Интернет и мрежи помош (прашања, совети, трикови)

Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
имам едно прасанје ако мозе да ми помогните? имам поставено камери за видео надзор во 3 објекти тие се корисници на адсл и имаат рутер томсон од новите со ги дава м.т го порфарфордирав рутерот и сега мозам да се логирам на софтверот од камерите ама камерите не мозам да ги гледам, сигурен сум декапроблемот е до рутерот односно подесувањата на рутерот ако мозе некој нека помогне
Треба да го форвардираш порт 80. Имаш админски пристап на рутерот ?
 
Член од
11 ноември 2008
Мислења
40
Поени од реакции
0
Кога слегнаф BearShare отидоф во Интернет и се мора да одам горе да го бришам тоа и да пишам www.google.com . Помогнете како да го отстранам , кога ке оклучам Интернет ( Гугл ) да ми пише Google. Го избришаф од секаде BearShare и пак е = ( исто ) . Помогнете плсс. Еве ви и слика.
Фала однапред:smir::helou:
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.339
Поени од реакции
2.232
Кога слегнаф BearShare отидоф во Интернет и се мора да одам горе да го бришам тоа и да пишам www.google.com . Помогнете како да го отстранам , кога ке оклучам Интернет ( Гугл ) да ми пише Google. Го избришаф од секаде BearShare и пак е = ( исто ) . Помогнете плсс. Еве ви и слика.
Фала однапред:smir::helou:
Оди горе tools > optinoins .. и после имаш тама едно Home Page таму напиши www.google.com и толку.
 

vac 13

партизановец
Член од
21 мај 2008
Мислења
5.426
Поени од реакции
530
Јас да прашам нешо ако знае некој,а сигурно знае да ми објасните ако може
на компјутеров имам интернет тој што е безжичен WDSL ,сега ќе земам и лап топ и сеа како може да користам интернет на лап топ?
Имам и тоа што е од Космофон домашен телефон има и таму приклучок за интернет ама не знам ич како иде тоа
дај нека ми објасни некој
фала
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
Момци ај некое чаре кажувајте немам звук на мозилата, значи било што да отворам јутјуб или било кој тјуб неам звук.
Медиа плеер си пуштам најнормално си иам звук.
Чаре?
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
Момци ај некое чаре кажувајте немам звук на мозилата, значи било што да отворам јутјуб или било кој тјуб неам звук.
Медиа плеер си пуштам најнормално си иам звук.
Чаре?
Симни ја најновата верзија на флеш плеерот. Ако тоа не помогне симни ја Revo uninstaller, аправи делејт на фајрфоксот. Симни ја оваа верзија и терај, треба да е во ред.
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
На YouTube, некој видеа прво покажуваат " Sorry this video is no longer available" и откако ќе ги Load-нам по втор пат, можам да ги гледам...Да не знае некој како да го средам ова ?
 

...МаКи...

Иван Карадак
Член од
26 ноември 2008
Мислења
45
Поени од реакции
9
Јас да прашам нешо ако знае некој,а сигурно знае да ми објасните ако може
на компјутеров имам интернет тој што е безжичен WDSL ,сега ќе земам и лап топ и сеа како може да користам интернет на лап топ?
Имам и тоа што е од Космофон домашен телефон има и таму приклучок за интернет ама не знам ич како иде тоа
дај нека ми објасни некој
фала
ке си купиш рутерче, на рутерчето ке си ја наместиш PPoE конекцијата, а од рутерчето со кабелче до лап топот. и толку,
ако сакаш wireless, ке купиш wireless router, :wink:
 

THE_PIRAT

Avanti Formica atomica!
Член од
14 февруари 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
79
Вака иам адсл и иам проблем нетот ми паѓа само кога симнувам нешто големо како на пример филм и кога аплѕдирам нешто само во тие случаи рекоа дека имаат проблеми и од тамо дали е до тоа или е нешто до мојот компијутер?:toe:
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Вака иам адсл и иам проблем нетот ми паѓа само кога симнувам нешто големо како на пример филм и кога аплѕдирам нешто само во тие случаи рекоа дека имаат проблеми и од тамо дали е до тоа или е нешто до мојот компијутер?:toe:
Прочитај си, ете го проблемот.
 
Член од
13 август 2008
Мислења
827
Поени од реакции
101
imam virusi vo kompjuterot kako da gi izbrisam..
imam antivirus Avira, ama ne gi brise
 
Член од
8 август 2008
Мислења
447
Поени од реакции
17
Не препорачувам касперски 09 затоа што цица ресурси како лудо. Ако сакаш low resource антивирус од касперски 2006ката и Тројан Хунтер и шибај како што кажа аце елемент :vozbud:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom