Интернет и мрежи помош (прашања, совети, трикови)

L

lubenakov

Гостин
За ова треба да чепнеш во рутерот и да ограничиш некои порти.
Ај пробај со ова програмче дали ќе ти заврши работа како полесен начин. Или па со било кој firewall пробај да забраниш пристап на торент апликациите.

FALA!
 

tose_cesc

Oh Arsenal we love you!
Член од
3 јануари 2009
Мислења
753
Поени од реакции
43
Имам проблеми на Фејсбук.Не го препознава пасвордот,а кога барам помош не ми стига на мејл.Шо може да е проблемот ?:smir:
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Имам проблеми на Фејсбук.Не го препознава пасвордот,а кога барам помош не ми стига на мејл.Шо може да е проблемот ?:smir:

Или ти го избришале или ти го хакнал некој и ти сменал и е маил и пасворд. :smir:
Види преку search ако неможиш да се најдиш избришан си ако те има хакнат си :)
 

tose_cesc

Oh Arsenal we love you!
Член од
3 јануари 2009
Мислења
753
Поени од реакции
43
Или ти го избришале или ти го хакнал некој и ти сменал и е маил и пасворд. :smir:
Види преку search ако неможиш да се најдиш избришан си ако те има хакнат си :)


Брат, за да го сменам пасвордот нели треба да ти стигне порака на mail од тимот на facebook ама не стигнува и незнам со му е дали е до mail... оти кај еден другар беше така и си го смени пасвордот и сакаше. Шо да направам на mail за да ми стигне порака? Дали може нешто да сменам на него?
 
Член од
2 декември 2008
Мислења
21
Поени од реакции
0
Sovet za router Dlink 524 i Sweex LW050

Sto mislite pomegu Sweex-ot LW050 i Dlink-ot DI-524 sto e podobar izbor? Za dlink-ot citav na net deka ima mnogu problemi a za sweex-ot nemozev da najdam kritiki sto kako e? Pa ako ima nekoj od ove dva neka pise neka dade sovet :wink:
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Sto mislite pomegu Sweex-ot LW050 i Dlink-ot DI-524 sto e podobar izbor? Za dlink-ot citav na net deka ima mnogu problemi a za sweex-ot nemozev da najdam kritiki sto kako e? Pa ako ima nekoj od ove dva neka pise neka dade sovet :wink:
Јас го имав дома истиот д-линк и ми цркна па си земав level one исто и модем имав д-линк и тој ми цркна глобално за нив имам лошо мислење дека се недоволно квалитетни и лесно се расипуваат...
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Брат, за да го сменам пасвордот нели треба да ти стигне порака на mail од тимот на facebook ама не стигнува и незнам со му е дали е до mail... оти кај еден другар беше така и си го смени пасвордот и сакаше. Шо да направам на mail за да ми стигне порака? Дали може нешто да сменам на него?
Може, си влегол човекот, си сменил прво email, па после си сменил pass и сеа ти кога бараш да ти стигне маил, стига кај него :)

Побарај си се на Search види во Info дали пишува маил и види чив маил.

Sto mislite pomegu Sweex-ot LW050 i Dlink-ot DI-524 sto e podobar izbor? Za dlink-ot citav na net deka ima mnogu problemi a za sweex-ot nemozev da najdam kritiki sto kako e? Pa ako ima nekoj od ove dva neka pise neka dade sovet :wink:
Оди со Sweex.
 
Член од
21 ноември 2008
Мислења
617
Поени од реакции
63
Пробај на google да си го напишеш името и презимето...
и ако те најде уште ти постои профилот...
а ако не те најде некој ти го избришал...

А да те прашам фејзбукот со твоја маил адреса влагаш?
 

tose_cesc

Oh Arsenal we love you!
Член од
3 јануари 2009
Мислења
753
Поени од реакции
43
Пробај на google да си го напишеш името и презимето...
и ако те најде уште ти постои профилот...
а ако не те најде некој ти го избришал...

А да те прашам фејзбукот со твоја маил адреса влагаш?
пробав сега и постои уште профилот, да да со моја меил адреса влегувам.ама проблемот е во тоа што за да си го отворам повторно профилот треба да си ја сменам лозинката а за да ја смениш треба да ти пратата првен меил од тимот на фејзбук а каимене несака да стигне тој меил што му е незнам :tapp:
 
Член од
21 ноември 2008
Мислења
617
Поени од реакции
63
пробав сега и постои уште профилот, да да со моја меил адреса влегувам.ама проблемот е во тоа што за да си го отворам повторно профилот треба да си ја сменам лозинката а за да ја смениш треба да ти пратата првен меил од тимот на фејзбук а каимене несака да стигне тој меил што му е незнам :tapp:
Влези на маилот провери во Imbox. junk drafts провери секаде ...
Ако ти е валиден мејлот мора да може да ти стигне повратен маил
 
Член од
6 јуни 2009
Мислења
3.094
Поени од реакции
445
Види да не оди пораката во Spam (или Junk). А ако ич не ти стигнува, значи некој ти влегол и ја сменал и емаил адресата. Види овде за како да пријавиш украден акаунт.
 

tose_cesc

Oh Arsenal we love you!
Член од
3 јануари 2009
Мислења
753
Поени од реакции
43
Влези на маилот провери во Imbox. junk drafts провери секаде ...
Ако ти е валиден мејлот мора да може да ти стигне повратен маил
Неќе брат секако пробав...

Види да не оди пораката во Spam (или Junk). А ако ич не ти стигнува, значи некој ти влегол и ја сменал и емаил адресата. Види овде за како да пријавиш украден акаунт.
Нема ефект ни од овоа :tapp:
 
Член од
21 ноември 2008
Мислења
617
Поени од реакции
63
Вака сеа ако ти е валидна е-маил адресата нема теоретска шанса да не ти стигне маил...

Само ако бил добар тој што ти го хакнал профилот и си сменил пасс си сменил маил тоаш бате мислам дека нема вракање назад...
Сепак види си ти и пробај усте неколку пати:uvo:
 

tose_cesc

Oh Arsenal we love you!
Член од
3 јануари 2009
Мислења
753
Поени од реакции
43
Вака сеа ако ти е валидна е-маил адресата нема теоретска шанса да не ти стигне маил...

Само ако бил добар тој што ти го хакнал профилот и си сменил пасс си сменил маил тоаш бате мислам дека нема вракање назад...
Сепак види си ти и пробај усте неколку пати:uvo:

Ќе се обидувам и понатаму па ќе видам шо ќе биде...

а дали може да се префрлам на друг меил и да пробам така ?????????????????
 

Kajgana Shop

На врв Bottom