Интернет и мрежи помош (прашања, совети, трикови)

Член од
4 јануари 2008
Мислења
81
Поени од реакции
0
Dali nekoj znae web-sajt za gotovi proektni zadaci za maturska po gradjanska kultura? Pisete pobrzo!
 
Член од
24 август 2007
Мислења
761
Поени од реакции
15
Едно прашање:

Во литература сретнав дека може e-mail да се праќа по mail.hotmail.com а да се прима по mail.google.com ???
Чудно ми е и се чудам :tv: , ако може за одговор ?

tnx
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
Едно прашање:

Во литература сретнав дека може e-mail да се праќа по mail.hotmail.com а да се прима по mail.google.com ???
Чудно ми е и се чудам :tv: , ако може за одговор ?

tnx
Отвори го профилот на твојата имајл, и малку подзагледај ги опциите што ти ги нуди лесно ќе го видиш тоа што ти треба.
 

MkForces

тантара пантара
Член од
25 јануари 2007
Мислења
600
Поени од реакции
19
Едно прашање:

Во литература сретнав дека може e-mail да се праќа по mail.hotmail.com а да се прима по mail.google.com ???
Чудно ми е и се чудам :tv: , ако може за одговор ?

tnx
И јас малку се чудев на истото... баш завчера во едни прашања од Интернет и Мултимедија го сретнав.... :pos2::uvo:
 

MkForces

тантара пантара
Член од
25 јануари 2007
Мислења
600
Поени од реакции
19
Да да... ај напомош и со среќа нека ни е утре по Интернет и Мултимедија, со тие проклетите трик прашања :))))
 
Член од
24 август 2007
Мислења
761
Поени од реакции
15
Да да... ај напомош и со среќа нека ни е утре по Интернет и Мултимедија, со тие проклетите трик прашања :))))
ај нека ни е... ама трик прашања се паднааа хаха. :pos2:


Ги следам упатствата за Outlook за да можам да го користам како графички читач на e-mail од :
http://help.yahoo.com/l/us/yahoo/mail/original/mailplus/pop/pop-08.html
ама не сака да работи, бара автентизација и ќе внесам user i pass и пак бара ....... ? Ват из д прблем ?
 

MkForces

тантара пантара
Член од
25 јануари 2007
Мислења
600
Поени од реакции
19
Никогаш не сум успеал да подесам да ги користам Yahoomail и Hotmail со POP3 и SMTP протоколите... дон'т ноу ват'с тхе факинг проблем.:nesum:
 

naum_spaseski

Стружанец
Член од
25 јануари 2007
Мислења
534
Поени од реакции
2
На Yahoo! само платениот мејл поддржува POP3, а за Hotmail не знам, никогаш не го имам користено.
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
G-Mail подржува POP3
Дури не мора ништо да подесувате, понудена е мала апликација која тоа наместо вас ќе го заврши
Пренасочете ги сите имајли преку гмајл и сте завршиле работа.
 

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
Последниве 2-3 дена имам проблем со рутерот (Asus WL-520GC) Не сака да се конектира и ми дава порака "Failed to authenticate ourselves to peer". Иначе користам Wadsl од No.Net .Може ли некој да ми каже дали е кај мене проблемот или пак од оннет имаат некоја рестрикција за рутери. Моментално сум на Dial Up и тоа едвај го конектирам, ме замара со wrong user i pass

EDIT: Го средив проблемот, кај оннет бил бидејќи почнале да применуваат MAC filtering. Откако ја ставија MAC адресата од рутерот се беше ок. Ако некој има ваков проблем вртете им на 02/3099-999
:helou:
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
ај некој нека ми помогне...имам лап топ и вграден wireless али ми треба нешто што би го појачало досегот или како и да се вика тоа(да фаќа од поголеми далечини...)
на пр...на 30 м од дома фаќа една мрежа...е сега што да направам за да ја фаќам и дома...
значи 30 метри се проблем...
дали ова би можело да биде решение или...?
 

Tanes

Ништо Море!
Член од
23 јули 2006
Мислења
664
Поени од реакции
6
Za delenje na internet kablovski na pojke kompjuteri so swich mozit????? ili morat routerce?
 

asterix_m

Регулатор
Член од
19 април 2006
Мислења
2.765
Поени од реакции
33
знае ли некој да ми каже за слушање на радио преку интернет дали зема многу мегабајти или за играње кантер на интернет
 

Kajgana Shop

На врв Bottom