Интернет и мрежи помош (прашања, совети, трикови)

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Brat aj ako sakas pomognimi zs nemozam da se snajdam :)
Симни го, инсталирај го, отвори Firefox па во Tools па во Add-ons. Најди го тоа што се инсталираше, иди на Options или што и да има, и ќе си наместиш се што ти треба. Прочепкај де, нема ништо да ти биде.
 
Член од
14 мај 2007
Мислења
167
Поени од реакции
0
Како може да се влезе на мрежа преку wi-fi која е со wep? Најдов некои програми ама нешто не се конфигурира
 

Ljupco Meljata

AJFON ILI ANDROID you choose
Член од
11 ноември 2007
Мислења
1.726
Поени од реакции
475
Како може да се влезе на мрежа преку wi-fi која е со wep? Најдов некои програми ама нешто не се конфигурира

Ako imas takva wifi karticka ke zavrsis rabota ako ne djabe samo ke se macis.


odi na http://www.remote-exploit.org/backtrack_download.html i http://www.aircrack-ng.org/doku.php ke vidis kako funkcionira

samo nemoj da se iznerviras ako te fatat i smenat enkripcija.:zver:
 
Член од
7 септември 2008
Мислења
693
Поени од реакции
21
Povrzan sum vo mreza so eden drugar i koga ke sakame da igrame FIFA nemozi da vlezi ne znam sto e rabotata? dali e do ip adresite ili e nesto drugo ako znaete pomagajte !!

ODNAPRED FALA !!!
 
Член од
28 април 2008
Мислења
25
Поени од реакции
0
Wireless Home Network - Help!!!

Вака сега. Кој знае нека помага.

Ставив интернет на компјутерот и сакам преку тој компјутер да пуштам интернет на друг. Интернетот е кабловски и ставен ми е на USB. Преку Lan картицата пуштив интернет и работе на другиот компјутер, ама сакам да пуштам конекција преку Wireless, ама не сака. Го конектирав работи конекцијата можам да влегувам во другиот компјутер ама нема интернет. А преку Lan Се си работи како што треба. Ако знае некој што е птоблемот нека помага. Дoста ми е од влечење на кабли. :nesum:
 

deXterche

тадаммм
Член од
12 февруари 2006
Мислења
4.920
Поени од реакции
941
Намести gateway на тој другиот компјутер да биде твојот, а на твојот компјутер шеровај ја интернет конекцијата
 
Член од
28 април 2008
Мислења
25
Поени од реакции
0
За конекцијата знам, шерувана ми е. али која gateway да ја ставам. Таа што е од шеруваната конекција или таа јас што ја креирав преку wi-fi. Оти конекцијата е направена peer to peer, за тоа не ми е јасно, gateway нели се става ако конекцијата оде само преку router. Или да ја ставам мојата IP, па мојот компјутер да игра улога на router.
 
Член од
5 август 2007
Мислења
3.579
Поени од реакции
2.564
Ај да ми поможите:)

Вака,значи ми треба некое програмче,што ке го инсталирам на друг цомпјутер,и од кај мене да можам да чепкам таму,да инсталирам програми ова она,фактички ремоте десцтоп....
Знам дека можеше и преку windows,ама заборајв како беше постапката,со ип адреси некако не ми текнува,ако ја знај некој постапкава ај нека ми кажи позз:)

П.С не е за шоиунажа:smir:
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Вака,значи ми треба некое програмче,што ке го инсталирам на друг цомпјутер,и од кај мене да можам да чепкам таму,да инсталирам програми ова она,фактички ремоте десцтоп....
Знам дека можеше и преку windows,ама заборајв како беше постапката,со ип адреси некако не ми текнува,ако ја знај некој постапкава ај нека ми кажи позз:)

П.С не е за шоиунажа:smir:
Anyplace Control

(побарај на торент)
 

deXterche

тадаммм
Член од
12 февруари 2006
Мислења
4.920
Поени од реакции
941
За конекцијата знам, шерувана ми е. али која gateway да ја ставам. Таа што е од шеруваната конекција или таа јас што ја креирав преку wi-fi. Оти конекцијата е направена peer to peer, за тоа не ми е јасно, gateway нели се става ако конекцијата оде само преку router. Или да ја ставам мојата IP, па мојот компјутер да игра улога на router.
Твојот компјутер го ставаш gateway ако иде преку тебе конекцијата
 
Член од
28 април 2008
Мислења
25
Поени од реакции
0
Вака,значи ми треба некое програмче,што ке го инсталирам на друг цомпјутер,и од кај мене да можам да чепкам таму,да инсталирам програми ова она,фактички ремоте десцтоп....
Знам дека можеше и преку windows,ама заборајв како беше постапката,со ип адреси некако не ми текнува,ако ја знај некој постапкава ај нека ми кажи позз:)

П.С не е за шоиунажа:smir:
TeamViewer

Лесно и едноставо. Само го отвара тој ки што сакаш да влезиш. И ти кажува ID i Pass и ги внеусваш кај тебе и средена работа.
 

Attachments

Kajgana Shop

На врв Bottom