :)

2 солуции имаш:
- да купиш премиум
- да престанеш да користиш рапидшер


Јас уште одамна ја одбрав втората.
 
Член од
30 декември 2008
Мислења
212
Поени од реакции
12
Ве молам за помош.
Ми снемува интернет на околу 1 минута(рандом време од 1 до 5 минути)постојано.
Користам Max ADSL со мoдем DSL-360R.И вака долго време,се пробав ама не иде,никако да го направам.Некои совети/решенија?

Еден другар имаше ист проблем и испадна дека е модемот ,зема нов и тоа различен модел му дадоа од телеком
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
403
Поени од реакции
7
koj ima modem postar od 2.5-3 godini odma neka se prfrluva na call&surf. adsl modemite od t-home se rasipuvaat i samo ke ve zafrkvaat. adsl2+ moze poarni, no tie postarite samo problemi ke vi sozdavaat sega. resenie e ili drug modem adsl2+ da pozajmite od nekoj sto se prefrlil na call&surf ili da se prefrlite i via na call&surf i da dobiete ruter.
 
M

mercenary

Гостин
Еден другар имаше ист проблем и испадна дека е модемот ,зема нов и тоа различен модел му дадоа од телеком
Е ја гадно се заебав.....мислев дека е до модемот и купив ист,од адсл...и сеа па не работи..ништо,тогаш ке купам друг.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
4.021
Поени од реакции
2.513
Тие модеми се познати како проблематични. Најубаво ти да си исконтактираш со техничката поддршка на Телеком и тие да го решат проблемот.




2 солуции имаш:
- да купиш премиум
- да престанеш да користиш рапидшер


Јас уште одамна ја одбрав втората.
ЛЕЛЕ КАКО НЕ СЕ СЕТИВ ПОРАНО...: ФАЛА ЕЈ ...:tapp:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom