Интернет и мрежи помош (прашања, совети, трикови)

Член од
17 февруари 2007
Мислења
296
Поени од реакции
0
Знае некој да ми каже која е брзината на T-Mobile web'n'walk интернетот?
 
Член од
28 април 2008
Мислења
25
Поени од реакции
0
Дали може со овој рутер да пуштам интернет ама не преку ADSL, туку сакам да правам серевр и да ставам било каков интерент и со sharing на мрежата да пуштам интернет. Сакам ваков оти и онака ќе ставам сервер па да не ми се собираат само апарати, туку да го ставам Унатре. Ако знае некој дали може да послуже за нешто такво овој router нека каже.:uvo:

http://www.anhoch.com/shopCart/vpasp/shopexd.asp?id=10061
 
Член од
6 ноември 2008
Мислења
4
Поени од реакции
1
Вака,значи ми треба некое програмче,што ке го инсталирам на друг цомпјутер,и од кај мене да можам да чепкам таму,да инсталирам програми ова она,фактички ремоте десцтоп....
Знам дека можеше и преку windows,ама заборајв како беше постапката,со ип адреси некако не ми текнува,ако ја знај некој постапкава ај нека ми кажи позз:)

П.С не е за шоиунажа:smir:
Jas bi ti ja preporacal Netsupport Manager. Vkraj dobra programa so File sharing... remote control... i takvi stvari... lesna i ednostavna za upotreba... baraj na http://www.torrentz.com ako imas nesto drugo nejasno slobodno prasaj. pozdrav:smir: i so sreka :D
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Aj pomos mi treba - zosto nejke da vleze na nekoi strani kako hotmail.com, prebaruvanjata na google, meebo.com ?? Na dr mi vlaga.
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
Aj pomos mi treba - zosto nejke da vleze na nekoi strani kako hotmail.com, prebaruvanjata na google, meebo.com ?? Na dr mi vlaga.
Пробај со друг пребарувач. Mozilla Firefox, Opera, Google Chrome.
Друга опција е дека фајрволот ти ги има блокирано овие страни, така да треба и таму да провереш. Кој антивирус/фајрвол го користеш ?
 

Razor

u jelly?
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.543
Поени од реакции
167
конечно ми го наместија call and surf comfort,околу 3 часот беше 6мбпс а сега е 1 :(
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.770
Поени од реакции
9.891
незнам дали е тука правото место да го поставам ова прашање али ќе прашам.
пред неколку месеци пробав да ја данлоудирам новата верзија на internet explorer 9 мислам(не ме фаќајте за збор пошто не се разбирам баш)
и од тогаш нон стоп ми се појавува прозор со предупредување дека софтверот не е лиценциран и требало да се лиценцира ?
кога се влкучува и исклучува компјутерот секогаш се појавува истото,истото и додека работам нешто на нет.
Purchase a Genuine windows licence -
ако некој би знаел за што станува збор и како може да се отстрани проблемот,нека ми каже

тенкс :pipi:
 
Член од
8 август 2008
Мислења
447
Поени од реакции
17
зависи што windows Koристиш ако имаш лиценциран тогаш не би требало да имаш проблеми со Genuine windows licence но доколку имаш кракувана верзија тогаш прочепкај на интернет има на милион места како да средиш да ти работи како да е лиценциран, не кажувам каде затоа што не е фер за луѓето кои имаат лиценциран windows :coffee:
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.770
Поени од реакции
9.891
зависи што windows Koристиш ако имаш лиценциран тогаш не би требало да имаш проблеми со Genuine windows licence но доколку имаш кракувана верзија тогаш прочепкај на интернет има на милион места како да средиш да ти работи како да е лиценциран, не кажувам каде затоа што не е фер за луѓето кои имаат лиценциран windows :coffee:
Eпа проблемот е што врска немам како,само на сервис да го носам друго нема чаре
виндовс ХР користам
 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.566
Поени од реакции
6.696
Ме интересира дали некој од вас има Сателитски интернет ,како функционира ?,Дали е евтин и преку кое претпријатие иде? Подетално ако може,ПОЗ:helou:
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.770
Поени од реакции
9.891
Ме интересира дали некој од вас има Сателитски интернет ,како функционира ?,Дали е евтин и преку кое претпријатие иде? Подетално ако може,ПОЗ:helou:
Знам еден човек кај мене дава сателитски нет
е сега процедура како иде не сум баш запознаен али доста евтино дава
3 гига за 300 ден
за 500 мислам дека 10 и доста е добар без никакви проблеми
 
Член од
6 април 2007
Мислења
2
Поени од реакции
0
имам едно прасанје ако мозе да ми помогните? имам поставено камери за видео надзор во 3 објекти тие се корисници на адсл и имаат рутер томсон од новите со ги дава м.т го порфарфордирав рутерот и сега мозам да се логирам на софтверот од камерите ама камерите не мозам да ги гледам, сигурен сум декапроблемот е до рутерот односно подесувањата на рутерот ако мозе некој нека помогне
 

Kajgana Shop

На врв Bottom